Etm.cz - elektrotechnika on-line

Neděle
26. 01. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Češi objevují chytrou domácnost. S mobilem v ruce vládnou spotřebičům

Češi objevují chytrou domácnost. S mobilem v ruce vládnou spotřebičům

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Zatím největší zájem o zboží z kategorie chytré domácnosti je mezi lidmi o celkové zabezpečení domu, tedy o dohlížecí kamery, senzory pohybu, dveří a oken. „Tato zařízení jsou součástí celé sady, kde jsou jednotlivé produkty navzájem propojené a kompletně se jednoduše ovládají přes aplikaci v mobilu,“ uvádí Ladislav Pospíšil z Expert Elektro a dodává: „Do této sady patří například také chytré zásuvky, díky nimž lze ovládat další spotřebiče nebo sledovat spotřebu energie.“ V řetězci Expert Elektro lze takovou zásuvku pořídit za 1200 korun. Jen o stovku víc stojí domácí kamera s mikrofonem a detekcí pohybu nebo bezpečnostní senzor dveří a oken. Na 1800 korun pak vyjde senzor hlídající únik vody.

chytra_domacnost_2Chytrá domácnost tak dokáže šetřit nejen čas, ale také nervy majitele bytu či rodinného domu. „Například když se blíží bouřka, dům se automaticky postará o vytažení žaluzií a stáhne markýzy, aby nedošlo k jejich poškození větrem. Odpadnou také starosti kvůli žehličce, která možná zůstala nedopatřením zapnutá, protože dům sám od sebe vypne elektrické obvody. Totéž se týká rizika vytopení kvůli poruše pračky nebo myčky. Dům se postará také o závlahu zahrady, nahraje oblíbený seriál nebo třeba spínáním osvětlení a žaluzií nasimuluje vaši přítomnost v domě,“ popisuje konkrétní využití Radim Hendl, odborník na inteligentní domy ze Schneider Electric.

Na popularitě získávají i další inteligentní elektrické spotřebiče, které lze zapnout pohybem prstu po displeji smartphonu nebo je na dálku vypnout po odchodu z domu. „V tomto segmentu evidujeme zájem například o inteligentní kávovary. Pomocí aplikace si připravíte ranní kávu přímo z vaší postele,“ přibližuje Ladislav Pospíšil z Expert Elektro jednu z výhod.

 

 

Články na podobné téma

Přehled nových článků

amper 300x300
cez banner 300x300

ČD Telematika

banner_eltech

zbrojovka

balluff_logo_cmyk_posdetektor_centrala_banner_300x90

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky


+