Domů Mezi tabletem a smartphonem. Napíše Samsung GALAXY Note novou kapitolu v oblasti mobilních přístrojů?

Mezi tabletem a smartphonem. Napíše Samsung GALAXY Note novou kapitolu v oblasti mobilních přístrojů?

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Pondělí, 05. září 2011

samsung_22_titlIFA, Německo, Berlín, 2. září 2011 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., přední světová společnost v oblasti digitálních médií a digitální konvergence, představila na veletrhu IFA 2011 nové mobilní zařízení Samsung GALAXY Note. Tento přístroj je novou kategorií mobilního telefonu, který společnost Samsung vyvinula na základě přání a potřeb spotřebitelů. Spojuje v sobě základní výhody, které při používání na cestách nabízejí nejrůznější mobilní zařízení, přičemž si zachovává portabilitu chytrého telefonu, a nabízí tak zcela nový uživatelský zážitek.

Samsung GALAXY Note je vybaven 5,3" displejem, což je největší dostupná velikost displeje na trhu. Stále je však zachována jeho portabilita, jako u chytrého telefonu. Tento displej se objevuje na trhu vůbec poprvé a prostřednictvím technologie Super AMOLED, rozlišení HD a velikosti 5,3" nabízí skutečně pohlcující uživatelský zážitek. Uživatelé mohou využít výhod velkého displeje k vytváření i prohlížení obsahu na cestách. Plně dotykový displej telefonu Samsung GALAXY Note doplňuje pokročilá technologie elektronického pera S Pen, která uživateli umožňuje s telefonem pracovat zcela novým způsobem. Pomocí této technologie mohou zákazníci na cestách svobodně zachycovat a zaznamenávat své myšlenky.

Samsung GALAXY Note je zařízení, které bylo stvořeno na základě porozumění potřebám uživatelů a na základě inovací. Zamysleli jsme se nad základními prvky tvořícími mobilní kulturu, zábavu a komunikaci, abychom z nich dokázali nabídnout to nejlepší v rámci jednoho elegantního zařízení," uvedl JK Shin, prezident a ředitel divize Mobile Communications společnosti Samsung a dodal: „Svoboda vlastního vyjádření, na jakou jsme zvyklí při užívání běžného papírového bloku, je v tomto přístroji provázena výhodami poskytovanými technologiemi a službami chytrých telefonů Samsung, takže uživatelé mohou vytvářet obsah, upravovat jej i sdílet s mnohem větším stylem než kdykoli předtím," dodal JK Shin.

Displej špičkové kvality

Telefon Samsung GALAXY Note je vybaven 5,3" displejem Super AMOLED s HD rozlišením, který poskytuje jasný a živý obraz překonávající kvalitu klasických HD displejů. Syté černé odstíny a jasné barvy jsou zárukou nejvyšší kvality obrazu při práci s videem, fotografiemi, dokumenty i při brouzdání po internetu. Tento kvalitní displej nabízí také pozorovací úhel 180°, takže se uživatel může o zobrazovaný obsah pohodlně podělit

s ostatními. Tento displej, který je s úhlopříčkou 5,3" nejlepší ve své třídě, je největším displejem, který kdy byl u primárně mobilního zařízení použit. Telefon Samsung GALAXY Note se při tloušťce pouhých 9,65 mm pohodlně vejde i do kapsy.

Obrovský displej Super AMOLED s úhlopříčkou 5,3" a rozlišením HD je největším, nejkvalitnějším displejem jaký kterýkoli telefon na trhu nabízí; dotyková obrazovka ve spojení s elektronickým perem S Pen nabízí naprostou kontrolu nad telefonem a jedinečnou přesnost jeho ovládání a spolu s bohatým množstvím funkcí, které telefon nabízí, tak přináší v oblasti chytrých telefonů nový uživatelský zážitek," řekl JK Shin

Využití celé plochy displeje

Vysoké rozlišení displeje zaručuje pohodlné prohlížení powerpointových prezentací, webových stránek, zpráv i čtení elektronických knih, přitom je potřeba prohlíženou stránku jen minimálně posunovat nebo zvětšovat. Displej Super AMOLED s HD rozlišením je dostatečně velký na to, aby umožnil praktické rozdělení zobrazované plochy, na kterou lze poté rozmístil většinu z nejčastěji užívaných aplikací telefonu a snadno mezi nimi přepínat.

Společnost Samsung vybavila telefon Samsung GALAXY Note také programem S Planner, což je inteligentní plánovací nástroj, který naplno využívá velký displej přístroje. Tento plánovací nástroj v sobě zahrnuje kalendář i seznam úkolů. Práce s ním je tak intuitivní, že s jeho pomocí mohou uživatelé snadno a komplexně organizovat svůj čas.

samsung_22_1

Zaznamenávejte své nápady a myšlenky bez omezení

Pokročilá podpora práce s elektronickým perem, kterou Samsung GALAXY Note nabízí, poskytuje ve spojení s plně dotykovým displejem skutečně nové možnosti zadávání informací do přístroje. Digitální pero S Pen, které je součástí telefonu, lze použít k přesnému kreslení či skicování, a bezprostředně tak s jeho pomocí zachytit myšlenku či nápad ještě před tím, než zase zmizí.

Samsung GALAXY Note je dále vybaven multimediální aplikací S Memo, která umožňuje zachytit veškerý uživatelem vytvářený obsah bez ohledu na jeho formu. Obrázky, hlasové nahrávky, text zadaný přes klávesnici, rukou psané poznámky nebo náčrty – to vše lze zaznamenat prostřednictvím jedné aplikace a uložit ve formě „poznámky", kterou lze následně upravovat, doplňovat a sdílet dle potřeby. K dispozici je také funkce umožňující v jednom kroku zachytit právě zobrazovaný obsah displeje, přičemž pořízený obrázek lze před jeho uložením nebo sdílením ještě s pomocí elektronického pera S Pen bez jakýchkoli omezení a s vysokou přesností opatřit poznámkami a popisky.

Funkce elektronického pera S Pen jsou těsně integrovány do aplikací telefonu Samsung GALAXY Note a umožňují bohatší a interaktivnější práci s telefonem. Tato technologie uživatelům nabízí výhody větší přesnosti

i kontroly nad upravovaným obsahem při úpravách či personalizaci pořízených videozáznamů nebo fotografií, a dále jim také umožňuje kreslit vlastní obrázky, které mohou opatřit poznámkami a odeslat je prostřednictvím textové zprávy, e-mailu nebo prostřednictvím komunikační služby ChatON společnosti Samsung.

Vynikající praktičnost, vysoký výkon

Dvoujádrový procesor pracující na frekvenci 1,4 GHz se stará

o neuvěřitelně rychlé reakce telefonu a bezproblémový chod uživatelského prostředí je zárukou vysoké praktičnosti. Bleskovou rychlost síťového připojení zaručují technologie HSPA+ a LTE, které garantují prakticky nulovou prodlevu při brouzdání internetem. Uživatelé tak mohou v reálném čase streamovat video nebo trávit online čas se svými přáteli na herních platformách.

Samsung rozšiřuje možnosti podnikového nasazení telefonu Sasmsung GALAXY Note prostřednictvím svého partnerství se společností Juniper Networks. Juniper's Junos Pulse SSL VPN poskytuje zabezpečený vzdálený přístup k podnikovým sítím. VPN se SSL šifrováním umožňuje velkým podnikům a poskytovatelům služeb vyhovět velkému množství požadavků na autorizaci a zabezpečený přístup a zajistit přitom centralizovanou ochranu podnikových dat při efektivní obsluze osobních zařízení používaných jednotlivými zaměstnanci.

Společnost Samsung chce ještě více rozšířit možnosti nových uživatelských zážitků, a proto plánuje vydání S Pen SDK. Tato sada určená vývojářům umožní vyvíjet nové aplikace a služby, které zásadně novým způsobem využijí možností elektronického pera.

 

Články na podobné téma

Přehled nových článků

insio


insio


insio

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky