Domů Samsung vám usnadní život ve světě multimédií

Samsung vám usnadní život ve světě multimédií

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Čtvrtek, 13. leden 2011

samsung_12_titlSamsung představuje lehké aktivní 3D LCD brýle s dioptrickou přípravou, dotykový dálkový ovladač, který nabízí možnost sledování obrazu přímo na displeji ovladače a přístup k Samsung Apps, první bezdrátovou nabíječku Samsung pro dálkové ovladače a aktivní 3D brýle a HD televizní kameru certifikovanou pro SkypeTM, která televizor mění ve velkoplošný videotelefon.

 

 

Lehké a rychlé aktivní 3D brýle, které podporují dioptrické čočky

Nejlepší 3D televizní zážitek je takový, když se do obrazu plně ponoříte. Proto společnost Samsung změnila konstrukci svých aktivních 3D brýlí, aby nabídla maximální kvalitu obrazu, pohodlné nošení po dlouhou dobu a atraktivní vzhled. Brýle o váze něco málo přes 27 gramů (model Samsung SSG-3700CR) patří k nejlehčím aktivním 3D brýlím na světě. Brýle byly konstrukčně zcela přepracovány a jejich váha byla ve srovnání s předchozím modelem snížena o 25 % . Model SSG-3700CR má přepracovanou konstrukci, je vyroben z lehčího materiálu, má menší tištěné spoje a RF technologie nabízí snadnější připojení.

Snížení váhy však nemělo vliv na výkonnost. Společnosti Samsung se také podařilo snížit dobu odezvy LCD o 30 % a zlepšit kontrastní poměr. Celkovým výsledkem je jasnější 3D obraz s méně „duchy" a menší únavou při sledování televize.

Diváci, kteří nosí dioptrické brýle, si mohou k modelu SSG-3700CR objednat speciální dioptrické čočky, a mohou si tak užívat 3D televize pouze s jedněmi brýlemi. Pro ty, kdo dávají přednost vlastním dioptrickým brýlím, nabízí společnost Samsung nové postranice, které jsou spojeny s vrchní částí obrouček LCD. Ty umožňují širší záběr pohybu a minimalizují nebezpečí rozbití. Obroučky i postranice jsou vyrobeny z flexibilního netoxického uhlíkového vlákna, které se používá při výrobě běžných dioptrických brýlí. Postranice modelu SSG-3700CR se dokáží roztáhnout a ohnout, a přizpůsobit se tak téměř jakémukoli rozměru hlavy. Brýle mají také nastavitelný nosní můstek, který lze odstranit, a díky novému umístění tištěných spojů a baterií za oběma ušima jsou brýle dobře vyvážené.

Nabíjení je díky dodávanému USB kabelu nebo volitelné bezdrátové nabíječce snadné. Brýle Samsung SSG-3700CR jsou také vybaveny zabudovanými čidly pohybu a doteku, která pomáhají šetřit baterie. Brýle se automaticky zapínají při pohybu a při nasazení na obličej a při absenci pohybu nebo dotyku se vypínají.

samsung_12_1

Sledujte programy na třípalcovém LCD dotykovém ovladači pro chytré televize

Dotykový dálkový ovladač (model Samsung RMC30D1) lze ovládat dotykově. Uživatelé mohou sledovat televizní programy na třípalcovém LCD displeji dálkového ovladače i po odchodu z místnosti s televizí, a pokud je ovladač spárován s vybraným prémiovým modelem televizoru Samsung, mohou pokračovat ve sledování televizního programu na displeji, i když na televizní obrazovce běží Blu-ray disk. Na dálkovém ovladači si lze prohlížet obsah připojených zařízení, např. Blu-ray, DVD přehrávačů a dalších.

Dotykový dálkový ovladač obsahuje pokročilý procesor, který podporuje přerod televize z pasivního zobrazovacího zařízení na mediální centrum obývacího pokoje. Při napojení na domácí bezdrátovou síť dokáže dotykový ovladač přistupovat k aplikacím, jako jsou Facebook, Twitter a YouTube dokonce i tehdy, když je televizor vypnutý. Pokud je nutné zadat nějaké slovo, na dotykové obrazovce se objeví klávesnice QWERTY.
Model Samsung RMC30D1 se vyrábí ve stylovém leskle černém provedení se stříbrným lemováním, které svou inspiraci nalezlo u sofistikovaných chytrých telefonů Samsung. Prostřednictvím dotykového displeje lze zcela ovládat všechny televizní funkce. Ovladač má jen dvě fyzická tlačítka - zapnout/vypnout a funkce - díky tomu se vzhledově liší od běžných televizních dálkových ovladačů přeplněných nejrůznějšími tlačítky.

samsung_12_2

Bezdrátové aktivní 3D brýle, nabíjecí klipy

Bezdrátová nabíječka Samsung (model CY-SWC1000A) dokáže dobít až čtyři páry aktivních 3D brýlí prostřednictvím elegantního černého lesklého válce, který připomíná klasický pánský cylindr. Interní LED světlo blikáním označuje probíhající nabíjení.

Model Samsung CY-SWC1000A využívá elektromagnetickou indukční technologii a pracuje s běžnou elektrickou energií v domácnosti. Dokáže velmi efektivně přenášet elektřinu do zařízení umístěného na povrchu nabíječky. Doba potřebná k dobití aktivních 3D brýlí Samsung modelové řady roku 2011 (modely SSG-3700CR, SSG-3300GR, SSG-3300CR) pomocí bezdrátové nabíječky je podobná jako v případě běžné nabíječky s kabelem.

samsung_12_3

Bezdrátové ovládání domácí zábavy

Společnost Samsung nabízí dvě bezdrátová příslušenství, díky kterým se televize stane centrem domácí sítě. Nový bezdrátový router Samsung (model CY-SWR1100) nabízí jednoduše nastavitelné a optimalizované řešení pro televizory značky Samsung. Zahrnuje systém One Foot Connection, který si společnost Samsung nechala patentovat a který dokáže přes bezdrátovou síť Wi-Fi zajistit propojení s televizory Samsung modelových řad roku 2011 a s dalšími kompatibilními zařízeními.

Adaptér Samsung Wireless LAN nabízí přístup k obsahu umístěnému na internetu prostřednictvím služby Samsung Internet@TV se Samsung Smart TV Apps. Bezdrátově také propojuje televizory Samsung s multimediálními zařízeními včetně dotykového ovladače Samsung, počítačů, fotoaparátů, přehrávačů Blu-ray disků, mobilních telefonů a dalších. Bezdrátové spojení podporuje protokoly DLNA 1.5 a 802.11 a/b/g/n.

samsung_12_4

Televizní kamera Samsung přivádí videotelefony na velkou obrazovku

Televizní kamera Samsung (model CY-STC1100) mění televizory Samsung na velkoplošné videotelefony umístěné v obývacích pokojích. Na rozdíl od jiných modelů je televizní kamera Samsung, která je certifikována pro Skype, uzpůsobena okolnostem spojeným s telefonováním v obývacím pokoji oproti telefonování přes počítač, jako je například špatné osvětlení a vzdálenost telefonující osoby od obrazovky, což může snížit kvalitu videa a zvuku. Kamera umožňuje uskutečňovat videohovory prostřednictvím televize Samsung bez sluchátek a webové kamery, a je vybavena zabudovaným HD snímačem (720p/30 fps), automatickým zaostřením, které zaostřuje i při změně pozice, čtyřmi citlivými mikrofony k zachycení hlasu až do vzdálenosti téměř čtyři metrů i v prostředí s okolním hlukem a pokročilým kódováním videa (až H.264).

Instalace televizní kamery Samsung je velice snadná. Uživatelé jednoduše zapojí USB kabel do televize a kameru přichytí k zadní části televize pomocí magnetů umístěných na kameře. Tenké provedení modelu CY-STC1100 s tloušťkou o něco více než centimetr dokonale splyne i s nejtenčím modelem televizoru Samsung. Flexibilní krk kamery se připevní na vrchní část televize a uživatel tak má možnost nastavit si pozici čočky a dokonalý úhel záběru.

samsung_12_5

 
distrelec

Články na podobné téma

Přehled nových článků

Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky