Domů Alternativní zdroje Moderní energeticky úsporná technologie pro vinaře - nejen pro chlazení při řízeném kvašení, ale i pro vytápění!

Moderní energeticky úsporná technologie pro vinaře - nejen pro chlazení při řízeném kvašení, ale i pro vytápění!

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 
Pátek, 10. červen 2011
a-technology_1_titlZřejmě nemá smysl neustále opakovat, proč je pro vinaře při výrobě vína důležitá technologie umožňující udržení optimální teploty moštu v průběhu kvašení (řízené kvašení). Vinařské firmy v dnešní složité době jistě zajímá to, jak snížit své náklady. Je fakt, že ceny energií jsou významnou položkou provozních nákladů a investice do technologie řízeného kvašení je rovněž poměrně vysoká.

Společnost A TECHNOLOGY ví, jak na to

  • Jeden agregát na řízené kvašení a vytápění - úspora investičních nákladů.
  • Tepelné čerpadlo - šetří vaše peníze.
  • Řídicí systém - snadné a přehledné ovládání celého chladícího a topného systému.
  • Variabilní technologický rozvod - snadná možnost rozšíření.

A nyní trochu k samotné technologii. Při kvašení zejména bílých a růžových vín je třeba kvasící mošt chladit, aby průběh kvašení byl pozvolný a přívlastková vína neprokvasila do příliš vysokých alkoholů a udržela si svou svěžest a lehkost. Naopak, víno je potřeba zahřát. Například u červených vín při odbourávání kyseliny jablečné za použití enzymů nebo při čeření bílých a růžových vín.
Každý ze střídajících se procesů, probíhajících při výrobě vína, si žádá jinou teplotu a zároveň zvláštní agregát, který ji dodá. Existuje ale dostupná technologie, která umí jak chladit, tak ohřívat.
Vlastnit dva zdroje, z toho jeden pro vinařskou technologii a druhý pro vytápění budovy, je značně neekonomické. Zvláště když každý je využíván pouze z několika mála procent svého potenciálu a to pouze několik měsíců v roce. Po zbytek roku je tato technologie nevyužita.

a-technology_1_1

Moderním kompaktním řešením termických požadavků pro vinaře jsou chladící jednotky s tepelným čerpadlem. Tato technologická zařízení lze využít nejen při výrobě vína, ale v kombinaci například s podlahovým vytápěním nebo klasickými či tichými multifunkčními teplovzdušnými jednotkami (fan-coil) pro udržování konstantní teploty. Navíc je vhodná i jako zdroj tepla pro vytápění a zdroj chladu pro klimatizaci skladových prostor, kanceláří a obytných prostor. V případě instalace tepelného výměníku ji lze využít i pro ohřev bazénů (například u penzionů) nebo skleníků. Zařízení plně nahrazuje funkci klimatizace a kotle na plyn či tuhá paliva. Jeho využití je však v kombinaci s technologií řízeného kvašení mnohem variabilnější.

Dodavatel této technologie, společnost A TECHNOLOGY, tak může zaručit požadovanou stabilní teplotu po celý rok při nízkých provozních nákladech.

Provoz a všechny potřebné měřící, regulační, signalizační a zabezpečovací okruhy využívají nejmodernějších řídicích systémů, které optimalizují provozní náklady. Ovládání je možné i přes internet z jakéhokoli osobního počítače. Uživatel má tak naprostý přehled o aktuální činnosti zařízení a průběhu všech procesů.

a-technology_1_2

Tato technologie využívá součásti vyrobené v Evropské unii a splňuje ty nejnáročnější požadavky kladené na potravinářské provozy. Břeclavská společnost A-TECHNOLOGY zajišťuje její realizaci formou komplexní dodávky na klíč. Od projektu přes montáž až po kompletní zprovoznění včetně zaškolení obsluhy. To, že se jedná o opravdové profesionály dokazují uvedené realizace na jižní Moravě, například MORAVÍNO s.r.o. Valtice, Réva Rakvice, Střední odborná škola vinařská ve Valticích nebo NOVÉ VINAŘSTVÍ a.s. Drnholec

Pro další zájemce z řad vinařů pořádá společnost A TECHNOLOGY prohlídku uvedených technologií v reálném provozu.

Více na: http://www.a-technology.cz/rizene-kvaseni-vina
 
distrelec
Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky