Domů Dokonalý LED obraz s nejmenší RGB LED diodou na trhu

Dokonalý LED obraz s nejmenší RGB LED diodou na trhu

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Pátek, 15. duben 2011
osram_2_titlMulti ChipLED od společnosti OSRAM Opto Semiconductors jsou nejmenší současně dostupné RGB LED diody na trhu. Přes kompaktní velikost umožňují displejům zachování brilantních barev, ostrého kontrastu a působivého, vysoce kvalitního obrazu.

Jeden z největších výrobců displejů firma FormoLight Technologies vyvinula s využitím Multi ChipLED od společnosti OSRAM Opto Semiconductors výkonný LED video displej nejvyšší kvality. V tomto displeji pro interiérové aplikace nejsou LED diody použity jako zadní osvětlení ukryté před pozorovatelem, jak je tomu například v LCD přístrojích, ale jsou jasně viditelné na povrchu. Pozorovatelé si jich však patrně stejně nevšimnou, protože Multi ChipLED jsou neobyčejně malé (1,6 mm × 1,6 mm o tloušťce 0,9 mm) a pouhým okem stěží postřehnutelné za černým pouzdrem LED.

„Informace je třeba podávat jasné v každém ohledu. To platí nejen pro koncepci vizualizace, ale i pro technickou reprodukci. Opravdu vynikající kvalitu obrazu lze nejjednodušeji dosáhnout pomocí výhod, které nabízejí LED diody, například na základě směrové charakteristiky a kvality světla.", vysvětluje Sven Weber z OSRAM Opto Semiconductors. „Černé pouzdro LED diod neodráží téměř žádné okolní světlo, a zaručuje tak dokonalý, bezvadný obraz." Displeje FormoLight imponují bohatými barvami, ostrými obrysy, hloubkou ostrosti a podávají vysoce kvalitní obraz s bohatým kontrastem.

osram_2_1

Přesvědčivé z každého úhlu

Diody Multi ChipLED vytvářejí homogenní obraz z každé perspektivy. Tato homogenita vychází ze dvou principů. LED diody lze díky jejich kompaktním rozměrům skládat velmi natěsno. Odstup mezi jednotlivými pixely může být pouhé 2 mm. Speciální materiál, z něhož jsou odlity, zaručuje dokonalý barevný mix. LED dioda obsahuje tři čipy (červený, zelený a modrý) v technologii Thinfilm nebo ThinGaN. Každý z nich lze ovládat samostatně. Barevný dojem zůstává konstantní v rámci celého úhlu pohledu. Také ze strany působí brilantním dojmem. Díky ostrému kontrastu a vysokému výkonu LED diod zůstává obraz vysoce kvalitní i ve velmi světlých prostorech. Využití této technologie se jeví jako vhodné i z ekonomické perspektivy. LED diody se pyšní nízkou spotřebou energie a dlouhou životností.

 
distrelec

Přehled nových článků

amper 2023 Noark Electric Witty Petr Soukup PRE Kiwa Hotel Avanti Abb

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky