Domů Osvětlovací technologie Cesta do budoucnosti s pouličním LED osvětlením

Cesta do budoucnosti s pouličním LED osvětlením

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Pavel Krátký, MSC-Vertriebs-CZ s.r.o.   
Čtvrtek, 30. červenec 2009

msc_titlNeustálý  vývojosvětlovacích systémů založených na technologii LED je poháněn tržními faktory, mezi které patří  zvyšující se optická účinnost, lepší barevný výkon, životnost produktu, snížení nákladů na údržbu a snížený vliv na životní prostředí

Aby bylo možné poskytovat zákazníkům v oboru osvětlení co nejkvalitnější služby pro jejich nové výrobky obsahujících LED, investovala společnost Everlight Electronics více než pět let do vývoje vysoce výkonných LED. I díky tomu se stala jedním z nejdůležitějších dodavatelů ve svém oboru. Vedle vysoce výkonných LED vyvíjí společnost Everlight také komplexní řešení LED svítidel, jejichž účelem je snížení doby vývoje a nákladů na straně zákazníka, možnost různé mechanické konstrukce,  vyřešení odvodu tepla, návrh LED driveru a montáž.

Vysoce výkonné LED jsou klíčovými prvky svítidel na bázi LED, protože jejich optická účinnost je hlavním faktorem stanovení výkonu svítidla. V současné době společnost vyrábí vysoce výkonné LED s účinností 90lm/W při výkonu 1W  a očekává, že ve druhém čtvrtletí roku 2009 budou poskytovat účinnost 100lm/W při výkonu 1W.

msc_1
Obr.1 Road mapa power LED

Obrázek znázorňuje vývoj světelného toku v závislosti na čase, s jakou efektivitou lze počítat až do roku 2010.  Např. u 0.5W LED, které dnes dosahují  výkony 40lm při 6500K, se očekává, že v roce 2009 dosáhnou hodnoty 55lm a v roce 2010 již  70lm. Očekává se, že 1 W, 3 W a  5W LED  se budou v roce 2010 vyrábět při 150-400lm.

Pouliční osvětlení Dolphin

msc_2
Obr.2 Pouliční osvětlení v pohledu

Na obrázku vidíte pouliční osvětlení SLDolphin. V současné době jsou k dispozici svítidla s výkonem 60W, 90W a 120W pro výšku sloupu až do 8m. Životnost LED modulu činí L70>35 000 hodin (negarantovaných cca 50 000h.) Pouliční osvětlení Dolphin se vyrábí tak, aby splňoval požadavky na stupeň ochrany proti vodě a prachu normy IP 65 a pouliční osvětlení.

msc_3
Obr.3 Odvod tepla z lampy

Speciální kryt řízeně odvádí teplo z lampy. Je konstruován tak, aby se nezanášel např. padajícím listím.

msc_4
Obr.4  Samostatný LED modul lampy

Zákazník si může zvolit pro svůj design svítidla vlastní LED modul.(Vhodné pro zákazníky s vlastní výrobou svítidel.)

Závěr
V oblasti elektroniky rozhoduje především rychlost v nasazování nových trendů, tím víc v této době.
LED pouliční osvětlení možná už v brzké budoucnosti bude standardně používáno ve městech jako osvětlení ulic, parků, promenád, sportovišť, průmyslových areálů.

msc_logoTechnické a obchodní informace lze získat u distributora
MSC-Vertriebs-CZ s.r.o.
na mailové adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
nebo tel: 516 413 565,  602 506 402
www.msc-ge.com

Zpracováno podle podkladu společnosti Everlight.

 
insio


insio


insio

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky