Jako prstů na ruce

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Jiří Jakl, Schmachtl CZ s.r.o.   
Čtvrtek, 25. prosinec 2008
Jako prstů na rucePět. Takový je počet prstů na jedné lidské ruce. Každý z nich má své jméno a svůj smysl a tvoří tak součást funkčního celku. Pět. Takový je v současné době počet řad resp. velikostí modulárních signálních sloupků LD TWS s integrovanými LED diodami výrobce SIRENA S.p.A.

Názvy jednotlivých provedení odkazují také na jejich velikost resp. vnější průměr.

Jako prstů na ruce
Obr. 1 Pět velikostí – jako prstů na ruce

· LD 125 TWS průměr 75 mm
· LD MINI TWS průměr 55 mm
· LD BABY TWS průměr 36 mm
· LD MICRO TWS průměr 25 mm
· LD NANO TWS průměr 18 mm

Jako prstů na ruce
Obr. 2 Přehled nabídky signálních sloupků

Sjednocujícím prvkem je využití vysoce svítivých LED diod integrovaných do jednotlivých optických modulů a variabilita požadované sestavy.
Na rozdíl od předchozího pravidla čísla nebo počtu pět je barevná nabídka vyšší; zákazníky si může zvolit celkem z šesti barev krytů světelných modulů: modré, oranžové, červené, zelené, žluté a čiré.
Provedení základní (a největší) řady LD 125 TWS je vyráběné ve verzi F (bez cyklovače) nebo L (s cyklovačem). Menší řada sloupků LD MINI TWS se dodává jako verze F/L a režim provozu je volitelný polohou přepínače „jumper“. Ostatní varianty jsou pouze ve verzi F – bez cyklovače – s trvalým svitem. Na přání lze kombinovat sestavu signálního sloupku s akustickým modulem (s výjimkou nejmenší řady LD NANO TWS). Akustický modul (obr. 3) se potom montuje vždy na vrchol sestavy a slouží ke zdůraznění a doplnění varovného optického signálu.

Sirena_3
Obr. 3 Akustický modul pro signální sloupky

Upevnění signálního sloupku ulehčuje rozsáhlé montážní příslušenství (obr. 4) pro nástěnnou montáž, montáž na zvyšovací tyčku nebo na základnu s kabelovou vývodkou.

Jako prstů na ruce
Obr. 4 Montážní příslušenství

Napájecí napětí verzí LD 125 TWS a LD MINI TWS je 24 V AC/DC, 110 VAC a 240 VAC, menší řady pouze 24 V AC/DC. Vysoký stupeň krytí (IP65) základních a optických modulů umožňuje použití signálních sloupků TWS v mnoha aplikacích ve vnitřním i vnějším prostředí. Například jde o oblast signalizace pro jednoúčelové, obráběcí, balící a textilní stroje nebo potravinářské stroje (zejména LD NANO TWS).
Kombinace moderního designu, variability, odolného provedení a vysoké životnosti a svítivosti LED diod činí signální sloupky LD TWS zajímavým a perspektivním signálním zařízením.

Jako prstů na ruce
Obr. 5 Výkresy signálních modulů všech velikostí

Pět. Takový je počet hlavních důvodů pro vaši volbu a rozhodnutí:
· bezpečnost
· spolehlivost
· kompaktní provedení
· design
· velké množství možností využití

 
distrelec
amper 2023 Noark Electric Witty Petr Soukup PRE Kiwa Hotel Avanti Abb

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky