Domů Přírůstek do rodiny designů ABB - future® linear

Přírůstek do rodiny designů ABB - future® linear

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Neděle, 21. září 2008

future_titlRodina designových řad ABB na českém trhu je velmi široká. V roce 2007 měla 11 členů – designů, které pokrývali všechny cenové tržní segmenty a umožňovali zákazníkům širokou možnost volby. V tomto spektru jsou zastoupeny tvary nadčasové, oblé i kubické v nejrůznějších barevných a materiálových variantách, které si dlouhodobě udržují zájem a pozornost architektů, projektantů a zákazníků a uplatňují se ve všech typech výstavby, rodinnými domky počínaje a administrativními projekty konče.

V poslední době se zejména v oblasti moderních budov a interiérů s geometricky koncipovanými prostory s rovnoběžnými a kolmými liniemi začal rozšiřovat zájem o jednoznačné a jasné tvary, a to nejen u staveb, ale i nábytku a ostatních doplňků obytných i veřejných interiérů, ke kterým patří i elektroinstalační přístroje. Přetrvávající resp. rostoucí je i obliba materiálů jako je ušlechtilý kov, metalické barvy, sklo apod.

future_1

V souladu s těmito trendy v oblasti interiérové architektury a pro ještě širší nabídku zákazníkům je pro rok 2008 rozšířena rodina designů ABB o liniově jednoduchý až prostě hranatý - future® linear.

Jedná se o design s maximální přístrojovou vybaveností jak v oblasti mechanických přístrojů, tak elektroniky. Lze využít veškerou nabídku ABB v oblasti otočných i dotykových stmívačů, žaluziového ovládání včetně meteorologické stanice, dálkového infračerveného ovládání, časových spínačů, systému rozvodu zvuku Audioworld,či různých variant komunikačních zásuvek pro datové a telefonní sítě. V tomto designu jsou i senzory pro systém inteligentní instalace ABB i-bus® KNX/EIB pro komerční a luxusní bytové projekty. Kryty klasických spínačů jsou přizpůsobeny pro standardní přístroje typové řady 3559 v bezšroubovém provedení a u zásuvek jsou použity přístroje typové řady 5519 taktéž s bezšroubovými svorkami připojení vodičů pro dosažení maximální montážní časové úspory.

future_2

Z výrobního hlediska krytů jsou použity 3 druhy technologií, a to plastové výlisky, nástřik plastu metalickou barvou (podobně jako u metalických barev v řadě Time®) a opláštění plastické hmoty ušlechtilou ocelí.

future_3

Velký vliv na design mají vždy rámečky. U future® linear mají klasický čtvercový tvar s ostrými hranami o rozměru jednorámečku 81 x 81 mm ve variantách jedno- až pětinásobné a shodné pro vodorovnou i svislou montáž. Z tvaru rámečků je zřejmé, že se jedná design dobře využitelný nejen pro trendové interiéry, ale i pro instalaci do klasických podparapetních kanálů, apod.

future_4

Významný vliv na volbu právě řady future®linear bude mít výběr ze šesti barevných , resp. materiálových provedení:

  • studio bílá
  • antracitová
  • slonová kost
  • hliníková stříbrná
  • světle šedá
  • ušlechtilá ocel

Studio bílá, o popularitě věčné bílé barvy nemusíme Vás profesionály nijak přesvědčovat. Podobné je to i u odstínu slonové kosti v bytové výstavbě. Světle šedá a antracitová se velmi hodí k moderním kancelářským interiérům. O oblibě metalických barev v posledních 3 letech, zejména v charakteru hliníkové stříbrné, netřeba dlouze hovořit.

future_5

Zcela specifické je ovšem provedení v ušlechtilé oceli, kdy je povrch tohoto materiálu upravován náročným technologickým procesem s konečným efektem nezanechávání stopy otisku prstů, což je jinak jeden z hlavních problémů moderního „nerez“ provedení.

Design future® linear rozšiřuje nabídku designů ABB již na počet 12 a nejširší nabídka se tak stává ještě širší a flexibilnější k uspokojení přání zákazníků na českém trhu.

 

Přehled nových článků

insio


insio


insio

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky