Domů Navštivte veletrh AMPER 2012 v Brně!

Navštivte veletrh AMPER 2012 v Brně!

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Čtvrtek, 15. březen 2012

amper_2012_titlTradiční svátek všech odborníků a fandů z oboru elektrotechniky, elektroniky, automatizace a moderních komunikačních technologií se pomalu blíží. Jubilejní 20. ročník veletrhu AMPER se bude konat v termínu od 20. do 23. 3. 2012 na VÝSTAVIŠTI BRNO.

Veletrh AMPER za účasti významných vystavovatelů

V současné době své místo na veletrhu AMPER 2012 potvrdilo víc než 600 významných společností z tradičních i nových nomenklaturních oborů. Na veletrhu AMPER 2012 se bude znovu prezentovat globální elektrotechnický koncern SIEMENS, lídr v oblasti jištění elektrických
obvodů a zařízení nízkého napětí – společnost OEZ, oblast průmyslové automatizace bude zastoupena společností TURCK, PHOENIX CONTACT, BLUMENBECKER, OMRON, B+R AUTOMATIZACE, FESTO, AUTOCONT CONTROL SYSTEMS nebo TECON. Novinky divize Produktů nízkého napětí a dalších divizí představí také světová špička v technologiích pro automatizaci a energetiku – společnost ABB, která získala na veletrhu AMPER 2011 prestižní ocenění ZLATÝ AMPER za první rychlonabíjecí stanici ABB Hermes 1.0 pro stejnosměrné nabíjení elektromobilů. Účast na veletrhu potvrdila i celosvětová firma s globálním působením, zabývající se vývojem, výrobou a distribucí elektrotechnických přístrojů a komponentů – společnost NOARK Electric Europe, která počátkem října 2011 oficiálně vstoupila na český a slovenský trh.

Z oblasti elektroenergetiky představí novinky v hale P například společnost KOČÍ-VALÁŠEK, ELCOM, ENSTO CZECH, LABARA, Power – Energo, Synflex Elektro, ZPA Smart Energy, Delta Energy Systems, DRIBO, EEIKA Brno, AXIMA, EGE, ELBA, ELPRO – ENERGO, IBC SOLAR a další.

V sekci vodičů a kabelů se bude prezentovat celosvětový výrobce a dodavatel kabelové techniky – společnost LAPP KABEL, významná německá společnost HELUKABEL, Tyco Electronics Czech nebo například KABELOVNA Děčín Podmokly, HENNLICH INDUSTRIETECHNIK, spol. s r.o. a další.

V tradičním oboru elektroinstalační techniky a inteligentních elektroinstalací se bude prezentovat ryze česká společnost KOPOS KOLÍN, vyrábějící převážně elektroinstalační úložný materiál, dále ENIKA. CZ, ELKO EP, SEZ – CZ, ELEMAN, KLAUKE z. NITSCH, SILENT – CZECH, OBZOR v.d. a další.

Speciální sekce na veletrhu AMPER bude věnována společnostem z oblasti zabezpečovací techniky. Novinky představí tradiční český výrobce produktů elektronického zabezpečení budov JABLOTRON ALARMS, dále společnost ABBAS, Total Security Systems, BRADY, ESTELAR a další.

V sekci elektronické součástky a moduly můžete navštívit například stánek společností Fischer elektronik součástkový distributor, Quittner & Schimek, OFFICIAL ELECTRONIC, HARTING SENO, GM electronic, v oblasti měřicí a zkušební techniky stánky společností ROHDE & SCHWARZ – Praha, „TMV SS“, BLUE PANTHER, GHV Trading a jiné. Zajímavá bude také sekce osvětlovací techniky, kde se budou prezentovat společnosti VYRTYCH, NEDELKO, GREENLUX, ELEKTROSVIT Svatobořice, ELKOVO Čepelík a mnoho dalších firem.

Zúčastněte se zajímavých konferencí a seminářů

Návštěvníci z řad odborné veřejnosti mají možnost se přímo na výstavišti zúčastnit mnoha zajímavých konferencí a seminářů:

 • 20. 3. 2012
  - seminář „Nové normy pro uzemňování a návrh el. instalací“
  - Konference „Perspektivy elektromobility“
  - Konference „Perspektivy automatizace“
 • 21. 3. 2012
  - seminář „Elektronické součástky a aplikace @ AMPER 2012“
  - seminář „Ochrana před bleskem po změnách ČSN EN 62305“
  - Konference „Inteligentní budovy 2012“
  - Konference „Poplachové systémy – projektování a integrace v prostředí staveb“
 • 22. 3. 2012 seminář „Cesta světla“
  - seminář „DPS a vše kolem nich @ AMPER 2012“
  - seminář „Požární bezpečnost kabelových tras ve smyslu vyhl. MV 268/2011 Sb. a navazujících předpisů a norem – praktické užití při projektování a realizaci staveb“
  - Konference „Energie pro budoucnost VI – Progresivní řešení energetické hospodárnosti provozu domácností“
 • 23. 3. 2012
  - seminář „Spolehlivost v elektrotechnice 2012“ a další.

Speciální pozornost bude opět věnována e-mobilitě, kde kromě konference proběhne přímo na veletrhu výstava e-mobilů a návštěvníci budou moci využít testovacích jízd. Více informací o doprovodných akcích bude v průběhu příprav veletrhu aktualizováno na www.amper.cz.

amper_2012_4

amper_2012_2Novinka AMPER CAREER DAY

Nejen prezentace novinek a navázání nových obchodních kontraktů, ale také možnost poznat a oslovit mladé talentované lidi z oboru a najít vhodné potenciální zaměstnance – i to je nově součástí veletrhu AMPER 2012, kterou mohou vystavovatelé veletrhu využít.

Toto setkání zástupců firem, odborných škol a studentů – AMPER CAREER DAY proběhne v pátek 23. 3. 2012 přímo na veletrhu AMPER. Nabízí jedinečnou příležitost pro navázání komunikace s potenciálními budoucími zaměstnanci vzdělanými v daném oboru a prostor pro přímou konfrontaci s požadavky a názory uchazečů z oboru elektrotechniky, elektroniky, automatizace a komunikace.

amper_2012_3Zlatý AMPER 2012

V rámci veletrhu AMPER proběhne tradiční soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu ZLATÝ AMPER 2012. Soutěž je určena pro exponáty prezentované na mezinárodním veletrhu AMPER, které jsou svými parametry srovnatelné se světovou úrovní a reflektují současné trendy vývoje ve svém oboru.

Hodnocení exponátů bude provádět odborná komise, letos v novém složení. Na základě odborného hodnocení, pod vedením Prof. Ing. Radimíra Vrby, CSc., komise udělí až 5 ocenění ZLATÝ AMPER 2012 a 5 čestných uznání nejpřínosnějším exponátům veletrhu.

amper_2012_1Veletrh AMPER slaví 20 let

Veletrh AMPER se rozvíjí již 20 let. Pamětníci mohou vzpomenout na začátky veletrhu v r. 1993 v pražském Paláci kultury nebo později ve veletržním areálu na Strahově. V roce 2011 byl AMPER pořádán poprvé na Výstavišti v Brně. Spojením jednoho z nejvýznamnějších a nejlépe fungujících výstavišť ve střední Evropě a největšího elektrotechnického veletrhu v ČR i na Slovensku, získalo výstavnictví v tomto oboru naprosto nový rozměr.

Slavnostní galavečer při příležitosti oslav jubilejního 20. ročníku veletrhu AMPER 2012 se bude konat první den veletrhu to je 20. 3. 2012 od 20:00 hod. v reprezentačních prostorách Nové radnice Brno.

 
distrelec

Přehled nových článků

Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky