Domů Veletrh Infotherma 2012 - stánek č. 347, hala A2

Veletrh Infotherma 2012 - stánek č. 347, hala A2

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Čtvrtek, 12. leden 2012

infotherma2012_titlZveme Vás na návštěvu našeho stánku na veletrhu Infotherma 2012, který se koná 16. - 19. ledna 2012 na výstavišti Černá louka v Ostravě. Ústředním motivem celé výstavy je představení pokud možno všech možností, které mohou vést k úsporám energie. Výstava je věnována i využívání obnovitelných zdrojů energie.

Infotherma 2012

Zabezpečení tepelné pohody našich příbytků se čím dále více stává jednou z rozhodujících položek rodinných rozpočtů a je zásadní součástí moderního a zdravého bydlení. Trvalý růst cen energií, ubývání zdrojů klasických paliv, politická nestabilita a působení nejrůznějších lobbistických tlaků má rozhodující vliv na státní energetické koncepce, které mají bohužel převážně životnost jednoho volebního období. Doufejme, že v době konání výstavy již bude platit aktualizovaná státní energetická koncepce s výhledem a zásadami minimálně na deset let dopředu.

Ať chceme či nechceme, závěry státní energetické koncepce a ceny energie mají vždy rozhodující vliv i na to, jak a čím se budou vytápět rodinné domy, v nichž bydlí téměř polovina národa. Náklady na vytápění se zde v posledních létech vyšplhaly již k 70 % nákladů na bydlení. Naší snahou je proto představit na XIX. ročníku Infothermy komplexní pohled na vytápění, úspory energií a především realistický přístup k otázkám životního prostředí a využívání obnovitelných zdrojů. Chtěli bychom, aby naše nabídka neřešila jen momentální situaci, ale nabízela seriózní nadčasové řešení.

Ústředním motivem celé výstavy by mělo být představení pokud možno všech možností, které mohou vést k úsporám energie. Kromě technických novinek nejrůznějších otopných systémů, začíná koncepční a zásadní řešení úspor u nové, nízkoenergetické a pasivní výstavby, u novinek v izolačních materiálech, u zateplování objektů, výměny oken a rekonstrukcí staveb. Nabídce těchto možných úspor chceme věnovat třetinu výstavních ploch. Současně s tím se ale budeme snažit upozorňovat na nejrůznější možná úskalí, ke kterým může při nekvalitní a neodborné výstavbě, rekonstrukcích a zateplování objektů docházet. Řešení by návštěvníci měli hledat u vystavujících firem, které se zabývají projektováním, technickým poradenstvím, hydro izolacemi, větráním rekuperacemi a měřící a regulační technikou. Kromě úspor energie by se nemělo zapomínat na podmínky zdravého bydlení, ke kterému by mohlo mimo jiné nápomoci používání dřeva jako stavebního materiálu, nepálených cihel, hliněných omítek, používání izolací z ovčí vlny a dalších přírodních materiálů.

Již tradičně zhruba další třetina výstavních ploch by měla být věnována využívání obnovitelných zdrojů energie. Co do počtu a sortimentu opět počítáme u nás s největší přehlídkou tepelných čerpadel. Dále by se zde měly představit také firmy s produkcí a nejrůznějším zpracováváním biomasy, která v naší republice představuje největší a rozhodující zdroj obnovitelné energie. Na výstavě se budou prezentovat i firmy s bioplynovými stanicemi, výrobci pelet a briket, slunečních kolektorů a další. Jsme přesvědčeni, že v jednotlivých regionech je ještě celá řada dalších naplno nevyužitých zdrojů, které čekají na uplatnění. Jedná se například o komunální odpad, důlní a skládkové plyny, geotermální vody apod. Brzdou dalšího rozvoje využívání obnovitelných zdrojů je však absence seriózní a odpovědné koncepce, která by navrhla optimální mix jednotlivých druhů, včetně reálných a opodstatněných pobídek a dotací.

S rostoucí náročností na jednotlivé obory, které mají nebo mohou mít vliv na moderní vytápění a úpory energie, se prohlubuje i naše spolupráce s výzkumnými a vývojovými pracovišti, vysokými školami, svazy, cechy a asociacemi. S většinou z nich se budete moci setkat v samostatných expozicích, na odborném doprovodném programu a rozsáhlém poradenství. Pro odborný doprovodný program, semináře, oborové dny a konference je připraveno 31 přednášek k nejrůznějším tématům, jako jsou novinky v otopných systémech, v nízkoenergetické a pasivní výstavbě, ve využívání obnovitelných zdrojů apod. Výsledky svých prací k vytápění a úsporám energie by měly představit na samostatné konferenci české a slovenské technické univerzity.

 

Přehled nových článků

insio


insio


insio

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky