Domů UV LED vytvrzování v novém kabátě

UV LED vytvrzování v novém kabátě

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Pondělí, 11. duben 2011
Panasonic_3_titlVytvrzování ultrafialovým zářením je technologie v poslední době hodně používaná, zejména při lepení, lakování, sítotisku a jné. Lepidla, barvy a laky, založené na principu polymerizace, se při ozáření ultrafialovým světlem vytvrdí. K vytvrzení přitom dochází během několika sekund, což umožňuje ve výrobním procesu výrazně zkrátit doby zpracování, při současném zajištění vysoké jakosti technologické operace.

Nová generace vytvrzovacích přístrojů řady Aicure UJ 30, využívající jako zdroje UV záření světelné diody, je pokračováním vývoje celosvětově úspěšného modelu UJ 20, který byl mimo jiné oceněn čestným uznáním na veletrhu Amper. UJ30 do vínku zdědil všechny dobře hodnocené vlastnosti předchozího modelu jako je velká životnost LED hlavic (20.000 hodin), 100% výkon a stabilita ihned po zapnutí, nízká spotřeba energie, doba záruky 3 roky a splnění směrnice RoHS (Restriction of hazardous Substances).
Ultrafialové světelné diody (UV-LED) použité v přístrojích řady UJ30 byly navrženy pro časově kritické aplikace, které vyžadují velký bodový výkon a vysokou stabilitu. UV LED pracují ve velmi úzkém spektru světelného záření, jehož celá intenzita, plynule nastavitelná až do 9200 mW/cm2, se využije jen pro aktivaci vytvrzovacího procesu a nic se neztrácí přeměnou v neužitečné teplo. Větráky nebo přídavná chladicí zařízení nejsou ani při dlouhodobém provozu zapotřebí.
K jedné řídicí jednotce je možno připojit až čtyři hlavice. Kombinace čtyř vytvrzovacích LED hlavic, s vlnovou délkou záření 365 a 385 nanometrů, a dvanácti různých čoček umožňuje zvolit optimální řešení pro téměř všechny aplikace, při vytvrzování materiálů citlivých na ultrafialové záření. Zpětnovazební systém měření teploty přímo ve vytvrzovacích hlavicích LED zajišťuje stabilní intenzitu záření při dlouhodobém použití. V případech, kdy je zapotřebí jen krátkodobé ozáření, je možné zapínat a vypínat zdroj UV záření pomocí externího signálu.
Díky velmi malým rozměrům vytvrzovacích hlavic LED, provozu bez větráku a vysoké intenzitě ultrafialového záření se vytvrzovací zařízení Aicure UJ 30 hodí především pro přesné aplikace s vysokými nároky na miniaturizaci, které se vyskytují v lékařské technice, mikrosystémové elektronice, optice a v automobilovém průmyslu.

Panasonic_3_1

 

Panasonic Electric Works Czech s.r.o.
Kancelář podpory prodeje pro ČR a SR
Průmyslová 1, 348 15 Planá
Tel.: (+420) 374799990, Fax: (+420) 374799999
www.panasonic-electric-works.cz

Luděk Barták
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
mobil: (+420) 733662766

 

Přehled nových článků

insio


insio


insio

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky