Domů Sony rozšiřuje svoji nabídku televizorů 4K HDR (High Dynamic Range,) o novou řadu X series, která zobrazuje realitu s nebývalým kontrastem

Sony rozšiřuje svoji nabídku televizorů 4K HDR (High Dynamic Range,) o novou řadu X series, která zobrazuje realitu s nebývalým kontrastem

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Čtvrtek, 05. leden 2017

81h-U2W3cL._SL1500_Společnost Sony ohlásila uvedení nové série televizorů 4K HDR navržených tak, aby nabízely ještě širší rozsah jasu a vyšší kontrast. Nové televizory BRAVIA umí maximálně zhodnotit klady obsahu ve formátu 4K HDR (vysokého dynamického rozsahu) díky kombinaci jejich unikátních obrazových procesorů a technologiím použitým při konstrukci obrazovky.

 

Od nástupu služeb pro streamování videa, 4K UHD Blu-ray a v nedávné době také hraní na konzolích PlayStation®4 se svět HDR neustále rozrůstá. Nyní hraje přesné obrazové zpracování při vytváření úchvatného obrazu, které naplní záměry filmařů nebo vývojářů her, ještě důležitější úlohu než kdy předtím. Procesor 4K HDR X1™ Extreme pocházející z vlajkové série Sony Z series, je široce oceňován pro svoji schopnost produkovat realistický obraz s výjimečnou texturou, hloubkou, barvami i kontrastem. Tento procesor byl na poli HDR významným krokem vpřed. V těchto dvou nových sériích televizorů představuje společnost Sony výkon svého 4K HDR procesoru X1 Extreme širší veřejnosti.

Nová série XE93 je kromě procesoru X1 Extreme vybavena také technologií Slim Backlight Drive+, zdokonalenou technologií LED podsvícení, která umožňuje preciznější a přesnější kontrolu lokálního ztmavení ve srovnání se Slim Backlight Drive. Díky čtyřúhelníkové struktuře LED a technologii lokálního ztmavení a zesílení podsvícení a technologií X-tended Dynamic Range™ PRO přináší mimořádný jas a výjimečný kontrast – v podstatě nabízí desetinásobný XDR kontrast*2 ve srovnání s konvenčními LED televizory.

Společnost Sony představí televizory 4K HDR OLED, kterými rozšiřuje nabídku svých 4K HDR obrazovek, jako „BRAVIA OLED”. Série A1 nabízí zcela nový vizuální zážitek díky kombinaci výjimečné kvality obrazu OLED s procesorem X1 Extreme, s prvním zvukovým systém v televizoru s velkou obrazovkou *1 v unikátním špičkovém designu.

Díky více než 8 milionům samostatně svítících pixelů displeje OLED přináší série A1 zásadně obohacený vizuální zážitek s nebývale dokonalou černou, s autentickými barvami, ostrým obrazem bez rozmazání a širokým zorným úhlem. Procesor X1 Extreme precizně ovládá ohromné množství pixelů a dále zdokonaluje schopnost technologie OLED přinášet výjimečný obraz v kvalitě 4K HDR.  

Úchvatným obrazovým výkonem ale inovace BRAVIA OLED nekončí. Série A1 je první sérií televizorů s velkoplošnou obrazovkou, která umí vydávat zvuk výjimečné kvality přímo samotným displejem. Společnost Sony využila výhod struktury OLED bez podsvícení a vyvinula novou zvukovou technologii akustického povrchu Acoustic Surface™, která umožňuje, aby zvuk vycházel přímo z displeje samotného. Tím bylo docíleno dokonalého sjednocení obrazu a zvuku, které není u konvenčních televizorů dosažitelné. Produkuje zvuk dokonale synchronizovaný s obrazem, a to až po samé okraje obrazovky. Společně s výjimečně širokým zorným úhlem OLED obrazovky nabízí série A1 nepřekonatelný vizuální a zvukový zážitek, ať už se na televizor díváte z jakéhokoli zorného úhlu.

Technologie akustického povrchu Acoustic Surface propůjčuje sérii A1 špičkový design, protože odstraňuje konvenční reproduktory, které bývají obvykle umístěny po obvodu televizoru. Výsledkem je unikátní design bez podstavce, který neodvádí pozornost od obrazu.

Obě série, XE93 a A1, navíc podporují Dolby Vision™, HDR formát od Dolby Laboratories, který ve spojení s unikátními technologiemi Sony ještě více obohacuje vizuální prožitek.

Společnost Sony také ohlásila, že budou v roce 2017 v prodeji další 3 série 4K HDR a 3 série Full HD HDR televizorů. Všechny jsou vybaveny patentovanými technologiemi Sony, včetně nově vyvinutého procesoru 4K HDR X1 (pouze série XE90 a XE85), aby poskytovaly ten nejšpičkovější obraz na trhu.

Společnost Sony neustále vzbuzuje zájem u svých zákazníků používáním kombinace výkonných technologií pro displeje a vlastní technologie zpracování obrazu, a tím umocňuje vizuální dojem z obrazu.

 

Nové modely televizorů Sony a jejich klíčové vlastnosti:

Série A1 (modely třídy 77”, 65”, a 55”) televizorů 4K HDR OLED TV

• Jsou vybaveny OLED displejem. 8 milionů samostatně svítících pixelů přináší výrazně bohatší vizuální zážitek s nebývale dokonalou černou, autentickými barvami, obrazem bez rozmazání a širokým zorným úhlem.

• Jsou vybaveny technologií akustického povrchu (Acoustic Surface): celý displej rezonuje bohatým zvukem, který vychází přímo z obrazovky samotné. To umožňuje dokonalé sjednocení obrazu a zvuku, kterého nejsou konvenční televizory schopné.

• Jsou vybaveny procesorem 4K HDR X1 Extreme, který zajišťuje dokonalý divácký zážitek ve formátu 4K HDR tak, že integruje tři nové technologie: Objektově orientovaný  HDR remaster, technologii Super Bit Mapping™ 4K HDR a duální databázové zpracování.

• Nabízejí jasné, zesílené barvy na displeji TRILUMINOS™, dále zdokonalené pro ještě větší barevnou přesnost.  

• Využívají technologii 4K X-Reality™ PRO, která jim umožňuje zobrazovat úchvatné detaily díky unikátnímu algoritmu databáze Sony pro vytváření reality pro jakýkoli obsah, jako např. pro televizní vysílání, DVD, Blu-ray, internetové video nebo digitální fotografie.

• Špičkový design: Technologie akustického povrchu (Acoustic Surface) propůjčuje sérii A1 inovativní design tím, že odstranila konvenční reproduktory obvykle umístěné okolo displeje. Výsledkem je unikátní design bez stojánku, který neodvádí pozornost od obrazu

• Android TV vám umožní prozkoumat svět filmů, hudby, fotografií, her, hledání, aplikací a mnoho dalšího. Hlasové vyhledávání vám umožní nalézt obsah, položit otázku nebo ovládat televizi. S vestavěným Chromecastem budete moci bezproblémově přenášet obsah ze svého chytrého telefonu nebo tabletu na televizor. Díky přístupu na Google Play™ si můžete vychutnávat vše, co rádi děláte na svém chytrém telefonu nebo tabletu, také na své televizi.

• Exkluzivní uživatelské rozhraní obsahové lišty od Sony vám umožní pohodlné a intuitivní procházení obsahu, aniž by vás to rušilo při sledování televize.

• Televizory jsou kompatibilní s HDR, takže umožňují přijímat a zpracovávat video signál v novém standardu s vyšším jasem, větším kontrastem a jasnějšími barvami prostřednictvím internetových video služeb, přes HDMI a USB porty. Podporuje formát Dolby Vision HDR.

 

Série televizorů XE94 (model 75”) 4K HDR

Série televizorů XE93 (modely 65” a 55”) 4K HDR  

• Jsou vybaveny technologií Slim Backlight Drive+ s unikátní čtyřúhelníkovou strukturou LED, která umožňuje přesné ovládání lokálního ztmavení. Ta přináší v ultra tenkém designu výjimečný jas a hlubší odstíny černé než konvenční přímé LED podsvícení (typ Full Array). (pouze XE93*) *Model XE94 má přímé LED podsvícení typu Full Array.

• Jsou vybaveny procesorem 4K HDR X1 Extreme, který zajišťuje dokonalý divácký zážitek ve formátu 4K HDR tak, že integruje tři nové technologie: Objektově orientovaný HDR remaster, technologii Super Bit Mapping™ 4K HDR a duální databázové zpracování.

• Technologií rozšířeného dynamického obsahu X-tended Dynamic Range PRO vylepšuje HDR kvalitě i v jiné než HDR kvalitě precizním zesílením či ztmavením úrovně podsvícení v každé zóně displeje na základě unikátního algoritmu podsvícení. (desetinásobný kontrast v porovnání s XDR *2)

• Díky displeji TRILUMINOS přináší živé, zesílené barvy a také dále zdokonalenou barevnou přesnost.

• Využívají technologii 4K X-Reality™ PRO, která jim umožňuje zobrazovat úchvatné detaily díky unikátnímu algoritmu databáze Sony pro vytváření reality pro jakýkoli obsah, jako např. pro televizní vysílání, DVD, Blu-ray, internetové video nebo digitální fotografie.

• Ultra tenký design umožňuje „zapuštěné“ zavěšení na zeď nebo čisté vedení kabelů při umístění na stolek.

• V některých zemích bude v nabídce také otočné uchycení na zeď.

• Android TV vám umožní prozkoumat svět filmů, hudby, fotografií, her, hledání, aplikací a mnoho dalšího. Hlasové vyhledávání vám usnadní vyhledat obsah, položit otázku nebo ovládat televizi. S vestavěným Chromecastem bude moci bezproblémově přenášet obsah ze svého chytrého telefonu nebo tabletu na televizor. Díky přístupu na Google Play™ si můžete vychutnávat vše, co rádi děláte na svém chytrém telefonu nebo tabletu také na televizi.

• Televizory jsou kompatibilní s HDR, takže umožňují přijímat a zpracovávat video signál v novém standardu s vyšším jasem, větším kontrastem a jasnějšími barvami prostřednictvím internetových video služeb, přes HDMI a USB porty. Podporuje formát Dolby Vision HDR.

 

Série televizorů XE90 (modely 75”, 65”, 55” a 49”) 4K HDR

• Jsou vybaveny procesorem 4K HDR X1, proto zobrazují díky objektově orientovanému HDR remasteru a technologii Super Bit Mapping™ 4K HDR větší hloubku, detailnější strukturu a přirozené barvy.

• Technologií rozšířeného dynamického rozsahu X-tended Dynamic Range PRO vylepšuje obsah v HDR kvalitě i v jiné než HDR kvalitě precizním zesílením či ztmavením úrovně podsvícení v každé zóně displeje na základě unikátního algoritmu podsvícení. (pětinásobný kontrast v porovnání s XDR *2)

• Díky displeji TRILUMINOS přináší živé, zesílené barvy a také dále zdokonalenou barevnou přesnost.

• Využívají technologii 4K X-Reality™ PRO, která jim umožňuje zobrazovat úchvatné detaily díky unikátnímu algoritmu databáze pro vytváření reality pro jakýkoli obsah od Sony, jako např. pro televizní vysílání, DVD, Blu-ray, internetové video nebo digitální fotografie.

• Android TV vám umožní prozkoumat svět filmů, hudby, fotografií, her, hledání, aplikací a mnoho dalšího. Hlasové vyhledávání vám usnadní vyhledat obsah, položit otázku nebo ovládat televizi. S vestavěným Chromecastem bude moci bezproblémově přenášet obsah ze svého chytrého telefonu nebo tabletu na televizor. Díky přístupu na Google Play™ si můžete vychutnávat vše, co rádi děláte na svém chytrém telefonu nebo tabletu také na své televizi.

• Exkluzivní uživatelské rozhraní obsahové lišty od Sony vám umožní pohodlné a intuitivní procházení obsahu, aniž by vás to rušilo při sledování televize.

• Televizory jsou kompatibilní s HDR, takže umožňují přijímat a zpracovávat video signál v novém standardu s vyšším jasem, větším kontrastem a jasnějšími barvami prostřednictvím internetových video služeb, přes HDMI a USB porty. Podporuje formát Dolby Vision HDR.

 

Série XE85 (modely 75”, 65”, a 55”) 4K HDR TV

• Jsou vybaveny procesorem 4K HDR X1, proto zobrazují díky objektově orientovanému HDR remasteru a technologii Super Bit Mapping™ 4K HDR větší hloubku, detailnější strukturu a přirozené barvy.

• Díky displeji TRILUMINOS přináší živé, zesílené barvy a také dále zdokonalenou barevnou přesnost.

• Využívají technologii 4K X-Reality™ PRO, která jim umožňuje zobrazovat úchvatné detaily díky unikátnímu algoritmu databáze pro vytváření reality pro jakýkoli obsah od Sony, jako např. pro televizní vysílání, DVD, Blu-ray, Internetové video nebo digitální fotografie.

• Ultra tenký design nabízí hladkou zadní část a čisté vedení kabelů při umístění na stolek.

• Android TV vám umožní prozkoumat svět filmů, hudby, fotografií, her, hledání, aplikací a mnoho dalšího. Hlasové vyhledávání vám usnadní vyhledat obsah, položit otázku nebo ovládat televizi. S vestavěným Chromecastem budete moci bezproblémově přenášet obsah ze svého chytrého telefonu nebo tabletu na televizor. Díky přístupu na Google Play™ si můžete vychutnávat vše, co rádi děláte na svém chytrém telefonu nebo tabletu také na své televizi.

• Exkluzivní uživatelské rozhraní obsahové lišty od Sony vám umožní pohodlné a intuitivní procházení obsahu, aniž by vás to rušilo při sledování televize.

• Televizory jsou kompatibilní s HDR, takže umožňují přijímat a zpracovávat video signál v novém standardu s vyšším jasem, větším kontrastem a jasnějšími barvami prostřednictvím internetových video služeb, přes HDMI a USB porty.

 

Série XE80 (modely 55”, 49”, a 43”) 4K HDR TV

• Nabízejí jasné, rozšířené barvy na displeji TRILUMINOS™, dále zdokonalené pro jejich ještě přesnější reprodukci.

• Využívají technologii 4K X-Reality™ PRO, která jim umožňuje zobrazovat úchvatné detaily díky unikátnímu algoritmu databáze pro vytváření reality pro jakýkoli obsah od Sony, jako např. pro televizní vysílání, DVD, Blu-ray, Internetové video nebo digitální fotografie.

• Ultra tenký design doplňuje hladké zpracování zadní strany a čisté vedení kabelů při usazení na stojan pro umístění na stůl.

• Android TV vám umožní prozkoumat svět filmů, hudby, fotografií, her, hledání, aplikací a mnoho dalšího. Hlasové vyhledávání vám usnadní vyhledat obsah, položit otázku nebo ovládat televizi. S vestavěným Chromecastem budete moci bezproblémově přenášet obsah ze svého chytrého telefonu nebo tabletu na televizor. Díky přístupu na Google Play™ si můžete vychutnávat vše, co rádi děláte na svém chytrém telefonu nebo tabletu také na televizi.

• Exkluzivní uživatelské rozhraní obsahové lišty od Sony vám umožní pohodlné a intuitivní procházení obsahu, aniž by vás to rušilo při sledování televize.

• Televizory jsou kompatibilní s HDR, takže umožňují přijímat a zpracovávat video signál v novém standardu s vyšším jasem, větším kontrastem a jasnějšími barvami prostřednictvím internetových video služeb, přes HDMI a USB porty.

 

Série WE75 (modely 49” a 43”) Full HD HDR TV

• Nabízejí jasné, rozšířené barvy na displeji TRILUMINOS™, dále zdokonalené pro jejich ještě přesnější reprodukci.

• Využívají technologii 4K X-Reality™ PRO, která jim umožňuje zobrazovat úchvatné detaily díky unikátnímu algoritmu databáze pro vytváření reality pro jakýkoli obsah od Sony, jako např. pro televizní vysílání, DVD, Blu-ray, Internetové video nebo digitální fotografie.

• Hladké linie a elegantní tenký displej doplňuje čisté vedení kabelů, které je udrží z dohledu.

• Jsou vybaveny funkcí ClearAudio+, která automaticky upraví nastavení zvuku pro povznášející zážitek ze zvuku.

• Podporuje hlavní internetové video služby jako např. YouTube nebo Netflix*, díky nimž si užijete více videí přes Wi-Fi®. *Dostupnost internetových video služeb se v jednotlivých zemích liší.

• Televizory jsou kompatibilní s HDR, takže umožňují přijímat a zpracovávat video signál v novém standardu s vyšším jasem, větším kontrastem a jasnějšími barvami prostřednictvím internetových video služeb jako např. Netflix, nebo hraní např. na konzolích PS4 Pro and PS4*3.

 

Série WE66 (modely 49” a 40”) Full HD HDRTV

Série WE61 (model 32”) Full HD HDRTV

• Využívají technologii 4K X-Reality™ PRO, která jim umožňuje zobrazovat úchvatné detaily díky unikátnímu algoritmu databáze pro vytváření reality pro jakýkoli obsah od Sony, jako např. pro televizní vysílání, DVD, Blu-ray, internetové video služby nebo digitální fotografie.

• Hladké linie a elegantní tenký displej doplňuje čisté vedení kabelů, které je udrží z dohledu.

• Jsou vybaveny funkcí ClearAudio+, která automaticky upraví nastavení zvuku pro povznášející zážitek z poslechu.

• Podporuje hlavní internetové video služby jako např. YouTube nebo Netflix*, díky nimž si užijete více videí přes Wi-Fi®. *Dostupnost internetových video služeb se v jednotlivých zemích liší.

• X-Protection PRO zvyšuje díky čtyřem ochranným prvkům odolnost televizorů od Sony proti prachu, bleskům, přepětí a vlhkosti.

• Televizory jsou kompatibilní s HDR, takže umožňují přijímat a zpracovávat video signál v novém standardu s vyšším jasem, větším kontrastem a jasnějšími barvami prostřednictvím internetových video služeb jako např. Netflix, nebo hraní např. na konzolích PS4 Pro and PS4*3.

 

Série RE45 (model 40”) Full HD HDR TV

• Využívá technologii 4K X-Reality™ PRO, která umožňuje zobrazovat úchvatné detaily díky unikátnímu algoritmu databáze Sony pro vytváření reality pro jakýkoli obsah, jako např. pro televizní vysílání, DVD, Blu-ray, internetové video služby nebo digitální fotografie.

• Hladké linie a elegantní tenký displej doplňuje čisté vedení kabelů, které je udrží z dohledu.

• Jsou vybaveny funkcí ClearAudio+, která automaticky upraví nastavení zvuku pro povznášející zážitek z poslechu.

• Televizory jsou kompatibilní s HDR, takže umožňují přijímat a zpracovávat video signál v novém standardu s vyšším jasem, větším kontrastem a jasnějšími barvami při hraní např. na konzolích PS4 Pro and PS4*4.

 

*1 Velikost přes 55”. K 4. lednu 2016. Podle průzkumu provedeného společností Sony.

 

*2 XDR je zkratka pro rozšířený dynamický rozsah - X-tended Dynamic Range. To je vnímatelná úroveň kontrastu rozšířená technologií X-tended Dynamic Range PRO, což je specifické číslo vypočítané pro kontrast, který uživatel ve skutečnosti pociťuje a zažívá (XDR kontrast). Toto číslo je vypočítáno na základě sledování konvenčních televizorů bez lokálního ztmavování.

 

*3 Kompatibilita HDR zahrnuje všechny herní tituly HDR PS4 přes HDMI a HDR videa pouze u integrovaných aplikací Netflix. Obrazový signál HDR konkrétně znamená formát HDR10 Media Profile (který se běžně označuje jako HDR10). Kompatibilita se všemi ostatními HDR obsahy není zaručena.

 

*4 Kompatibilita HDR zahrnuje všechny herní tituly HDR PS4 pouze přes HDMI. Obrazový signál HDR konkrétně znamená formát HDR10 Media Profile (který se běžně označuje jako HDR10). Kompatibilita se všemi ostatními HDR obsahy není zaručena.

Video k Sony 4K HDR TV - XE93 naleznete ZDE

 
distrelec

Články na podobné téma

Přehled nových článků

Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky