Domů TP-LINK HS100/110: inteligentní bezdrátově ovládané zásuvky pro chytré domácnosti

TP-LINK HS100/110: inteligentní bezdrátově ovládané zásuvky pro chytré domácnosti

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Úterý, 17. květen 2016

HS100_02Společnost TP-LINK, přední světový dodavatel síťových produktů pro domácnosti a malé firmy, uvádí na český trh inteligentní bezdrátově ovládané elektrické zásuvky Smart Plug HS100 a HS110 určené pro automatizaci provozu domácnosti. Ty umožnují řídit domácí spotřebiče na dálku a mít o nich neustálý přehled odkudkoli prostřednictvím mobilního telefonu se systémem Android nebo iOS. Model HS110 navíc sleduje i spotřebu elektrické energie.

Řízení a automatizace bez vstávání z postele

Zásuvky HS100/110 umožňují prostřednictvím chytrého telefonu na dálku ovládat spotřebiče či rozsvěcet a zhasínat světla, případně naprogramovat automatické zhasnutí v určitou dobu podle obvyklého životního rytmu obyvatel domácnosti.

K ovládání zásuvky slouží bezplatná aplikace Kasa pro mobilní zařízení s operačním systémem Android (verze 4.1 a vyšší) nebo iOS (ve verzi 8 a vyšší). Inteligentní zásuvky HS100/110 lze také propojit se zařízením Amazon Echo a ovládat jejich funkce pomocí hlasových povelů.

Pro ty, kdo chtějí mít dokonalý přehled o spotřebě a nákladech na elektrickou energii, nabízí model HS110 možnost sledovat spotřebu připojených zařízení v reálném čase. Nabízí i týdenní a měsíční přehledy pro zpětnou analýzu.

Bezpečí a bezpečnost

Inteligentní zásuvka přispívá k většímu bezpečí domácnosti. Časovač, který automaticky vypíná běžící spotřebiče (např. žehličku nebo kulmu) po uplynutí nastavené lhůty, snižuje riziko vzniku požáru. Funkce „stále doma“ odrazuje lupiče rozsvěcením a zhasínáním světel v běžném denním rytmu domácnosti, i když její obyvatelé odjedou například na dovolenou.

Inteligentní zásuvky jsou již k dispozici v prodejní síti partnerů společnosti TP-LINK, a to za doporučenou koncovou cenu 999 Kč u modelu HS100 a 1199 Kč u modelu HS110.

HS100_06Klíčové vlastnosti:

  • Vzdálený přístup – možnost ovládání spotřebičů odkudkoli, kde je k dispozici připojení k internetu pomocí bezplatné aplikace Kasa pro chytré telefony.
  • Časování – automatické zapínání a vypínání spotřebičů podle harmonogramu, např. rozsvícení světel při setmění nebo zhasnutí při rozbřesku.
  • Režim „pryč z domu“ – zapíná a vypíná spotřebiče tak, aby vznikl dojem neustálé přítomnosti.
  • Hlasové ovládání pomocí zařízení Amazon Echo (k zakoupení samostatně).

Technické specifikace:

 

Síť

Protokol

IEEE 802.11n/g/b

Typ bezdrátové sítě

2,4 GHz, 1T1R

Systémové požadavky

Android 4.1 nebo vyšší, iOS 8 nebo vyšší

 

Obecné

Certifikace

RoHS, EAC, CE

Obsah balení

Chytrá zásuvka HS100 / HS110

Instalační příručka

Nároky na prostředí

Provozní teplota: 0 ℃ - 40

Provozní vlhkost: relativní 5 % - 90 % bez kondenzace

Rozměry

100,3 x 66,3 x 77 mm

Materiál

Polykarbonát

Tlačítka

Hlavní vypínač, nastavení

Hmotnost

131,8 g

Rozměry balení

90 x 88 x 144 mm

 

 

 

Provozní podmínky

Vstupní napětí

100-240 V~

Výstupní napětí

100-240 V~

Maximální zátěž

16 A

Maximální výkon

3,68 kW

 

 
distrelec

Články na podobné téma

Přehled nových článků

Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky