Domů Proč byste na konferenci BEZPEČNOST 2022 neměli chybět

Proč byste na konferenci BEZPEČNOST 2022 neměli chybět

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 
Pátek, 12. srpen 2022

shutterstock 1839220588 upravená velikostVážení kolegové,  mnozí z Vás mě znáte. Věnuji se oblastem vzdělávání celý můj profesní život, od roku 1990. 
Památná byla spolupráce s panem inženýrem Honysem, se kterým jsme procestovali celou republiku,  a nakoukli i na Slovensko. 
Těch setkání s Vámi, našimi vděčnými účastníky konferencí , veletrhů, kde jste se rádi zastavili u našeho stánku, byla vedena jedinou snahou, podat Vám pravdivé a aktuální informace , které jste potřebovali a potřebujete i  nyní ke své práci. Je velmi těžké se vyznat ve spleti nových norem, nových vyhlášek o odborné způsobilosti v elektrotechnice a vyhrazených technických zařízení. Ano, nebylo to předávání informací bezplatné, museli jste za ně zaplatit, ale o to víc jste si odnesli domů, ne nadarmo se říká, co je zadarmo po tom nic není. Moje maminka mě také naučila, laciný, dvakrát placený

Po nuceném  útlumu, zapříčiněném neschopností mých zaměstnanců, zajistit prosperitu a vydávání 5 odborných časopisů a k  nim  5 náležejích samostatných webů, jsem se mohl vrátit ke vzdělávání elektrotechniků, až v roce 2020, kdy jsme obnovili činnosti Živnostenské společenstva elektrotechniků, z.s.
Díky nezištné pomoci, pana ing. Košúta, Jirky Borovského, Pavla Lukšíka, Vaška Sojky , a celé řady RT a elektrotechniků , členů ŽSE, z.s. .a v neposlední řadě, našich předních elektrotechnických odborníků, revizních techniků, s nejvyšší elektrotechnickou kvalifikací, RT E2A, E2B /pan Kubíček/ a RT E1A, E1B/ pan Chocholáček /  jsme  mohli pomalu začít psát novou kapitolu ve vzdělávání elektrotechniků. V době "Covidové" jsme uskutečnili několik on-line seminářů. Já jsem mezitím, byl v neustálém kontaktu s MPSV, kde jsem sledoval vývoj a nakonec i přijetí Zákona č.250/2021. Zúčastnil jsem se i jednání u zpravodajky zákona, paní Ing. Ožanové, v její kanceláři v Poslanecké sněmovně. Sám zákon je neurčitý, a zákonodárce v něm zmocňuje orgán Ústřední správy ( MPSV ČR/ k vydání prováděcích vyhlášek k tomuto zákonu. Trvalo téměř rok, od schválení Zákona 251/2021, než byli  vyhlášky přijaty, a vydány ve Sbírce zákonů tak, aby mohli začít platit od 1.7.2022. Dnes Vám předkládám první vyhlášku, č.194/2022 o Odborné způsobilosti v elektrotechnice. 

Shodli jsme se s našimi lektory, že je v ní spousta úskalí, spousta nejasností, které lze vykládat různě. Celé naše úsilí vede k tomu, abychom Vám pomohli na konferenci BEZPEČNOST 2022 vysvětlit ty nejožehavější témata a také i Vaše otázky k vyhlášce. / Vy kteří do Prahy pojedete, pište mi je na můj e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  / na konferenci je zodpovíme.

Vyhlášku máte k volnému stažení níže., Pokud se rozhodnete, že všemu, co je v ní napsáno, rozumíte, do Prahy nejezděte. Vždyť byste museli  za to platit velké peníze. Jinde to pořídíte levněji.Máte svá vzdělávací střediska.Dnes jsem se dověděl, i o tom, že se se nestydí a nabízejí kurzy revizních techniků, aniž by byly známy testové otázky TIČR,,do letošního června uveřejňované  na webu TIČR.  Nové tam uveřejněny nejsou a každý at si odpoví, sám o čem budou ty "taky kurzy RT, "bez znalosti nových testových otázek.Jeden můj životní učitel tomu říkal "Kasamač" 

Ing. Pavel Hála, 
předseda ŽSE, z.s. 
organizační a odborný garant 
konference BEZPEČNOST 2022

Vyhláška č.194/2022 Sb. O odborné způsobilosti v elektrotechnice

Pozvánka na konferenci BEZPEČNOST 2022
Přihláška na konferenci BEZPEČNOST 2022 

 

 

Přehled nových článků

insio


insio


insio

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky