Domů Elektrotechnický magazín Časopis Etm Semináře a veletrhy Eltech 2011 - Co jste viděli a o co jste přišli

Eltech 2011 - Co jste viděli a o co jste přišli

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel redakce Etm   
Úterý, 25. říjen 2011

eltech_2011_logo_titlDlouhodobé přípravy, bohaté obsazení přednášejících, krásná příroda a letitá tradice jsou synonyma osmého ročníku semináře Eltech 2011, celostátního setkání revizních techniků elektrických zařízení, projektantů, energetiků, pracovníků elektromontážních firem a elektroúdržby České republiky. Setkání proběhlo v malebném prostředí hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou.

Tradičním pořadatelem celé akce je společnost Ing. Pavel Hála ELEKTROMANAGEMENT - redakce elektrotechnického magazínu Etm v čele s odborným garantem semináře a vydavatelem odborných magazínů Pro revize, Pro projektanty, Pro automatizaci, měřicí a regulační techniku a Pro elektrické stroje a pohony panem Ing. Pavlem Hálou.

eltech_1_1
Ing. Pavel Hála odborný garant semináře Eltech 2011

Jsme rádi, že se i letošní ročník setkal s velkým zájmem z řad účastníků a hned první den jsme na recepci hotelu mohli přivítat téměř 100 posluchačů, kteří za námi do Jeseníků přijeli nejen s cílem získání důležitých a aktuálních informací z legislativy v oboru elektro, získání přehledu o nových normách ČSN a způsobu jejich pořizování, ale také si odpočinout od všech pracovních i všech soukromých starostí a záležitostí. Jak už bývá zvykem i letos jsme pro účastníky semináře zajistili celou řadu vystavovatelů a partnerů konference (letos jich bylo celkem 27), kteří v průběhu jednotlivých přednášek a přednáškových bloků představili své výrobky, novinky a nabízené služby v oblasti elektrotechniky a energetiky.

eltech_1_2
Měřící přístroje pro revizní techniky

V pondělí 19. září po prezenci všech účastníků zahájil odborný garant a organizátor celého semináře pan Ing. Pavel Hála program úvodním uvítacím proslovem. Po slavnostním proslovu pak již převzali iniciativu přední znalci a odborníci na legislativu z Technické inspekce České republiky, která provádí prohlídky splnění předpisů a zajištění bezpečnosti technických zařízení. Jsme rádi, že mezi nás zavítal i ředitel Technické inspekce pan Ing. Oldřich Küchler, který posluchače seznámil s aktuálními novinkami v elektrotechnické legislativě.

eltech_1_3
Ing. Oldřich Küchler, ředitel Technické inspekce ČR

V průběhu odpoledne se v kongresovém sálu hotelu Dlouhé Stráně vystřídalo ještě dalších pět přednášejících, mezi které patřil například vedoucí pobočky TI Liberec pan Ing. Josef Vozobule, pan Ing. Miroslav Záloha, inspektor odboru BOZP - specializace EZ, ze státního úřadu inspekce práce nebo pan Ing. Miloslav Valena, soudní znalec z oboru elektro, který svoji přednášku zaměřil na revize a zpracování revizní zprávy z pohledu soudního znalce.

I v dalších dnech konference Eltech 2011 jsme s účastí odborníků nešetřili a účastníci mohli načerpat vědomosti a praktické zkušenosti na přednáškách pana JUDr. Zbyňka Urbana experta v oboru elektrotechniky, pana Ing. Františka Valenty nebo pana Ing. Vincenta Csirika odborného referenta odboru technické normalizace.

S velkým zájmem se setkal i doprovodný program praktických ukázek měření při revizích a diagnostice pomocí moderních měřicích přístrojů od předních světových výrobců. Mezi hlavní aktéry patřily společnosti ILLKO, GMC - měřící technika, MICRONIX, Testo, Blue Panther, Metra Blansko a TR Instruments. Jednotliví zástupci firem tak dostali příležitost doplnit teoretickou přednášku i o praktickou část a zodpovědět doplňující otázky při praktických měřeních.

eltech_1_4
Forma větrných elektráren v Ostružné

Pro zpříjemnění jednotlivých večerů připravil organizátor i bohatý společenský program, ve kterém nechyběla holešovská country skupina Texas, Cimbálovka Javorník, společná ochutnávka vína a sýru a slavnostní raut spojený s předáváním ocenění ZLATÝ BLESK. Pro zájemce byly také připraveny exkurze do PVE Dlouhé Stráně, na farmu větrných elektráren v Ostružné, do zemědělského skanzenu v Rapotíně a do podniku Metra Šumperk.

eltech_1_5
Horní nádrž PVE Dlouhé Stráně

eltech_1_6
Rozvadna přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně

eltech_1_7
Rozběhové pony motory o příkonu 25MW, které roztáčí soustrojí v čerpadlovém režimu

--- Fotogalerie Eltech 2011 zde ---

Ocenění ZLATÝ BLESK 2011

Vyvrcholením celého semináře se stal gala večer spojený s předáváním ocenění ZLATÝ BLESK 2011. Toto ocenění, které bylo v rámci konference Eltech 2011 předáváno již po druhé, představuje ocenění a poděkování lidem, kteří se v oboru elektrotechniky zasloužili svým přínosem o něco nevšedního a mimořádného. Ceny a ocenění předal pan Ing. Pavel Hála. Účastníky večerem provedla moderátorka České televize a Českého rozhlasu Brno, paní Petra Polzerová.

Nominace se udělovaly v následujících kategoriích:

1. Výjimečná osobnost v oboru energetiky s celoživotními zásluhami pro úsporu elektrické energie. Oceněným je pan Miloslav Vacek za sekundární měření odebrané elektrické energie, kdy úspora dosáhla částky 2 935 000,- Kč.

2.  Výjimečná osobnost v oboru elektrotechniky s největšími zásluhami. Oceněným je pan Ing. František Grossmann, dlouholetý pracovník systému inspekce práce, za přínos v oblasti bezpečnosti práce v elektrotechnice.

3.  Projektant/projektový ateliér s nejzajímavějším technickým řešením. Oceněným je pan Ivan Stránský a kolektiv za projekt elektro a měření a regulace  výzbroje pro kompresory naftových frakcí.

eltech_1_8
Pan Miloslav Vacek získává ocenění ZLATÝ BLESK v kategorii: Výjimečná osobnost v oboru energetiky s celoživotními zásluhami pro úsporu elektrické energie

Závěrem chceme poděkovat nejen Vám, stálým účastníkům a čtenářům, ale i Vám novým, kteří jste přijali pozvání a zúčastnili jste se tohoto ročníku semináře Eltech 2011. Pevně věříme, že letošní ročník splnil veškerá Vaše očekávání a také v příštích letech si v dnešní uspěchané době najdete čas, a opět za námi přijedete do Jeseníků.

Opět na viděnou se těší Ing. Pavel Hála a redakce odborných časopisů.

--- Fotogalerie Zlatý Blesk 2011 zde ---

 
insio


insio


insio

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky