Domů Elektrotechnický magazín Časopis Etm Novinky Elegantní novinky od ELEGANTU: zásuvky pro centrální vysavače a bezdrátový systém RF Home

Elegantní novinky od ELEGANTU: zásuvky pro centrální vysavače a bezdrátový systém RF Home

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel redakce Etm   
Středa, 15. říjen 2008

elegant_obzor_titlObzor, VD Zlín, výrobce domovního elektroinstalačního materiálu značky ELEGANT uvádí na trh letní novinky ve svém sortimentu. Jedná se o zásuvky pro centrální vysavače a bezdrátový systém RF Home pro dálkové ovládání domácnosti.

Zásuvky pro centrální vysavače

Dlouho očekávaným a chybějícím výrobkem v sortimentu domovních spínačů ELEGANT byly zásuvky pro centrální vysavače, které v poslední době zažívají opravdu velký „boom“ v České a Slovenské republice. V současné chvíli disponuje výrobková řada ELEGANT zásuvek pro centrální vysavače dvaadvaceti barevnými kombinacemi, včetně oblíbených metalických zásuvek. Další barevné kombinace nenechají na sebe dlouho čekat a budou připraveny k prodeji.

elegant_obzor_3
Vysavačová zásuvka – zlatý rámeček, bílý střed

Vysavačové zásuvky ELEGANT svým charakteristickým designem zapadají do celého sortimentu domovní elektroinstalace ELEGANT. Ve spojení s dalšími funkčními prvky do podoby dvoj. respektive trojzásuvky (domovní spínače díky originálnímu řešení spojovaní rámečků umožňují nekončené dlouhou XXX-zásuvku) – el.zásuvka + vysavačová zásuvka + anténní vstup – tvoří kompaktní celek a nedílnou atraktivní součást interiéru.

Díky kompabilitě vysavačových zásuvek ELEGANT na vnitřní díl zásuvky centrálního vysavače (díl umístěný pod omítkou dodávaný vždy poskytovatelem centrálního vysavačového systému) můžeme spojovat zásuvky ELEGANT se zásuvkami různých výrobců centrálních vysavačů jako např. BEAM – Elektrolux, SMART- Central Vakuum System, Husky atd..

Elegant RF Home - domácnost na jeden „klik“

Pro pohodlný život na jeden klik jsme pro vás připravili bezdrátové ovládání vaší domácnosti. Se systémem Elegant RF Home budete mít vše na dosah vašeho dálkového ovladače. Na dálku i zblízka můžete ovládat třeba domovní osvětlení, zapínat a vypínat větráky a ventilátory ve velkých místnostech, otvírat a zavírat garážová vrata, vstupní závory a podobně. Technologie Elegant RF Home lze použít všude tam, kde je pracné a složité zabudovávat elektrické vodiče pod omítku, kde nechcete aby vám venkovní lišty kazily vzhled interiéru nebo pokud je použití klasického rozvodu nebezpečné. Dosah kódovaného signálu je v budově 25 metrů s pracovní frekvencí 868.3 MHz.

Přístrojová sada Elegant RF Home se skládá z těchto jednotek:

Ovládací jednotka - vysílač

Spíná a reguluje jeden přijímač (AKTOR) nebo po nastavení stejného kódu modulu více přijímačů (AKTORŮ) společně. Umístění na stěnu je libovolné pomocí dvou šroubů nebo nalepením. Napájení zajišťuje 3V (CR 2450) baterie.

elegant_obzor_1
Dvoukanálový vysílač

Možnost dodání i v provedení kapesního dálkového ovladače – klíčenky.

Spínací aktor – přijímač

Dvoukanálový spínač (AKTOR) může být ovládán až 32 vysílači, které spínají žárovky, stropní a zabudované osvětlení, ventilátory, odsávání, žaluzie, garážové vrata, brány atd..

Pro napájení je nutné zajistit přívod 230/v50Hz. Spínavý výkon 2x 8A pro odporovou zátěž a 300W pro spínání indukční zátěže.

elegant_obzor_2
Spínací aktor

Bližší podrobnosti k novinkám a celé šíři sortimentu domovní elektroinstalace ELEGANT od tradiční české společnosti OBZOR, VD Zlín získáte na jejich webových stránkách www.obzor.cz.

 
distrelec
insio
testo
ABB
danfoss
brady Test

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky