Domů Elektrotechnický magazín EPLAN Pro Panel vstupuje do světa 3D

EPLAN Pro Panel vstupuje do světa 3D

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

eplan_etm_02_12_00EPLAN Pro Panel nabízí specifické funkce pro prostorový návrh elektrických, pneumatických a hydraulických rozváděčů, ventilových terminálů a montážních skupin, a představuje tak vstup systémů CAE EPLAN do světa 3D. EPLAN Pro Panel využívá prostorové funkce EPLAN Platform a ulehčuje proces návrhu rozváděčů a montážních skupin v různých inženýrských oborech. Systém, založený na společné databázi prvků, je vhodným nástrojem pro vytváření jednotných a konzistentních technických projektů, podporuje plnou integritu dat, odstraňuje nutnost několikanásobného zadávání stejných dat do různých částí projektu, a zvyšuje tak efektivnost a spolehlivost inženýrské práce.

Tento článek čerpá z ETM 2/12. Časopis si můžete pořídit z pohodlí domova na adrese www.floowie.com/cs/etm.
Kromě jiného v něm najdete množství informací pro elektrotechniky, energetiky, projektanty, zájemce o silnoproudou elektrotechniku, podnikatele a investory v oborech elektro.

Jak funguje rozdělení bleskového proudu?

EPLAN Pro Panel nabízí všechny potřebné funkce pro návrh osazení rozváděčů a sestavení napájecích jednotek či ventilových terminálů v prostorovém modelu 3D. Vychází z funkčních schémat vytvořených pomocí softwarových nástrojů EPLAN Electric P8 a EPLAN Fluid. EPLAN Pro Panel umožňuje přímé vytváření standardizovaných montážních a výrobních výkresů rozváděčů a montážních skupin stejně jako vykreslování pohledů na prostorovou sestavu zařízení z různých stran. Uživatel si může zvolit postup návrhu rozváděče podle svého uvážení. Rozváděče, napájecí jednotky a ventilové terminály mohou být vytvářeny a osazovány současně s tím, jak se vytváří funkční schéma v systémech EPLAN Electric P8 nebo EPLAN Fluid. Prostorový model montáže zařízení v rozváděči může být vytvořen ještě před odladěním definitivního funkčního schématu a postupně podle potřeb měněn a upravován. To s sebou nese velkou flexibilitu inženýrské práce a společně s využitím koncepce EPLAN Multi-User je to skutečný milník na cestě k paralelnímu návrhu elektrických a fluidních rozváděčů, montážních skupin a ventilových terminálů.

eplan_etm_02_12_01

EPLAN Pro Panel usnadňuje prostorový (3D) návrh rozváděčů a dalších montážních celků s elektrickým i fluidními zařízeními

eplan_etm_02_12_02

V systému EPLAN Pro Panel mohou být rozváděče osazovány a pohonné jednotky či ventilové terminály sestavovány již současně s vytvářením jejich funkčního schématu

EPLAN Pro Panel umožňuje pracovat se specifikacemi jednotlivých výrobců a navrhnout přesné umístění prvků v rozváděči, jejich upevnění na lištu nebo montážní desku a umístění přívodních vodičů a hadic. Prostorový návrh montáže komponent skvěle doplňuje funkce dynamické kontroly kolizí. To je nepostradatelná funkce zejména tehdy, je-li třeba co nejlépe využít daný montážní prostor nebo chce-li uživatel optimalizovat konstrukci rozváděče. EPLAN Pro panel je výhodný nejen při návrhu, ale i při výrobě rozváděčů, protože umožňuje přesně určit správné délky vodičů a hadic a specifikovat montáž komponent do nejmenších detailů. Výhody systému EPLAN Pro Panel se ale projeví nejen zde: realistické prostorové 3D zobrazení také usnadňuje komunikaci se zákazníkem a se všemi techniky zúčastněnými na konstrukci daného technologického celku.

Navigátor EPLAN Pro Panel zobrazuje všechna zařízení užitá ve funkčním schématu nebo uvedená v předběžném kusovníku, a to v podobě seznamu nebo v hierarchické stromové struktuře. Je-li prvek umístěn do rozváděče, systém ověří správnost jeho umístění. Velmi snadno lze zjistit, které prvky z funkčního schématu je třeba ještě do rozváděče umístit. Umístění zařízení do rozváděče je naprosto jednoduché, protože všechna zařízení v databázi mají jasně specifikovaný způsob montáže či rozměry montážních úchytek. Systém kontroluje, zda umístění prvku vyhovuje stanoveným podmínkám a zde je rozváděč osazen podle požadavků vyplývajících z elektrického schématu. Přesné umístění komponent je tak snadné, jako napočítat do tří.

EPLAN Pro Panel umožňuje využívat všechny známé nástroje a postupy inženýrské práce, které jsou začleněné v EPLAN Platform. Jsou to např. makro-funkce, systémy sledování a správy změn nebo rozhraní pro PDM (Product Data Management). Využít lze online přístup ke všem zařízením začleněným v projektu, systém správy komponent EPLAN Parts Management a prohlížeč EPLAN Data Portal. Jednotná databáze, jednotné rozhraní, jednotný způsob užití: to jsou základní kameny prostorového návrhu rozváděčů, montážních skupin a ventilových terminálů pomocí EPLAN Pro Panel, přinášející vysokou efektivitu inženýrské práce.

eplan_etm_02_12_03EPLAN ENGINEERING CZ, s.r.o.
Dřevařská 876, 463 11 Liberec
tel.: +420 485 161 097
fax: +420 485 160 437
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.eplan.cz

 
Amper
Micronix
Findernet.com
NOARK electric
Famatel
konference
blue panther
Schrack
danfoss
dehn
Sick sensor intelligence

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky