ELTECH 2020

Etm.cz - elektrotechnika on-line

Úterý
22. 09. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů MKS chladicí jednotky pro chlazení Vašich rozváděčových skříní

MKS chladicí jednotky pro chlazení Vašich rozváděčových skříní

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Pátek, 17. říjen 2008

msk_axima_titlChladicí jednotky od firmy MKS jsou určeny pro chlazení rozváděčových skříní pro nejrůznější aplikace v průmyslovém prostředí. Zařízení zajišťují udržování stabilních a rovnoměrných teplotních podmínek na zvolené úrovni v celém prostoru rozváděčové skříně. Dva mechanicky oddělené okruhy vzduchu zamezují vnikání nečistot z okolí skříně. Zabezpečují tak spolehlivou funkci a dlouhou životnost všech moderních elektronických a řídicích systémů, při různých vnějších podmínkách a množství odváděného tepla vyzářeného komponenty uvnitř skříně.

V případě abnormálně prašného prostředí je možné použít přídavnou mřížku s filtrem, který se po zanesení nečistotami vymění. Díky malým instalačním a montážním nákladům a nízké spotřebě energie jsou jednotkyMKS mimořádně hospodárné.

msk_axima_1

MKS jednotky dělíme na tři základní typová provedení:

SÉRIE 10 – EXTRA TENKÉ

Extra tenké chladicí jednotky Série 10 reprezentují nabídku chlazení integrovaného do dveří nebo boků rozváděčových skříní. Při velmi malém zastavěném prostoru nabízejí chladicí výkony v rozsahu od 1 100 W až do 2 700 W, jsou vzájemně zaměnitelné, pouze s jedním shodným montážním otvorem. Z hlediska montáže jsou dostupné tři verze, vnější montáž na rozváděč, polozapuštěná a celozapuštěná. Pracovní teplota těchto zařízení je do 55 °C. Při výběru jednotky lze zvolit dva základní typy řízení: elektromechanický termostat, nebo ovládání mikroprocesorem s integrovaným LCD displejem, pro diagnostiku provozu a signalizaci anomálií. Obě tyto verze mají svorky pro připojení dveřního kontaktu skříně. Kompletní řada je koncipována pro standardní použití bez údržby.

SÉRIE 20

Z hlediska montáže lze zvolit nástěnnou, nebo střešní jednotku. Nabízené chladicí výkony jsou od 370 W až do 3 100 W. Ovládání zajišťuje elektromechanický termostat sledující teplotu uvnitř skříně. Dodávají se typy se signalizací anomálií a svorkami pro připojení dveřního kontaktu. Pro zvýšení krytí vnějšího okruhu lze jednotky osadit mřížkou do extrémně prašného prostředí (IP54). Dále tuto serii dělíme z hlediska maximální okolní teploty ve které je jednotka schopna pracovat na:

  • SÉRIE 20 E (Easy) pro použití v teplotách nižších než 50°C, tyto jednotky jsou Charakteristické velmi nízkými pořizovacími náklady.
  • SÉRIE 20 H (High) pro teploty do 50°C.

SÉRIE 40

Chladicí jednotky série 40 rozšiřují sérii 20. Opět v provedení Easy a High jako u dvacítkové řady. Propracovanější konstrukce zajišťuje odpařování kondenzátu, který vzniká provozem jednotky. Dále je možno tuto sérii vybavit mikroprocesorem s displejem signalizujícím provozní a poruchové stavy jednotky. Jednotky pro střešní montáž mají navíc rám zajišťující snadnější montáž, lepší stabilitu a větší zpevnění na skříni.

msk_axima_2

VÝMĚNÍKY TEPLA VZDUCH/VZDUCH

Předpokladem použití výměníku tepla vzduch/vzduch je nižší teplota okolí, než je požadovaná teplota uvnitř rozváděčové skříně. Dva vzájemně oddělené okruhy vzduchu zabezpečují, že do skříně nemohou vniknout nečistoty ani vzduch z okolí.

VÝMĚNÍKY TEPLA VZDUCH /VODA

Výhodou výměníku tepla vzduch/voda je možnost použití v náročných podmínkách, znamenajících vysokou teplotu nebo znečištění prachem a olejem. Chladící voda odebírá v kazetovém výměníku teplo z vnitřního vzduchu v rozváděčové skříni a odvádí ho do vnějšího okolí.
Výměníky tepla jsou v provedení pro střešní i nástěnnou montáž.


AXIMA, spol. s r.o.
Vídeňská 125, 619 00 Brno
tel.: 547 424 025 (021)
fax: 547 424 023
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.mksclima.com
www.axima.cz

 

Přehled nových článků

AMPER 2021
tepla podlaha deti online seminar
mepax 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
zbrojovka

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky