Etm.cz - elektrotechnika on-line

Čtvrtek
22. 10. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Plošný snímač FA45 Sensopart v praxi

Plošný snímač FA45 Sensopart v praxi

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Pondělí, 15. září 2008

fa45_titlRádi bychom Vám - potencionálním uživatelům – představili základní technické propozice a praktické příklady použití oblíbeného a všestranného snímače FA45. Od roku 2006, kdy se tento snímač objevil na našem trhu prošel několika zdokonaleními. Tyto úpravy jsou zpětnou vazbou na tisíce úspěšně zrealizovaných aplikací po celém světě. V České a Slovenské republice, kde společnost Axima distribuuje a poskytuje technickou podporu produktů firmy Sensopart, je úspěšně zrealizováno na desítky aplikací.

V níže popsaných aplikacích bylo použito provedení FA45-Object , sloužící k rozlišení objektů, pozice a obrysu jednotlivých objektů. Tyto funkce poskytují široké možnosti využití jako například: kontrola vzorků, rozlišení a třídění, detekce vad a poškození, kontrola pozice výrobku, značky nebo komponentu na výrobku, kontrola kompletnosti výrobku, detekce značek a etiket.

Aplikace v potravinářském průmyslu

1) Detekce jedné řady tavených sýrů ve formě, jejich kompletnost a správná velikost.

Po aktivaci externím signálem (např.z optického nebo indukčního snímače) kamera pořídí snímek a následně vyhodnotí zda všechny sýry ve formě (tj.6ks) mají správnou velikost. Pro tuto kontrolu je použito funkce Contrast, kdy jsou nejprve do kamery nastaveny a uloženy vzory (všechny sýry ve formě se správnou velikostí). Detekce a vyhodnocení pak probíhá tak, že kamera porovná pořízený snímek s přednastaveným vzorem, v tomto případě poměr světlých a tmavých pixelů snímku a přednastaveného vzoru, a následně vyšle informaci o výsledku pomocí binárního výstupu nebo komunikačního rozhraní RS422.

Zaznamená-li snímač odlišnou velikost některého sýru, případně nepřítomnost ve formě, je tento kus vyřazen z výrobního procesu.

fa45_1

2) Kontrola značek na etiketovacím stroji.

V této aplikaci má snímač FA45 za úkol detekovat přítomnost a správnou pozici (natočení) značek určené na čajové krabice.

Jako v předešlé aplikaci je opět nejprve nastaven a uložen vzor tj. etiketa přítomna se správnou orientací. Tentokrát je však použito funkce Patern, pomocí které je možno porovnávat jak objekt tak i jeho pozici. Výsledek je opět možno získat za pomoci binárního výstupu nebo na komunikačního rozhraní RS422.

fa45_2

Plošné snímače Sensopart jsou nabízeny ve třech základních provedeních. Colour – rozlišení barev, Object – kontrola různorodých objektů, Reader – čtení čárových a DataMatrixových kódů. Samozřejmostí je i široká nabídka příslušenství (externí osvětlení, flexibilní upevňovací systém, I/O výstupní modul, průmyslové PC pro konfiguraci a zobrazení aktuálního stavu při práci snímače, připojovací a konfigurační kabely). Chtěli byste ve svém výrobním závodě zvyšovat kvalitu a efektivnost práce výstupní kontroly výrobků? Má Váš odběratel konkrétní požadavky na zřízení kontrolního pracoviště? Zabýváte se konstrukcí výrobních linek, jednoúčelových strojů? Neváhejte nás kontaktovat - plošný snímač FA45 Sensopart je pro Vás řešením.

Více naleznete na www.axima.cz

 

Přehled nových článků

AMPER 2021
tepla podlaha deti online seminar
mepax 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
zbrojovka

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky