ELTECH 2020

Etm.cz - elektrotechnika on-line

Úterý
22. 09. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Signální zařízení nových tvarů a nového použití

Signální zařízení nových tvarů a nového použití

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Neděle, 04. leden 2009
ax_signal_titlVýrobce průmyslové signalizace WERMA Signaltechnik GmbH + Co. KG klade velký důraz nejen na funkčnost, ale i na design svých signalizačních zařízení. Výrobky musí být konstruovány pro jednoduché připojení a snadnou údržbu. Od roku 2004 jsou každá nová zařízení zkoušena zástupci z řad zákazníků, kteří jej několikrát připojí a upevní. Poté kladou zástupci otázky a připomínky konstruktérům a před uvedením na trh jsou provedeny změny na základě odezvy z této nezávislé zkoušky.
 

WERMA ve svém sortimentu novinek věnuje podstatnou část představení signálních zařízení pro průmyslové aplikace.

Původní semaforová světla typu 890, v LED provedení nebo s vláknovou žárovkou, zaznamenala změnu svého vzhledu. Pro jejich upevnění přibyl v nabídce praktický držák, který umožňuje velmi jednoduchou instalaci jednoho až tří světel typu 890. Držák se přišroubuje na svislou plochu a předmontovaná elektricky připojená semaforová světla se upevní do držáku pouze dotažením dvou matic. Velikost samotného semaforového světla 150 x 147 mm předurčuje k použití na příjezdových bránách, do podzemních a vícepodlažních parkovišť.

ax_signal_1

Velkým odklonem od klasického vzhledu semaforových světel se prezentuje novinka kompaktních semaforů řady 894 a 494 s vysoce svítivými LED diodami. Tyto semafory o průměru 85 mm doplňují doposud prázdné místo mezi signalizačními sloupky a semaforovými světly 890. Použitým světelným zdrojem jsou výhradně LED diody, což zajišťuje životnost minimálně 50 000 hodin a nízkou proudovou spotřebu. Jednotlivé světelné díly mají činitel využití 100%, můžou být tedy napájeny nepřetržitě. Pro napájecí napětí 24 V DC je proudová spotřeba 80 mA a pro 230 V AC je 35 mA na jeden světelný díl.

ax_signal_2

U všech těchto semaforů je možný výběr mezi barevnými nebo čirými polykarbonátovými čočkami. Barevné čočky zajistí větší sytost barvy daného optického signálu, zatímco čiré čočky umožňují lepší rozpoznání aktivované barvy i při přímém slunečním svitu na semafor, čímž je tedy vyloučena záměna světelného signálu. Verzi 894 lze zvolit v několika variantách: jednobarevné, dvojbarevné či trojbarevné provedení, s paletou barev červená, žlutá a zelená.

Pro aplikace, kde je třeba použít kombinaci optického a akustického signálu, je v nabídce typ 494 obsahující integrovanou sirénu s akustickým výkonem 80 dB a stálým tónem o frekvenci 50 Hz.

ax_signal_3

Pomocí praktického fixačního držáku lze po namontování světel na stěnu nastavit směr světelného toku dle potřeby v rozsahu 360°, což vede k dosažení viditelnosti z každého pozorovacího úhlu.
K zajištění maximální stability semaforu slouží přídavný držák montovaný zespodu, který dodává světlům moderní a osobitý vzhled.

ax_signal_4

Toto netradiční pojetí designu spolu s použitou LED technologií vytváří signální světla s vysokým stupněm praktičnosti a rentability. Světla jsou speciálně určena pro aplikace, kde je klasická forma nepřípustná a kde hraje důležitou roli vzhled. Mimo to splňují široký rozsah potřeb průmyslu a automatizace budov, jako je ovládání přístupu, signalizace ve skladovacích technologiích nebo v prostorách učených pro zábavu.

AXIMA spol. s r.o.
Vídeňská 125, 619 00 Brno
tel.: 547 424 349
fax: 547 424 023
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  
www.werma.de, www.axima.cz

 

Přehled nových článků

AMPER 2021
tepla podlaha deti online seminar
mepax 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
zbrojovka

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky