RF HOME – bezdrátové ovládání v prodeji!

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel redakce Etm   
Středa, 01. červenec 2009
rf_home_titlPočátkem dubna 2009 uvedla zlínská společnost OBZOR, na trh dlouho očekávanou novinku v sortimentu domovní elektroinstalace. Jedná se o vlastní bezdrátový systém RF Home, který rozšiřuje stávající výrobkovou řadu domovních spínačů ELEGANT a připravovanou řadu VARIANT o nové prvky, využívající ke vzájemné komunikaci bezdrátové radiofrekvenční technologie 868,3 MHz s dosahem až 160 metrů.
RF Home byl vyvinut s ohledem na váš komfort a vaši bezpečnost. Komfort získáte nejenom při samostatné instalaci, u které odpadají nepříjemné bourací a zednické práce, ale bude vás provázet i v každodenním životě ve formě bezdrátových tlačítek a doplňkového dálkového ovladače (klíčenky). Bezpečnost pro vás i vaše děti zajišťuje bateriové 3V napájení ve všech vysílačích. RF Home lze tedy použít všude tam, kde je pracné a složité zabudovat elektrické vodiče pod omítku, kde nechcete, aby vám venkovní lišty kazily vzhled interiéru, nebo pokud je použití klasického rozvodu nebezpečné.

rf_home_1

Systém RF Home se přizpůsobí jakýmkoli požadavkům pro rekonstrukci, novostavbu i pro pouhou potřebu rozšířit domácnost o nové spotřebiče. Budete mít vše na dosah vašeho tlačítkového vysílače, který můžete buď umísit pomocí šroubů na pevně určené místo, nebo jej pomocí lepicí pásky umístíte kdykoliv tam, kde je budete chtít mít právě po ruce. Tlačítkovými vysílači nebo pomocí dálkového ovladače můžete ovládat domovní osvětlení, zapínat a vypínat ventilátory, otvírat a zavírat garážová vrata, vstupní závory, ovládat žaluzie, markýzy a rolety.

rf_home_2 rf_home_3 rf_home_4

Přístrojová sada Elegant RF Home se skládá z těchto jednotek:


Ovládací jednotka – vysílač

Spíná a reguluje jeden přijímač nebo více přijímačů společně. Umístění na stěnu je libovolné pomocí dvou šroubů nebo nalepením. Napájení zajišťuje 3 V (CR 2450) baterie. U dálkového ovladače (klíčenky) je napájení zajištěno 3V baterií CR2016.

Spínací jednotka – přijímač
Dvoukanálový spínač může být ovládán až 8 vysílači, které spínají žárovky, stropní a zabudované osvětlení, ventilátory, odsávání, žaluzie, garážové vrata, brány atd. Pro napájení je nutné zajistit přívod 230 V/50 Hz. Maximální zatížení jednoho relé je 8A pro odporovou zátěž a 300W pro spínání indukční zátěže.

Stmívací jednotka – přijímač
Jednokanálový přijímač může být ovládán až 8 vysílači, které regulují žárovky, stropní a zabudované světlení atd. Pro napájení je nutné zajistit přívod 230 VAC/50Hz. Maximální zatížení je 250W.

rf_home_5 rf_home_6

Bližší podrobnosti k novinkám a celé šíři sortimentu domovní elektroinstalace ELEGANT  a VARIANT od tradiční české společnosti OBZOR, VD Zlín získáte na jejich webových stránkách www.obzor.cz.
 
distrelec
Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky