Domů Elektrotechnický magazín OEM Automatic nabízí kabelové řešení pro průmyslovou automatizaci

OEM Automatic nabízí kabelové řešení pro průmyslovou automatizaci

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

oem_2_titlOEM Automatic spolupracuje s řadou světových výrobců a dodavatelů komponent pro průmyslovou automatizaci. Společně s partrnerem, firmou Molex, nabízí širokou škálu kabelů a konektorů značek Brad® a mPm®.

Jedná se produkty určené pro připojování nejrůznějších typů snímačů (indukčních, kapacitních, fotoelektrických...) a akčních členů (solenoidových ventilů). Propojovací kabely a konektory Brad® díky své robustní konstrukci spolehlivě odolávají náročným podmínkám v těžkém provozu, chemikáliím, vodě, oleji i extrémním teplotám. Konektory mají garantované, vodotěsné připojení (IP67 a NEMA 6P) a jsou odolné proti vibracím, prachu a mechanickým rázům. Kontakty jsou poniklované a pozlacené pro odolnost proti otěru, oxidaci a nízký elektrický odpor po celou dobu životnosti konektoru.

Dle charakteru aplikace lze zvolit z mnoha typů izolace kabelů, na kterých jsou tyto konektory nalisovány. Pro nejjednodušší aplikace bez zvláštních nároků nabízíme kombinaci PVC/ PVC (izolace vodič/plášť). Standardní typ je ale PVC/PUR, kde právě PUR vykazuje lepší odolnost proti mechanickému poškození, olejům a řezným kapalinám. Pro použití v kabelových vodících řetězech a jiných instalacích, kde je vyžadována vysoká a častá flexe kabelu můžeme nabídnout TPE (thermoplastic elastomers) izolaci s vlastností gumy.

Produkty Brad® lze rozdělit do těchto skupin:

 

Brad® Micro-Change® (M12) a Brad® Nano-Change® (M8)oem_2_1

Je robustní připojovací systém nejpoužívanějších kruhových konektorů typu M12 a M8 (dle IEC 61076-2-101 a 104) a s tím souvisejících panelových zástrček, distribučních boxů a volných konektorů se šroubovacími svorkami „field attachable". Rychlé a spolehlivé připojení s eliminací poruch při montáži na zařízení v terénu díky vibracím odolné matici a kódem pro správnou orientaci konektoru. Dostupné ve variantách 3, 4, 5, 8 a 12 pólů pro konektory M12 a 3, 4 a 5 pólů pro konektory M8. Konektory jsou dle potřeby přímé nebo úhlové a mohou být vybaveny LED indikací napájení a signálu. Standardní délky kabelů jsou 2, 5 a 10 m, ale na žádost lze dodat i jiné.

 

Brad® mPm® DIN konektory

Nová generace konektorů splňující průmyslové normy EN 175301-803 (dříve DIN 43650) nejčastěji používaných pro pneumatiku a hydrauliku. Inovativní design vnější matice zajišťuje efektivní ochranu IP67. Snižuje množství skladových referencí (stejný konektor pro vývody PG9 i PG11) a zjednodušuje samotnou montáž díky menšímu počtu vnitřních dílů. Konektor je dodáván v rozloženém stavu, tedy odpadá čas nutný pro demontáž před vlastní instalací. Konektor je možné vybavit obvody na ochranu proti přepětí a napěťovým špičkám (při rozpínání indukčností) nebo LED indikací stavů.

 

Brad® M23 konektory

Konektory a zástrčky pro přenos signálu nebo jako napájecí. Verze konektorů pro přenos signálu se vyrábí v provedení 6–19 pólů v přímém i úhlovém provedení a jsou předurčeny pro pasivní i aktivní I/O boxy, servopohony, bezpečnostní aplikace atd. Verze konektorů pro napájení nabízí konfiguraci 5 nebo 7 pólů + PE a jsou určeny pro výkonové aplikace až do 28 A/1 pól. – Brad® Micro-Change® M12 hybridní konektory – vychází z konstrukce konektorů M12, ale kombinují v sobě 4 datové linky Cat5e a dva napájecí vodiče (až 12 A). Tato hybridní technologie zaručuje optimální výkon, snižuje požadavky na kabeláž a instalační náklady v průmyslových aplikacích.

Společnost nabízí pomoc s výběrem produktu, příznivou cenu a díky velkému množství běžných typů skladem i včasné dodání. Více informací o sortimentu Molex nebo o pasivních mediích Brad® a mPm® naleznete na www.oeautomatic.cz.

oem_2_3

 
distrelec
Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky