Domů Elektrotechnický magazín Systém LB/FB: prostorově úsporné moduly

Systém LB/FB: prostorově úsporné moduly

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

pepperl_1_titlOsvědčený systém LB/FB od společnosti Pepperl+Fuchs nabízí vzhledem k velkému počtu I/O modulů nejvyšší možný stupeň flexibility, díky němuž je možné použít jej ve velkém spektru úloh. Navíc má vzhledem k multikanálovému provedení velkou hustotu signálů v modulu.

Zvýšená hustota signálů

Nové I/O moduly mají až čtyři analogové vstupy a výstupy a jsou ještě tenčí než jejich předchůdci: pouhých 20 mm namísto dřívějších 40 mm. Menší rozměry zdvojnásobují hustotu signálů a díky tomu jsou distribuované jednotky vstupů a výstupů nákladově ještě výhodnější. Společnost Pepperl+Fuchs byla schopna zmenšit rozměry modulu uplatněním lepší správy napájení, a tím zároveň zmenšit ztrátový výkon. Moduly neovlivňují teplotu v rozváděči více než běžné moduly a zvýšená hustota signálů nemá nepříznivý vliv na spolehlivost modulů. Nové moduly mohou nahradit starší verze bez jakýchkoliv změn konfigurace.

 Více funkcí

Nové moduly byly doplněny o diagnostické LED pro každý vstup a výstup. Při diagnostice modulu tak mohou být okamžitě vizuálně určeny stavy všech jednotlivých vstupů a výstupů. Vylepšeno bylo také rozhraní pro HART – u nových modulů je robustnější. Jeden za všechny Kromě nových modulů byl na trh uveden také extrémně flexibilní modul pro analogové i digitální vstupní a výstupní signály. Modul dokáže obsluhovat snímače s dvouvodičovým zapojením, solenoidové cívky s malým výkonem, proporcionální ventily nebo elektromechanické kontakty. Modul lze nakonfigurovat podle požadavků úlohy až při jeho uvádění do provozu. Konfiguraci indikuje bílá signální LED. Navíc i zde jsou diagnostické LED pro indikaci stavu každého vstupu a výstupu.

 O společnosti Pepperl+Fuchs

Společnost Pepperl+Fuchs je přední firma v oblasti vývoje a výroby elektronických snímačů a komponent pro světový automatizační trh. Po více než šedesát let jsou nám naše kontinuální inovace, vysoce kvalitní produkty a neustálý rozvoj zárukou úspěchu. Společnost je rozdělená na dvě hlavní divize:

Pepperl+Fuchs – PROTECTING YOUR PROCESS

Divize procesní automatizace je vedoucí společnost na trhu v oblasti jiskrové bezpečnosti a ochrany proti výbuchu. Nabízíme úplná,na aplikace orientovaná řešení, včetně uživatelsky specifických rozváděčů pro řídicí systémy v procesní výrobě. Rozsáhlý sortiment naší divize zahrnuje různé druhy výrobků: oddělovací bariéry, komponenty pro infrastrukturu sběrnic, systémy distribuovaných I/O, řešení pro rozhraní HART, zařízení pro měření výšky hladiny, systémy pro ochranu zařízení závěrem s vnitřním přetlakem, průmyslové monitory a řešení pro HMI, napájecí zdroje, výstražné hlásicí systémy pro odlučovače lehkých kapalin (např. oleje a benzínu), převodníky signálů, zařízení pro ochranu před bleskem a přepětím, zařízení pro bezpečné vypnutí zařízení a příslušenství.

Pepperl+Fuchs – SENSING YOUR NEEDS

Objev indukčního snímače přiblížení, který učinila společnost Pepperl+Fuchs v roce 1958, byl významným milníkem ve vývoji automatizační techniky. Podle hesla „Sensing your needs" těží zákazníci z řešení snímačů určených pro automatizaci strojní výroby, vyvinutých na míru podle jejich potřeb. Hlavními cílovými segmenty trhu v oblasti automatizace strojní výroby jsou konstrukce strojů a zařízení, automobilový průmysl, zařízení pro skladování a manipulaci s materiálem, polygrafický a papírenský průmysl, obalová technika, procesní zařízení, konstrukce dveří, bran a výtahů, mobilní zařízení a obnovitelné zdroje energie. Divize nabízí široký sortiment průmyslových snímačů, ať už jsou to indukční, fotoelektrické nebo ultrazvukové, rotační snímače polohy, identifikační systémy, čtečky čárového a maticového kódu nebo snímače obrazu.

pepperl_1_1

Univerzální modul se čtyřmi analogovými nebo digitálními vstupy nebo výstupy

Více informací o společnosti Pepperl+Fuchs a jejích produktech naleznete na webových stránkách firmy.

 
distrelec
Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky