Domů Elektrotechnický magazín Nová česká čtečka eknih

Nová česká čtečka eknih

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

ETM_05_2012_08Portál s elektronickými knihami eReading.cz přichází s novou čtečkou elektronických knih s vyšším výkonem a chystá zavedení nových služeb. Prodejce také připravuje expanzi na maďarský trh.

Po první lokalizované čtečce určené pro český trh přichází eReading.cz s novou generací, která nabídne až třikrát vyšší výkon oproti předchozí verzi. Nový hardware bude totiž pohánět výkonnější procesor s dvojnásobnou frekvencí 800 MHz. Čtečka se objeví na trhu během července letošního roku a k mání by měla být za velice příjemných 2 999 Kč.

eReading_SE_5

S novou generací čtečky se také spustí služba „Periodika do čtečky". Čtečka bude přímo zprostředkovávat vždy aktuální zpravodajství podle vlastního výběru. „Aktuálnost zpráv zaručí nově vytvořená technologie, která bude generovat vždy ten nejnovější dostupný obsah pro každou čtečku individuálně v momentu jejího připojení k internetu," zdůrazňuje Martin Lipert spoluzakladatel portálu eReading.cz. Mezi dostupnými periodiky jsou Deník Insider, Literární noviny, Mediář.cz, E15, Česká pozice, ČTK, Kinobox.cz, Hokej.cz a další.

Portál eReading.cz ze svého portfolia téměř vyřadil ochranu e-knih Adobe DRM, a nyní je tak 98 % katalogu (resp. téměř 2 000 e-knih) bez DRM ochrany. „Domníváme se, že v podmínkách světového trhu zastává DRM ochrana pouze funkci ochrany vlastního byznysu, jde tedy o nástroj protekcionizmu. V českých podmínkách však nedává úplně smysl, na malém trhu je naopak potřeba spolupracovat a držet se otevřených standardů," říká Martin Lipert. Díky odstranění DRM z většiny e-knih portál eReading.cz může zásadně rozšířit podporu formátu MOBI, a tím nabídnout kompletní obsah bez DRM i pro čtečky Kindle.

V rámci rozšiřování svých aktivit eReading.cz expanduje také na maďarský trh, díky uzavření strategického partnerství s jedním ze tří největších knižních distributorů – Bookline.hu.

O společnost eReading.cz

eReading_logo

Projekt eReading.cz vznikl 5. září 2010 a dává si za cíl nabídnout českému čtenáři legální a cenově výhodnou e-knihu, jaká je již několik let k dispozici čtenářům v zahraničí, kde zaznamenává exponenciální nárůst v popularitě.

 

Tento článek čerpá z časopisu ETM 5/12. Časopis si můžete pořídit z pohodlí domova na adrese www.floowie.com/cs/etm.
Kromě jiného v něm najdete množství informací pro elektrotechniky, energetiky, projektanty, zájemce o silnoproudou elektrotechniku, podnikatele a investory v oborech elektro.

 

 
distrelec

Články na podobné téma

Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky