Domů

Široká paleta přístrojů pro měření výkonů a analýzu sítě od firmy Chauvin Arnoux

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Ing, Jan Kančo, GHV Trading spol. s r.o.   
Pondělí, 22. srpen 2011

ghv_1_titlS přístroji od francouzské firmy Chauvin Arnoux se jistě nejeden z Vás již setkal. Nabídka jejich přístrojů sahá doslova od A (analyzátorů sítě) až do Z (zkoušeček napětí), a to vždy na profesionální úrovni.

Klešťový multimetr F09

V oblasti klešťových měřících přístrojů nemůže být nikdo povolanější než ten, který tyto přístroje vymyslel (již v roce 1934). Za tu dobu se z jednoduchých ampérmetrů staly multifunkční přístroje s řadou funkcí v moderním designu. Nejvyšší model z řady F, konkrétně F09, nabízí svým uživatelům mimo měření proudu (stejnosměrného i střídavého) také mnoho přidaných funkcí. K měření napětí, odporu a kmitočtu přidává možnost měření rozběhového proudu (tzv. INRUSH) a výkonů (činného, jalového a zdánlivého) včetně účiníku. To vše v kompaktním a ergonomickém designu.

ghv_1_1
Klešťový multimetr F09

Jednofázový analyzátor sítě C.A 8230

O stupínek výš je jednofázový model analyzátoru sítě C.A 8230 s grafickým displejem. Nabízí opravdu komplexní pohled na měřenou instalaci i s možností záznamu. Na grafickém displeji je možné si prohlédnout průběhy napětí a proudu, vyhodnocení harmonických složek až do padesáté harmonické s možností záznamů alarmových stavů. Díky možnosti připojení různých převodníků (s klasickým magnetickým obvodem nebo pružných převodníků Ampflex) je možné analyzovat proudy od 5 mA až do 6 500 A. Samozřejmostí je měření výkonů, účiníku a energie. Uživatelsky definované alarmy, stejně tak jako záznam jednotlivých parametrů, se ukládá do paměti přístroje. Z paměti se přenáší data pomocí opticky odděleného rozhraní do přiloženého SW ke zpracování do protokolu.

ghv_1_2
Jednofázový analyzátor sítě C.A 8230

Třífázové analyzátory sítě řady C.A 833x

Nejčastější je však požadavek na měření ve trojfázové síti v různých konfiguracích. Řada ručních trojfázových analyzátorů C.A 833x uspokojí v modelu C.A 8332 méně náročné zákazníky, kteří preferují nižší pořizovací náklady, stejně tak jako ty nejnáročnější modelem C.A 8335 s bohatou funkční výbavou.

Základní model C.A 8332 nabízí obdobné funkce jako jednofázový model, ale na všech třech fázích zároveň. Přímo se měří proudy na jednotlivých fázových vodičích, proud nulovým vodičem se dopočítává. Opět je možné použít širokou paletu převodníků v závislosti na velikosti měřeného proudu nebo mechanických vlastnostech převodníků (například kompaktní nebo pružné, pro hůře dostupná místa). Vnitřní paměť je samozřejmostí, stejně tak jako možnost přenosu dat do přiloženého softwaru.

Nejvyšším modelem z ručních přenosných analyzátorů je pak model C.A 8335. Na rozdíl od svých předchůdců je přístroj ve třídě přesnosti A (tedy přesnost 0,1% při měření napětí). Je rozšířen o jeden proudový a napěťový vstup pro přímé měření na nulovém vodiči.

Velkou výhodou je možnost připojení různých převodníku na různé vstupy najednou. Tam kde nejsou přístupné primární vodiče, ale jsou zabudované měřící transformátory proudu, lze měřit nepřímo. Pomocí speciálních kleští s rozsahem 5 A lze v menu nastavit převod proudového transformátoru a i při měření na sekundární straně přístroj přepočítá měřené veličiny na stranu primární. Úplně stejně lze použít napěťové převodníky a měřit vyšší napětí než při přímém připojení vodičů. Převodníky lze připojovat a odpojovat libovolně během chodu přístroje.

Díky navýšení paměti o jeden řád (na 2 GB) je možné zaznamenávat veškeré hodnoty i s nejkratší periodou po dobu zhruba jednoho měsíce (oproti hodinám u nižších modelů). Samozřejmě lze zaznamenávat i více alarmů, fotek obrazovek, více přechodných dějů.

Paměť je u všech typů rozdělena a pro každou funkci je vyčleněna její pevná část. Přístroj tak vždy dokáže určit délku záznamu při aktuálním nastavení a uživatel dle toho může měnit nastavení záznamu tak, aby byla jeho délka dostačující.

ghv_1_3
Třífázový analyzátor sítě C.A 8335

Všechny analyzátory se vyznačují snadnou odsluhou. Automatické rozpoznání převodníků, grafická nápověda a podpora českého jazyka velmi urychlují nastavení přístroje. Díky tomu lze přístroj velmi rychle použít tam, kde se vyskytl problém. Naopak, díky plně obousměrné komunikaci, je možné si předem pohodlně připravit celé měření pomocí PC a na místě je pouze spustit.

Firma Chauvin Arnoux přináší ve svých modelech vždy něco navíc. Důkazem toho je model C.A 6116. Jde o revizní přístroj, jehož funkce byly doplněny o některé vlastnosti analyzátoru sítě. Pomocí revizního přístroje a klešťového převodníku lze tak na grafickém displeji zobrazit průběh napětí a proudu, změřit harmonické až do padesáté harmonické a změřit výkon. I s revizním přístrojem si tedy můžete udělat základní představu o kvalitě sítě.

ghv_1_4
Revizní přístroj C.A 6116

Pro bližší informace, rady nebo podporu kontaktujte pracovníky firmy GHV Trading spol. s r.o. na www.ghvtrading.cz

 

GHV Trading spol. s r. o.
Kounicova 67a
602 00 Brno
tel.: +420 541 235 386
fax: +420 541 235 387
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.ghvtrading.cz

 

Komentáře a dotazy 

 
#1 beats wireless 2012-02-08 11:11 revizního přístroje a klešťového převodníku lze tak na grafickém displeji zobrazit průběh napětí a proudu, změřit harmonické až dobeats wireless
Monster Beats
Beats By Dre
discount beats by dre
beats by dre
discount beats
Citovat
 
insio


insio


insio

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky