Domů

„BABY ALMEMO“ – měřicí přístroj firmy, který si vychováte sami podle svých představ

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Radek Buřil   
Pondělí, 06. říjen 2008

almeno_titlRychle, přesně a hlavně s jednoduchou obsluhou! Tento požadavek je snad slyšet na každém kroku v oblasti měření a měřicí techniky.Měřicí technika německého výrobce firmy AHLBORN tento komfort svým zákazníkům poskytuje. Firma AHLBORN, nyní uvádí na trh další čtyři nové měřicí přístroje, které své uživatele nadchnou svojí přesností, rychlým měřením a hlavně skvěle jednoduchou obsluhou, kterou v případě základních měření zvládne každý!

almeno_1

První novinkou je zcela nový design a velikost ručních měřicích univerzálních přístrojů řady ALMEMO s označením ALMEMO 2590 (BABY ALMEMO). Pokud se stanete šťastným majitelem tohoto skvělého přístroje, můžete si pouze vybrat jaký snímač si k němu pořídíte a tím určíte jestli se z tohoto přístroje stane v danou chvíli teploměr, vlhkoměr, pH metr, otáčkoměr nebo jiný jednoúčelový nebo kombinovaný přístroj pro měření fyzikálních, chemických nebo elektrických veličin. K přístroji lze připojit i několik stejných i různých snímačů najednou. Možnost ukládání dat přímo do vnitřní paměti přístroje, výstup RS232 ad. skvělé funkce, které posunují měřicí techniku firmy AHLBORN znovu o několik let před jakéhokoli konkurenčního výrobce.

almeno_2

Druhou novinkou je supermoderní stavebnicovou měřicí ústřednu ALMEMO 5690. Základem této měřicí ústředny je skříň vybavená hlavní řídící jednotkou, pamětí až 2,4 MB pro max. 400.000 měřených hodnot a otevřenými boxy pro vložení měřicích karet( jedna karta – vždy 10 měřicích míst), kterými se dá základní skříň kdykoli do vybavit. Maximálním osazaním měřicí ústředny lze docílit až 250 měřicích kanálů.

almeno_3

Ústřednu lze využít pro měření mnoha fyzikálních (teplota, tlak, vlhkost, průtok, síla, dráha, otáčky, osvětlení ap.), chemických (pH, redox, vodivost, koncentrace plynů) a elektrických (napětí, proud, odpor, frekvence) veličin. Každý z měřicích kanálů je zcela univerzální a lze k němu připojit jakýkoli snímač. Měřená data je možné ukládat do vnitřní paměti ústředny nebo přes sériové rozhraní, analogový výstup nebo výstup Centronix posílat na libovolné periferní zařízení pro záznam dat jako je např. PC, tiskárna nebo zapisovač.

almeno_4

Třetí novinkou je on-line termokamera TI 55, která nejen že využívá exkluzivní technologii VOX pro pořízení termografických snímků a umožňuje tak velice přesné měření teploty a zobrazení termografického rozložení teplotního pole s rozlišením 320x240 teplotních bodů, ale TI55 má v sobě zabudovaný klasický digitální fotoaparát a přímo na velkém displeji kamery nebo následně v PC lze prokládat klasický digitální snímek termosnímkem.

almeno_5

Termokamery v praxi mají velice široké využití, ať už v oblasti nedestruktivní defektoskopie, v oblasti vědy a výzkumu nebo v oblastech kontroly a řízení technologických procesů. Jako příklad lze uvést kontrolu stavu elektrických rozvodů (svorky, spoje), kontrolu mechanických zařízení nebo jejich částí (ložiska), kontrolu stavu obvodových plášťů objektů (izolace, netěsnosti) nebo kontrolu stavu vyzdívek. Své uplatnění nachází i na poli lékařské termografie.

almeno_6

Čtvrtou novinkou jsou rychlé stacionární bezkontaktní infrateploměry CHINO a specielní bezkontaktní teplotní snímače na kovové lesklé plochy a válce série C015. Bezkontaktní, měřicí termočlánky CO15 navržené pro měření teploty povrchů pohyblivých nebo rotujících dílů jako jsou například topné nebo lisovací válce, hladké, lesklé válce atd. Termočlánek je vybaven vestavěným korekčním obvodem pro rozdíl mezi teplotou okolí a vlastní teplotou měřeného objektu. Odpadá zde kompenzace emisivity materiálu, která je nutná u provádět u infrateploměrů. Tyto snímače lze připojit k jakémukoli z přístrojů řady ALMEMO a nebo k jakémukoli přístroji či regulátoru se vstupem pro termočlánek typu „K“ (NiCr–Ni)

almeno_7

almeno_9

V případě zájmu o podrobnější informace můžete kontaktovat pražské sídlo firmy AHLBORN s.r.o., případně přímo navštívit české internetové stránky na adrese www.ahlborn.cz

AHLBORN měřicí a regulační technika s.r.o.
Dvorecká 359/4
147 00 Praha 4
Tel: 02/61218907
Fax: 02/61210744
Mobil: 0603/432916
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.ahlborn.cz

 
insio


insio


insio

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky