Elektrotechnický magazínNové WPC obklady dodají domu přírodní vzhled a vydrží až 50 let Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 10
NejhoršíNejlepší 
Zveřejněno: Pátek, 19. únor 2016

wpcObkladové profily nové generace uvedla letos na trh společnost WPC – WOODPLASTIC a.s., přední český výrobce unikátních dřevoplastových materiálů dle licence Strandex Corporation (USA). Ekologické obklady jsou vhodné jak na fasádu domu, tak k obložení zídek kolem terasy. Vydrží jako nové až 50 let a jejich údržba je minimální. Vybrat si navíc můžete hned z několika barev.

 
Desetileté výročí vlastního kousku internetu datacentra Coolhousing Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 
Zveřejněno: Úterý, 05. leden 2016

Coolhousing-detekce-pozaru-v-datacentru_z-CoolhousingczDesáté výročí správy vlastního „kousku internetu“, autonomního systému AS35592, je pro Coolhousing pomyslným mezníkem. Z menšího datacentra až po cenově výhodnou alternativu velkých poskytovatelů, s rozvinutými službami pro malé i velké zákazníky.


 
Test záložních dieselagregátů v pražském datacentru Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 
Zveřejněno: Úterý, 10. listopad 2015

testovani-dieselagregatu-coolh-uvodni-obrVelmi zajímavý test v praxi provedlo známé pražské datacentrum Coolhousing. Otestovalo své několikavrstvé řešení energetických záloh, aby demonstrovalo stávajícím i budoucím zákazníkům, co se stane v případě možného výpadku dodávek energie do budovy datacentra. Názornou ukázku včetně menších schémat pak shrnuli do videa, které vám dnes můžeme ukázat.

 
Účinná ochrana před internetovými útoky na míru vašich serverů Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Administrator   
Zveřejněno: Čtvrtek, 15. říjen 2015

network-358069DoS útoky mohou vyřadit servery i na celé týdny a tím ohrozit vaše podnikání. Bez internetu a počítačových programů se dnes neobejdou ani drobní živnostníci. DoS (Denial of Service) a DDoS (Distributed Denial of Service) jsou útoky, proti nimž je účinná obrana nejen technicky komplikovaná, ale i finančně nákladná. Závažnost a frekvence útoků se neustále zvyšuje, mohou být cíleny i na vás.

 
Důležitost dostupnosti dat a aplikací ve světě roste Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Administrator   
Zveřejněno: Pátek, 17. duben 2015

Prakticky všude, kde je byznys z větší časti založen na internetovém podnikání, tedy např. u e-shopů, portálů, online magazínů a dalších webů, je klíčem k úspěchu budování důvěryhodnosti skrze kvalitní obsah. Nedílnou složkou kvalitního obsahu je pak jeho dostupnost online. Ochota zákazníků odpouštět provozovateli serverového housingu jakékoli excesy se rok od roku snižuje, protože jejich příjmy jsou stále více závislé na internetu, resp. jeho uživatelích.

Není zrovna ideální provozovat takový server přímo ve vlastních prostorách firmy. Kromě nepřetržité hrozby výpadků elektrické a internetové konektivity neposkytuje takovéto na první pohled úsporné řešení ani záruku bezpečného provozu. Pro firmy, které si to mohou dovolit, je daleko výhodnější využít některého z profesionálních poskytovatelů server-housingu. Současný trh disponuje poměrně širokou škálou těchto poskytovatelů, ale ne každý z nich dokáže nabídnout solidní záruku dostupnosti dat i při špatných klimatických podmínkách či nehodách, jako je povodeň, požár, bouřka, porucha elektrické sítě apod. Dostupnost datového serveru zdaleka není závislá výlučně na připojení k elektrické síti a internetu, ale i na kvalitním zabezpečení proti kybernetickým útokům DDoS, což je také jedna z věcí, na kterou by provozovatel server housingu/hostingu měl být připraven.

„Klíčová je pro ně hlavně dostupnost služby, zvlášť když na ní závisí podnikání. Proto naše datacentrum poskytuje firmám serverhosting na bezproblémové úrovni, navíc díky měření spotřeby energie jim umí nabídnout i velice zajímavou cenu, jelikož nepočítá provoz jen z energetických štítků serverů," dodává Jiří Dvořák, hostingový specialista společnosti Coolhousing. Jejich datacentrum sídlí v centru Prahy v areálu Stimbuilding na Vinohradské třídě, přímo v místě propojovacího uzlu NIX.cz.

Jeho technické zázemí již v minulosti pomohlo předejít celé řadě komplikací během špatných klimatických podmínek, havárií i útoků DDoS. Serverhousing od Coolhousingu tak dnes využívají hlavně ti zákazníci, kteří hledají bezproblémový chod svých aplikací, a to jak po několikavrstvému zálohování energií na delší dobu, tak i připojením do datových uzlů. 

V současné době je síť Coolhousingu přímo připojena dvěma nezávislými trasami do českého uzlu NIX.cz, vlastními přípojkami do slovenských internetových uzlů, německého uzlu a nizozemského uzlu. Zahraniční konektivitu dodává trojice poskytovatelů Dial Telecom, Fast Communication a Interoute. Kromě toho se prošel bezpečnostní certifikací projektu FENIX, jehož smyslem je umožnit v případě DoS útoků dostupnost internetových služeb v rámci zapojených subjektů. Dalšími společnostmi v projektu jsou ACTIVE 24, Casablanca INT, CESNET, CZ.NIC, ČD – Telematika, Dial Telecom, Seznam.cz a O2 Czech Republic.

 
Držení certifikátů ISO je pro firmy často podmínkou pro účast v tendrech Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 
Zveřejněno: Pondělí, 06. duben 2015

DT-100x60Držení certifikátů kvality ISO je podmínkou pro účast na veškerých výběrových řízeních na dodávku telekomunikačních služeb veřejným institucím. Jedním z operátorů, která každý rok úspěšně obhajuje důležité a finančně náročné certifikáty ISO, je i česká společnost Dial Telecom. I díky nim se pak podílí nadodávkách datových služeb mimo jiné i pro nejrůznější ministerstva a úřady. 

 

 
Úspory energie stále aktuálnější Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Zveřejněno: Čtvrtek, 15. listopad 2012

00Na všech veřejně pořádaných akcích jsou stále častěji protlačovány do popředí trendy naznačující, že v blízké budoucnosti nebude výhodné stavět nové objekty nesplňující veškeré požadavky na energetickou efektivitu. Tak tomu bylo např. na nejvýznamnějším evrop­ském veletrhu pro oblast elektrických instalací a osvětlování – na veletrhu Light & Building ve Frankfurtu nad Mohanem, který proběhl v dubnu letošního roku za velkého zájmu mnoha odborníků z celého světa.

 
Základní druhy měření při zkoušení elektrických instalací a přípojek nízkého napětí Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 
Zveřejněno: Úterý, 06. listopad 2012

00Revize elektrických zařízení je definována jako činnost, při kterém seprohlídkou, zkoušením a měřením zjišťuje stav daného zařízeníz hlediska jeho bezpečnosti. Kontrola elektrického zařízení je pakčinnost, při které se prohlídkou, zkoušením a měřením zjišťuje technickýstav elektrického zařízení. Uvedené se v plném rozsahu týká i revizí a kontrolelektrických instalací a elektrických přípojek nízkého napětí.

 


Stránka 1 z 10
distrelec
Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky