Domů Datalogger pro venkovní použití teplot

Datalogger pro venkovní použití teplot

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Středa, 04. červenec 2012

PR2_12_Panasonic_Metron2

Sběr dat, jejich následná archivace, označení časovým razítkem a odeslání přes GPRS centrálnímu systému v místech bez elektrické energie - takto poptávané řešení může být pěkným oříškem.

Nový datalogger společnosti Panasonic Electric Works (PEW) umožní realizovat zmíněné řešení v náročných povětrnostních podmínkách. Metron2 má robustní plastové provedení s krytím IP67, čtyři konfigurovatelné měřící nebo digitální vstupy a možnost využití rozšiřujícího modulu. Displej, který je součástí přístroje, je možné využít i k operativnímu sledování stavu systému přímo na místě.

Tento článek čerpá z časopisu PRO REVIZE 2/12. Časopis si můžete pořídit z pohodlí domova na adrese www.floowie.com/cs/etm.
Kromě jiného v něm najdete množství informací pro elektrotechniky, energetiky, projektanty, zájemce o silnoproudou elektrotechniku, podnikatele a investory v oborech elektro.

TECHNICKÉ PARAMETRY

Robustní plastový kryt 138 × 68 × 76 mm (š × v × h)

Teplota použití od -30 °C až +55 °C

Konfigurace prostřednictvím vlastního LCD displeje a kapacitních tlačítek

4 vstupy nastavitelné jako 0–10 V/4 až 20 mA (rozlišení 10 bitů) nebo digitální

5 vstupů (alarm/pulzní) pro max. 20 Hz (rozšiřující modul)

Baterie s dlouhou životností

Možnost připojení externí antény – SMA

USB port pro konfiguraci a aktualizaci firmware

Pro bezpečnost dat je Metron2 napájen baterií s dlouhou životností. K dispozici je 14 Ah což při spotřebě 110 μA garantuje roky provozu bez potřeby servisního zásahu. Zařízení je vyvinuto pro zajištění komplexní vzdálené správy – procesu získávání, zálohování a odesílání sledovaných dat.

FP Web-serverem 2, s kterým zařízení může komunikovat, iniciuje proces přenosu dat (dle nastavení např. 1 denně) a po úspěšném přenosu se Metron2 opět překlopí do stavu hibernace s minimální spotřebou. Parametry zařízení Metron2 jej předurčují pro sledování množství a kvality kapalin v nádržích, cisternách, zavlažovacích rezervoárech či na jiných místech, kde elektrická energie není nebo kde není garantována. Výhodu vlastních baterií můžeme využít i tam, kde elektrika je k dispozici, ale chceme, aby systém zůstal nezávislý na centrálním napájení.

Panasonic Electric Works Czech s.r.o.
Kancelář podpory prodeje pro ČR a SR
Administrative centre PLATINIUM
Veveří 111, 616 00 Brno
Tel.: +420 541 217 001
Fax: +420 541 217 101
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.panasonic-electric-works.cz

 
distrelec

Přehled nových článků

Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky