Domů Nedostatečně využívané funkce vašeho digitálního multimetru

Nedostatečně využívané funkce vašeho digitálního multimetru

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Čtvrtek, 21. srpen 2008
fluke_multimetr_titlMěření střídavého a stejnosměrného napětí a proudu — to již znáte. Ale co takhle další funkce, které nabízí váš multimetr, využíváte je vůbec někdy? Funkce Min/Max/Avg jsou velice užitečné funkce, ale často přehlížené.

Min/Max/AVG

Mnohé z výkonnějších digitálních multimetrů nabízejí záznamovou funkci min-max, která umožňuje uživateli zachycovat široký rozsah odchylek, jako např. vícecyklové poklesy nebo překmity, neočekávané kolísání signálu, nebo jiné druhy bezobslužného monitorování signálu po nějaký čas. Tato funkce pracuje tak, že vzorkuje vstupní signál přibližně každých 100 ms nebo déle a může být použita u všech hlavních funkcí multimetru (napětí, proud a další).

Při zapnutém Min/Max/Avg, bude multimetr zachycovat a dočasně uchovávat, nejvyšší a nejnižší naměřené úrovně signálu. Navíc bude přístroj uchovávat průběžný průměr úrovní signálu měřených během monitorovacího procesu. Tato průměrná hodnota je užitečná pro vyhlazování rušivých signálů, odhadování procenta času, kdy je obvod aktivní a určování celkové úrovně nestability monitorovaného signálu. 

fluke_multimetr

Časová značka

Některé multimetry, jako např. Fluke -287 a 289 mají u těchto zachycených úrovní, časovač, který označí časovou značkou nejvyšší, nejnižší a průměrné hodnoty. Tato časová značka vám řekne, kdy přesně se tyto hodnoty udály, v závislosti na spuštění monitorovacího procesu.
Skutečný čas spuštění relace Min Max se také zobrazí, takže je poměrně snadné přesně určit, kdy došlo ke změnám signálu.

Informace o přesných časech nejvyšších a nejnižších odchylek signálu vám také přesně říká, kdy k neobvyklým událostem mohlo dojít a nabízí vám kritický náhled na stabilitu zkoumaného signálu nebo systému. To může představovat skutečný přínos a časovou úsporou jako nástroj pro vyhledávání problémů, hledáte-li náhodné nebo neobvyklé události v systému, které se vyskytují v době vaší nepřítomnosti.

Průmyslový multimetr pro náročné uživatele

Nové diagnostické funkce pro maximalizování produktivity v závodě. Nový model 289 představuje další generaci vysoce výkonných průmyslových multimetrů se záznamem, navržených pro řešení složitých problémů v elektronice, automatizaci závodu, rozvodech el. energie a v elektromechanickém zařízení. Při použití funkce záznamu dat s možností jejich pozdějšího grafického prohlížení na displeji můžete řešit problémy rychleji a přispět tak k minimalizování výpadků. Nechte hlídat systémy nebo procesy novým modelem 289 zatímco vy řešíte problémy jinde.

Určitě se také podívejte na elektronický záznamový multimetr Fluke 287 True-rms se záznamem trendů, který je navržen pro profesionály v elektronice.

Maximalizujte svou produktivitu sadou přístroje Fluke 289 a softwaru FlukeView forms. Vestavěným záznamníkem dat a funkcí zachycování trendů (TrendCapture), pomáhá model 289 vyhledávat prchavé problémy monitorováním zařízení kteroukoliv ze svých funkcí, zatímco vy se věnujete jiným úkolům. Porovnejte zaznamenané údaje ze šesti měření nebo ze šesti časových úseků abyste zjistili příčinu a souvislosti účinku, nebo pro aplikace monitorování stavu v softwaruFVF. Převeďte vaše údaje do přehledných grafů a tabulek pro profesionální protokoly. Sada 289/FVF vám nabízí praktický & dostupný přístup k prediktivní údržbě.

Pro více informací navštivte www.fluke.cz

 
distrelec

Články na podobné téma

Přehled nových článků

insio
testo
ABB
danfoss
brady Test

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky