Domů Samsung představuje nové stylové systémy domácích kin

Samsung představuje nové stylové systémy domácích kin

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Pondělí, 10. leden 2011

samsung_9_titlSpolečnost Samsung Electronics představila nová stylová domácí kina, která v sobě spojují přehrávač Blu-ray disků a bezdrátové funkce se špičkovou kvalitu zvuku. Samsung tak doplňuje další rozměr obsahu, který lidé ve svých domovech sledují, ať už je to 3D, 2D, HD obraz nebo streaming. Systémy domácího kina společnosti Samsung pro rok 2011 jsou vybaveny plně prostorovým zvukem 7.1 o výkonu 1 300 W, AV receiverem s integrovaným přehrávačem Blu-ray disků a kompaktním soundbarem.

Nové produkty Samsung v oblasti spotřební elektroniky zahrnují:
• jedinečné modulární krychlové domácí kino s přehrávačem Blu-ray disků (model Samsung HT-D7100),
• domácí kino s novou technologií prostorového zvuku 7.1, širokopásmovým zesilovačem a vysokotónovými reproduktory (super tweeter) pro čistší, přirozenější zvuk (model Samsung HT-D6730W),
• AV receiver s kanálovým systémem 7.1 umožňující přehrávání Blu-ray disků, sledování 3D obsahu a přístup k internetovým službám, a to v jediném integrovaném komponentu (model Samsung HW-D7000),
• další generaci soundbaru , která zprostředkovává kvalitní 3D audio (model Samsung HW-D550).

„3D obsah zaujal představivost lidí a naše nová řada domácích kin nabízí špičkový zvuk, který vám doma připraví ten nejlepší zážitek a podmanivou zábavu skoro jako v kině," říká Sangchul Lee, viceprezident divize Visual Display společnosti Samsung Electronics. „Samsung i nadále vyvíjí inovativní produkty, jejichž smyslem je uspokojit nejrůznější požadavky z hlediska životního stylu, prostorových podmínek a ceny. Těší nás, že odborná veřejnost na veletrhu CES již ocenila několik našich nových produktů jako špičku v oblasti inovací."

Kubický design domácího kina Samsung HT-D7100

Inovativní 3D domácí kino s přehrávačem Blu-ray disků Samsung HT-D7100 má jedinečný, modulární krychlový design a v domácím prostředí zprostředkovává zážitek ze sledování 3D filmů, který byl až doposud doménou kinosálů. Podporuje přehrávání videa z Blu-ray nebo standardních DVD disků v plném rozlišení HD 1080p a dokáže také převádět obsah ve starších formátech tak, aby jej bylo možno přehrávat v rozlišení 1080p. Samsung HT-D7100 je také vybaven výkonným videoprocesorem pro převod 2D obsahu do 3D.

Samsung HT-D7100, který na veletrhu CES získal cenu za inovativní design a technické provedení, se dodává se satelitními reproduktory s elegantním metalickým retrodesignem. Každý jednotlivý komponent je dostatečně malý na to, aby ho bylo možno umístit na malý stolek nebo polici, díky čemuž je ideální pro lidi, kteří mají malý obytný prostor. Hlavní jednotka má zabudován Wi-Fi modul pro bezdrátový přístup k interaktivnímu a webovému obsahu prostřednictvím funkce Smart Home Theater. Je také opatřen funkcí AllShareTM, která uživatelům umožňuje bezdrátovou synchronizaci digitálních přístrojů, aby si mohli vychutnat hudbu, filmy a fotografie přímo ze svého počítače, fotoaparátu či mobilního přístroje s certifikací DLNA.

Samsung HT-D7100 zvládá celou řadu kvalitních audioformátů včetně Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio. Je v něm zabudován pokročilý generátor efektů DPS, kterému se říká 3D Sound a který při sledování 3D obsahu vytváří podmanivý zvukový zážitek a generuje zvuky, které odpovídají 3D obrazu. Díky vylepšené technologii Crystal Sound Plus společnosti Samsung zajišťuje Samsung HT-D7100 přesnou reprodukci zvuku, která chrání posluchače i zařízení před potenciálně škodlivými rázy v hlasitosti a zkreslením signálu, které mohou poškodit sluch a reproduktory.

samsung_9_1

Čistší a přirozenější zvuk domácího kina s reproduktorovým systémem 7.1 - Samsung HT-D6730W

Dalším výrobkem, jenž získal na veletrhu CES cenu za inovativní design, je Samsung HT-D6730W, který poskytuje plný zvuk při zachování věrnosti reprodukce. Samsung HT-D6730W dokáže distribuovat obsah přehrávaných Blu-ray disků a 3D obsah do domácího kina s prostorovým zvukem 7.1 o vysokém výkonu 1 300 W. V kombinaci s vysokotónovými reproduktory, které jsou součástí sestavy, zprostředkuje uživateli čistší a přirozenější zvukovou paletu, jak u 2D, tak u 3D obsahu.

Samsung HT-D6730W podporuje HD formáty včetně Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio a také technologie Crystal Sound Plus a 3D Sound společnosti Samsung. Samsung HT-D6730W je prvním domácím kinem, které nabízí zvuk ve formátu Advanced Vertical Surround vyvinutém společností Samsung. Přední výškové reproduktory jsou nyní kvůli úhlednějšímu vzhledu a jednoduššímu umístění začleněny do věží a lze je nastavit tak, aby zprostředkovaly podmanivý zážitek z vertikálního prostorového zvuku.

V přístroji Samsung HT-D6730W je zabudován Wi-Fi modul, který dokáže bezdrátově synchronizovat zařízení vybavené funkcí AllShare a prostřednictvím funkce Smart Home Theater stahovat webový obsah a také aktualizovat firmware. Součástí sestavy jsou bezdrátové zadní reproduktory pro flexibilní umístění v místnosti. Bezproblémový přístup k hudebním nahrávkám, filmům a dalším mediálním souborům uloženým v aplikaci iTunes dále poskytuje dokovací stanice pro iPod/iPhone certifikovaná společností Apple.

Model Samsung HT-D6730W, který byl navržen jako doplněk kompletní řady stylových HD televizorů Samsung, se honosí povrchovou úpravou vysokého lesku v barvě půlnoční černě, která mu dodává eleganci. Soustava se skládá ze šesti reproduktorů: širokého centrálního kanálového reproduktoru pro zřetelné dialogy, velkého, ale nenápadného subwooferu s pasivním zářičem, dvou věžových reproduktorů, které zahrnují výškové reproduktory, a dvou prostorových reproduktorů. Reproduktory nejsou opatřeny ochrannými mřížkami, což zvyšuje čistotu zvuku a dodává reproduktorům stylový vzhled.

samsung_9_2

Vůbec první AV receiver s integrovaným Blu-ray přehrávačem, prostorovým zvukem 7.1 a přípravou pro internet - Samsung HW-D7000

Tento AV receiver od společnosti Samsung (model HW-D7000), který vám doma nabídne zážitek jako v kině, je vůbec prvním AV receiverem s prostorovým zvukem 7.1, 3D přehrávačem Blu-ray disků a zprostředkovatelem internetových služeb v jednom integrovaném celku. Samsung HW-D7000 také dokáže prostřednictvím funkce Smart Blu-ray Home Theater zajistit přístup k takovému obsahu, jako jsou aplikace Samsung a streaming filmů a hudby z webových služeb jako Netflix a Pandora. Obsahuje integrovaný Wi-Fi modul a jedná se o přístroj s certifikací DLNA, díky čemuž mohou uživatelé snadno sdílet obsah mezi certifikovanými zařízeními.

Samsung HW-D7000 má leštěnou metalickou povrchovou úpravu a vysoce leštěný panel, který skrývá slot pro vložení Blu-ray disku do integrovaného přehrávače. Po otevření dvířek přehrávače se displej posune dolů a odhalí slot. Důmyslný panel s dotykovou obrazovkou umožňuje uživateli lehce stisknout ikony na displeji a jejich prostřednictvím systém ovládat. Dodává se také s jedním společným dálkovým ovladačem k obsluze receiveru i Blu-ray přehrávače.

Přístroj Samsung HW-D7000 je vybaven hi-fi zesilovačem prostorového zvuku 7.1 a lze jej kombinovat s jakýmikoli hi-fi reproduktory na trhu. Vývody reproduktorů se připojují ke kabelům velkého reproduktoru pomocí připojovacích svorek. AV receiver podporuje formáty Dolby TrueHD a DTS HD Master Audio, a poskytuje tak velmi kvalitní prostorový zvuk. Je vybaven nejmodernějším dekodérem Dolby Pro Logic IIz, který vytváří navíc jeden výškový kanál pro ještě lepší zážitek z prostorového zvuku.

Pro 3D zábavu je Samsung HW-D7000 vybaven funkcí 3D Sound s výkonem 120 wattů na kanál, která zajišťuje efektní ozvučení místnosti jako v kině. Obsahuje nejmodernější 3D technologie, takže si uživatel může filmy v 3D formátu plně vychutnávat na jakémkoli 3D televizoru.

Samsung HW-D7000 je opatřen čtyřmi HDMI vstupy, které uživateli umožňují snadno si uspořádat svá zařízení přes rozhraní Anynet (HDMI-CEC). Přístroj také obsahuje rozhraní HDMI 1.4 pro 3D video pass a ARC (Audio Return Channel), které uživateli umožňuje použít jeden HDMI kabel pro přenos audia z televizoru zpět do receiveru.

samsung_9_3

Reproduktorová lišta další generace - Samsung HW-D550

Nový soundbar společnosti Samsung (model HW-D550), která byla navržena pro uživatele, kteří touží po modernizaci stárnoucího systému domácí zábavy jedním jednoduchým řešením, zajišťuje vysoce kvalitní 3D zvuk odpovídající kvalitě 3D HDTV. Obsahuje také technologii 3D Sound společnosti Samsung obstarávající synchronizaci s 3D videem, a vytváří tak u posluchače dojem 3D zvuku bez použití dalších satelitních reproduktorů. Je rovněž vybavena technologií Crystal Amp Plus společnosti Samsung.

Díky štíhlému designu, vysokému lesku povrchové úpravy, snadné konfiguraci, flexibilním HDMI portům, technologii pokročilého vylepšení zvuku a bezdrátovému subwooferu je soudbar HW-D550 na pohled elegantní, jelikož všechny konektory jsou skryté v zadní části. Vzhledem ke své délce 46 palců se HW-D550 dokonale hodí k celé řadě televizorů. Podporuje rozhraní HDMI ARC, což znamená, že uživatel potřebuje k propojení reproduktorové lišty a HDTV pouze jeden HDMI kabel.

samsung_9_4

 
distrelec

Přehled nových článků

Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky