Domů Tester vibrací Fluke 810 - Lepší způsob jak odhalit problémy na strojích

Tester vibrací Fluke 810 - Lepší způsob jak odhalit problémy na strojích

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Pondělí, 26. červenec 2010

Fluke_810_titlSchopní profesionálové v průmyslové údržbě, mezi něž patří i laskavý čtenář tohoto článku, se snaží stále zlepšovat podmínky jejich práce. Hlavní snahou je poznat co jim stroje říkají o svém zdraví. Pro naslouchání strojům používají mnoho cest.


Teploměrem nebo termovizní kamerou zjišťují přehřátí, špatné elektrické kontakty nebo vadná ložiska. Multimetrem nebo analyzátorem sítě zjišťují elektrické problémy. Technickou analýzy mazání posuzují podmínky v čase.
Nyní se nabízí všem profesionálům v průmyslové údržbě nově využitelná cesta ne jenom poslouchat, ale nalézt mechanický problém.

Fluke_810_1


Společnost Fluke přináší na trh zcela nový tester vibrací Fluke 810. Jedná se o zcela nový nástroj pro údržbu navržený pro přímé zjišťování a ověřování vibrací strojů a doporučování potřebné opravy.

Mnoho údržbářských skupin dnes pracuje pod tvrdými omezeními financí a času. Nemohou mít zdroje na využití dlouhodobých programů analýzy vibrací. Fluke 810 je navržen právě pro ty pracovníky údržby, kteří potřebují řešit mechanické problémy a rychle pochopit podstatu stavu zařízení.
Fluke 810 je ruční přístroj navržený a naprogramovaný pro diagnostiku většiny mechanických problémů jako nevyvážení, problémy souososti a ložisek a mnoho dalšího na širokém spektru mechanických zařízení zahrnujících motory, ventilátory, dmychadla, řemenové a řetězové převody, převodovky, spojky, pumpy, kompresory atd. Mnoho pracovníků v údržbě se domnívá, že jsou jen dvě možností jak testovat vibrace: velmi nákladné a složité analyzátory vibrací s komplikovaným používáním a pak jen velmi jednoduché vibrační testery.
Fluke 810 vyplňuje mezeru mezi těmito dvěma kategoriemi přístrojů a kombinuje schopnosti diagnostiky vyškoleného zkušeného pracovníka užívajícího složitý analyzátor vibrací s rychlým a pohodlným jednoduchým přístrojem s přijatelnou cenou.

Fluke_810_3


Jedná se o nový testovací nástroj pro oblast vibrací. Fluke 810 není jenom detektor vibrací, ale kompletní diagnostický nástroj s návrhem řešení odhaleného problému. Diagnostická technologie uvnitř Fluke 810 analyzuje situaci stroje a identifikuje poruchy porovnáváním vibračních dat s rozsáhlou sadou pravidel a algoritmů, vyvinutých za mnoho let zkušeností pracovníků v oblasti diagnostiky vibrací.
Fluke 810 určuje závažnost zjištěné poruchy použitím techniky simulace bezporuchového stavu a vytvořením základny pro rychlé porovnání nashromážděných dat. To znamená, že každé provedené měření je srovnáváno se stavem „jakoby nového stroje".
Jakmile Fluke 810 zjistí poruchu, identifikuje problém, jeho místo a jeho závažnost na stupnici čtyř úrovní a pomáhá tak pracovníku údržby zvolit priority údržbových prací. Také doporučí opravu. Kontextová nápověda pomáhá novému uživateli rychlými tipy na další postup v usnadnění práce.
Mechanická diagnostika s Fluke 810 začíná umístěním trojosého TEDS akcelerometru na testovaný stroj. Akcelerometr má magnetické uchycení nebo může být připevněn pomocí úchytky a lepidla.
Jak stroj pracuje akcelerometr detekuje jeho vibrace ve třech rovinách (vertikální, horizontální a osové) a přenáší naměřená data do Fluke 810. S použitím sady pokročilých algoritmů tester provádí diagnostiku a doporučuje řešení nápravy případné poruchy.
Fluke 810 tedy přináší možnost provádět diagnostiku vibrací a odhalovat dobrý a nevhodný stav zařízení i pracovníkům bez letité zkušenosti v oblasti vibrací a bez náročného, dlouhodobého programu zjišťování základních podmínek stroje. Dlouholeté zkušenosti jsou uloženy v přístroji a připraveny k použití.
Co se týče mechanické konstrukce přístroje, je, jako všechny přístroje Fluke v provedení odolném tvrdému prostředí. Je vybaven velkým barevným displejem a sadou ovládacích tlačítek. Součástí dodávku je akcelerometr s citlivostí 100mV/g a čidlo otáček s rozsahem 6 až 100000 otáček za minutu.
Přístroj sám má rozměry 19x7x27cm a váží pouhých 1,9kg. Je napájen akumulátory LiOn s pracovní dobou 8 hodin. Využívá čtyř-kanálová 24 bitový A/D převodník a pracuje v pásmu 2Hz až 20kHz.
Další podrobnosti o Fluke 810 a dalších přístrojích pro údržbu naleznete u zástupce firmy Fluke, společnosti Blue Panther s.r.o. www.blue-panther.cz.

 
distrelec

Přehled nových článků

Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky