Domů Spolehlivé napájecí zdroje se stabilním výstupním napětím

Spolehlivé napájecí zdroje se stabilním výstupním napětím

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Sobota, 23. květen 2009
wieland_titlNěmecká společnost Wieland Electric, renomovaný světový výrobce součástí pro elektrotechniku a rozváděčovou techniku, přichází na trh s novou řadou. Jedná se o produktovou řadu jednofázových napájecích zdrojů wipos P1 která rozšiřuje dosavadní sortiment této výrobní společnosti.

Tyto napájecí zdroje jsou vhodné pro montáž na DIN-lištu uvnitř rozváděčových skříní a jsou určeny zejména pro použití v oblasti strojírenského a zpracovatelského průmyslu.

Uvedená série zahrnuje různé typy spínaných napájecích zdrojů s rozsahem výstupního proudu od 1,25A do 20A. Díky velkému rozsahu vstupního napětí nabízí tyto zdroje možnost využití v širokém rozsahu aplikací.

wieland_1
Obr. 1 Spínavý zdroj Wieland Wipos

K základním vlastnostem, kterými se mohou tyto napájecí jednotky pochlubit, patří zejména stabilita výstupního napětí a rozsah pracovních teplot od –25°C do 71°C. Uvedené napájecí zdroje jsou schopny pracovat i v náročných podmínkách okolního prostředí.

Plný výstupní výkon jsou tyto jednotky schopny dodávat při teplotách okolí do 60°C. Jejich dalšími důležitými a užitečnými vlastnostmi jsou jednak schopnost překlenout výpadek napětí delší než 30ms, jednak doladitelnost výstupního napětí, a v neposlední řadě i detekce stavu výstupu prostřednictvím LED diody.

Napájecí zdroje této nové řady mohou být řazeny za sebou. Jejich typy s výstupním proudem 5A a výše mohou být také přepínány paralelně pro zvýšení výkonu a spolehlivosti systému. Připojování vodičů k  napájecím jednotkám této řady je zajištěno prostřednictvím dostatečně dimenzovaných šroubových svorek.

wieland_2
Obr. 2 Konektorový systém Wieland gesis

Uvedené zdroje mají výbornou zkratovou odolnost a ochranu proti výkyvům okolní teploty. Jejich charakteristickou vlastností je vysoká spolehlivost a příznivý poměr výkonu k ceně. Zdroje splňují evropské normy.

Společnost Wieland Electric byla založena v roce 1910 a stala se jedním z průkopníků technologie elektrických spojení. Její sortiment zahrnuje více než 20.000 součástí pro průmyslovou automatizaci a automatizaci budov. S konektorovým systémem gesis (Obr. 2) je již více než 30 let předním světovým výrobcem v oblasti instalací budov.

Systém výkonových sběrnic podis je předurčen pro řešení v oblasti automatizace. Modulární systém nabízí efektivní řešení vzdálených instalací v logistice a dopravních systémech.

Wieland Electric je společnost s celosvětovou působností. Její dceřiné společnosti jsou mimo jiné ve Francii, Velké Británii, Spojených státech, Kanadě, Itálii, Polsku, Španělsku, Belgii. V České republice je obchodním zastoupením této společnosti firma SCHMACHTL. Součástí Wieland Holding není jenom společnost Wieland Electric, ale od roku 1998 také STOCKO group. Uvedené společnosti jsou certifikovány dle ISO 9001:2000.

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vestec 185
252 42 Jesenice
tel.: + 420 244 001 500
fax: + 420 244 910 700, 701
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.schmachtl.cz

 

Přehled nových článků

Amper
danfoss
dehn

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky