Domů Nová termální kamera od 3M pomáhá hasičům při záchranných akcích

Nová termální kamera od 3M pomáhá hasičům při záchranných akcích

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Středa, 18. březen 2009

HTML clipboard kamera_3m_titlNová termální kamera FF131 nabízí skvělou viditelnost a spolehlivost během požárů. Usnadňuje tak záchranářům plnění jejich pracovních povinností a zajišťuje jejich bezpečnost.
Společnost 3M, přední výrobce prostředků ochrany zdraví a bezpečnosti při práci, představila na českém trhu novou termální kameru FF131, vytvořenou speciálně pro požadavky hasičů. Toto infračervené zobrazovací zařízení slouží k určení relativního teplotního rozdílu předmětů, které vyzařují, odrážejí nebo vedou teplo. Termální kamera FF131 spolehlivě poskytuje velmi kvalitní obraz, a to i bez přítomnosti světla, nebo když je světlo rozptýlené kouřem či mlhou. Kombinace pokrokové technologie detektoru s účelným provedením tvaru navíc umožňuje používat kameru samostatně, aniž by v pohybu bránily nebo překážely kabely či jiné součástky. Termální kamera FF131 byla navržena jako pomocník pro hasiče během plnění jejich povinností a při navigaci v zakouřených a hořících budovách při vykonávání záchranných činností.

kamera_3m_1

Mezi hlavní přednosti termální kamery FF131 patří především veliký display. Volit můžete z palety čtyř barevných provedení k optimalizaci obrazu displeje pro různé situace - černobílé, sépie, barevné či infračervené. Kamera je navíc vybavená mikrobolometrem VOx s vysokým rozlišením, které zajišťuje snímání sálavého tepla. Hasiči při své práci jistě ocení i samozaostřovací objektiv, jež dokáže digitálně měřit teplotu, nebo snadné a intuitivní ovládání kamery. Display je na kameře umístěn tak, aby byl co nejlépe viditelný za všech okolností – i při lezení či plazení.

kamera_3m_2

Infračervené zobrazovací zařízení 3M FF131 lze použít ke zhodnocení konstrukce a k lokalizaci hořícího podlaží, stavu poškozené konstrukce a rozsahu požáru. Při samotném požáru pak tato kamera zlepšuje průzkumné činnosti. Dodává záchranářům situační varování v úplně temném prostředí, zaplněném kouřem. Při prolézání postižené oblasti lze pak kameru využít k identifikaci a vyhnout se nebezpečným podmínkám, jako jsou díry v podlaze, visící vodiče a otevřené dveřní otvory. Schopnost 3M FF131 rozpoznat tepelné podpisy na dveřích, stěnách, podlahách, židlích, postelích a ostatním nábytku dodává záchranářům životně důležité informace. 3M FF131 je rovněž vynikající pomůcka při ohledávání prostorů okolo jádra požáru k identifikaci jeho možného rozšíření. Podezřelé oblasti pak mohou být otevřeny, rychle prohlédnuty a podle potřeby uhašeny.

kamera_3m_3

Kamera je dodávána v plastovém pouzdru odolném proti nárazu a teplu. Na přední straně kamery je umístěný široký LCD displej a také výkonová a ovládací tlačítka. Uvnitř na konci rukojeti je oddělení pro baterii a na přední straně tělesa kamery se nachází okno kamer. Vše na kameře FF131 má totiž za cíl jediné – maximálně urychlit, usnadnit a zefektivnit práci v kritických situacích. FF131 je spolehlivým pomocníkem při záchraně životů.

 
distrelec

Přehled nových článků

Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky