Domů Nový standard v oblasti profesionálních digitálních jednookých zrcadlovek - D3X s 24,5 milionu pixelů

Nový standard v oblasti profesionálních digitálních jednookých zrcadlovek - D3X s 24,5 milionu pixelů

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Sobota, 28. únor 2009

d3x_titlNový model D3X nabízí při zachování osvědčené spolehlivosti, vynikající ovladatelnosti a odolnosti ceněného přístroje D3 obrazový snímač s mnohem vyšším rozlišením a představuje tak nový standard v oblasti kvality obrazu. Zcela nový obrazový snímač CMOS s 24,5 milionu pixelů činí nový fotoaparát vhodným pro mnoho snímacích příležitostí ve studiu i v terénu a jeho možnosti ocení zejména nekompromisní fotografové přírody a fotografové specializovaní na studiovou práci a reklamu.

„Toto je fotoaparát, na který čekalo mnoho profesionálních fotografů“, říká Robert Cristina, Manager Professional Products and NPS u společnosti Nikon Europe. „Stejně jako se stal přístroj D3 první volbou profesionálů v oblasti sportovní fotografie, pozdvihne model D3X s extrémně vysokým rozlišením obrazu laťku v oblasti komerční a reklamní fotografie a stane se ideální volbou při pořizování snímků pro fotobanky. Výsledky hovoří samy za sebe: Toto je beze vší pochyby náš doposud nejkvalitnější fotoaparát.“

d3x_1

Vaším ateliérem je svět
Fotoaparát D3X je vybaven obrazovým snímačem CMOS formátu FX speciální konstrukce s 12kanálovým datovým výstupem, mikročočkami bez mezer a zabudovaným systémem redukce šumu. Nabízí prvotřídní rychlost sériového snímání a potlačení šumu při vysokých citlivostech bez vlivu na detaily obrazu.
Přístroj D3X je vybaven širokým rozsahem citlivostí ISO 100-1600, který lze dále rozšířit směrem dolů na hodnotu ISO 50 a směrem nahoru na hodnotu ISO 6400, a umožňuje sériové snímání frekvencí až 5 obr./s při plném rozlišení (resp. frekvencí 7 obr./s v režimu DX-crop s 10 miliony pixelů). Osvědčený AF modul MultiCAM3500FX s 51 zaostřovacími poli dosahuje extrémně vysoké přesnosti detekce a nabízí výjimečně kvalitní sledování rychle se pohybujících objektů za nízké hladiny osvětlení.
Funkce živého náhledu fotoaparátu nabízí nerušený pracovní postup, který je ideální při práci ve studiu a v dalších situacích, ve kterých není praktické použití hledáčku. Fotoaparát se vyznačuje vynikající odezvou se spuštěním za pouhých 12 ms a zpožděním závěrky 40 ms. Závěrka s lamelami zhotovenými z kompozitu Kevlaru a uhlíkových vláken byla vytvořena pro silné profesionální zatížení a je testována na 300 000 pracovních cyklů.

d3x_2

Snímky obdařené X-faktorem
Fotoaparát D3X těží z nejnovějších poznatků v oblasti vývoje obrazových snímačů a technologií zpracování obrazu. Díky produkci 14bitových obrazových souborů NEF (RAW) o velikosti 50 MB splňuje i budoucí požadavky na komerční zakázky a požadavky fotobank. Za pomoci programu Capture NX2 lze zpracovávat snímky ve formátu NEF a produkovat obrazové soubory v kvalitě odpovídající střednímu formátu – 16bitové soubory TIFF-RGB o velikosti 140 MB. Jemné detaily objektů jsou reprodukovány s úžasnou brilancí a díky bohatství tonální gradace ve světlech a stínech s minimálními ztrátami kresby mají snímky zcela jedinečný vzhled a atmosféru.

d3x_3

Intuitivní ovládání
Fotoaparát D3X sdílí ergonomii a ovládání s přístrojem D3, který byl zkonstruován tak, aby umožňoval rychlou a efektivní práci. Jasný a brilantní hledáček zobrazuje 100 % obrazového pole a nabízí komplexní indikace, zatímco 3“ TFT LCD monitor s vysokým rozlišením a velikostí obrazu VGA dosahuje vynikající kvality přehrávaného obrazu a umožňuje perfektní posouzení kvality snímků přímo na místě jejich pořízení. Hořčíkové tělo přístroje D3X, pečlivě utěsněné proti vnikání prachu a nečistot, podporuje rovněž bezdrátový systém přenosu dat Nikon (WT-4), nabízí obrazový výstup HDMI, je vybaveno dvěma sloty pro paměťové karty CF a je kompatibilní s novou jednotkou GPS GP-1.
Fotoaparát D3X je dostupný od konce roku 2008.

 

Přehled nových článků

Amper
danfoss
dehn

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky