Domů Proč byste na konferenci VOL 2023 neměli chybět

Proč byste na konferenci VOL 2023 neměli chybět

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Čtvrtek, 23. únor 2023

shutterstock 1551713267Dozvíte se odpovědi na vaše dotazy. 

Dnes zveřejňujem první část otázek, které nám poslal kolega Grepl. Je to návod i pro vás ostatní, kteří jste již své přihlášky poslali a nebo se chystate poslat. 
Je to konference pro Vás, a téma stále doplňujeme. Uvítáme všechny vaše další dotazy, abyste z Brna odjížděli spokojeni, jak z programem, tak aby jste získali správné odpovědi a přehled do vaší praxe. 

1.část otázek, které budou na konferenci VOLT 2023, ve dnech 22.3 - 23.3 zodpovězeny

Postup při revizi IT690V

Periodická revize kritického zařízení, které nejde odstavit (a může být řízeno frekvenčním měničem)

Periodická revize řídícího systému (DCS), které nelze odstavit (výskyt 24VDC i 230V)

Výchozí revize bez předložených dokladů (protokoly o určení vnějších vlivů, dokumentace skutečného provedení, výrobní štítek rozváděče a další náležitosti k rozváděči jako protokol o kusové zkoušce apod.)

Periodická revize bez předložených dokladů(…↑)

Měření impedance ochranné smyčky u zařízení, jež musí být doplňkově pospojeny (motory, jednotky klimatizací apod) – co když mi nevyjde smyčka?

Rozváděč má na štítku In25A. Hlavní jistič 50A a pod ním několik jističů 16A

Norma uvádí, že kabely mají být dostatečně mechanicky kryté. Posouzení „dostatečnosti“ má udělat RT? Příklad vedení kabelu ve výšce jednoho metru v liště někde na skladě, kde jezdí VZV.

Na jakou normu se odvolat v případě poškození krytu bezp. vypínače motoru? případně nedostatečné krytí IP vlivem poškození krytu

Revizní zpráva el instalace objektu v průmyslu obsahuje několik zásuvkových beden (každá má v sobě jističe a zásuvky) jedna z beden je nevyhovující (například nevhodně jištění, tedy nebezpečný stav) – je tedy potřeba vydat revizi zápornou a tak „nutit“ zákazníka odstavit zbytek skříní?

Je instalace bezpečná, když – proudový chránič FI1 = OEZ LFN-40-003-4 40A, 30mA má předřazené jištění FA1 = 63A? Tento RCD je pak nadřazen třem jističůmFA2, FA3, FA4 B16-1, tedy žádný z těchto jističů „nepustí“ vyšší proud než je 16A – nemělo by tedy dojít k nebezpečné situaci na RCD. Je možné tady uvažovat , že vedení kratší, než tři metry je chráněno jističi FA 2,3 a 4? Viz ČSN 2000 4-43 ed.2 příloha C.2 Podle výrobce OEZ cituji " předjištění proudového chrániče by mělo být provedeno pomocí jističe, který má maximálně stejnou jmenovitou hodnotu, jako má proudový chránič. V tomto případě by měl být předřazen jistič s jmenovitou hodnotou max. 40A

 

Prostředí normální, nebezpečné a zvlášť nebezpečné je nahrazeno normální a abnormální. Co to v praxi znamená? Vzorová zpráva Ing. Sluky říká, že v RZ vždy má být citován dokument určení vlivů se závěrem nebezpečný, normální nebo zvlášť. nebezpečný.

Přizemnění montovaných konstrukcí nesoucích potrubí, či kabelové lávky – je nutno zemnit každou nohu kabelových mostů (a podobných ocelových konstrukcí), nebo stačí každá druhá…?

Má RT kontrolovat poloměr ohybu u kabelů (zejména v průmyslu)?

Je nutné zkoušet úbytek napětí? Prakticky jak?

Je nutné dělat Zkoušení pro potvrzení doplňkové ochrany v případě, kdy je doplňková ochrana řešená doplňkovém pospojení?

Jak správně měřit svodiče přepětí?

Budeme se těšit na Vaše další dotazy !! 
posílejte na adresu hala @elektrotechnici.cz 


Pozvánka na konferenci VOLT 2023

Přihláška na konferenci VOLT 2023

Vyplňte pro Vaše dotazy

 

 

 
distrelec

Přehled nových článků

amper 2023 Noark Electric Witty Petr Soukup PRE Kiwa Hotel Avanti Abb

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky