Domů Nový zákon 250/21 Sb.2 část + komentář

Nový zákon 250/21 Sb.2 část + komentář

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Neděle, 12. září 2021

vnější vlivyNa stránkách www.elektrotechnici.cz v rubrice Aktuality je zveřejněna druhá část Nového zákona o VTZ č.250/2021 Sb, včetně komentáře. a možnosti stažení na závěr článku. Tentokrát je věnována tato část především zkouškám odborné způsobilosti, a revizním technikům. Přičemž podle Zákona je nově stanovena Zkouška odborné způsobilosti, a to nejen revizních techniků. Ale všech odborných kvalifikací. Účinností nového zákona definitivně končí tzv. ověřování odborné způsobilosti kvalifikací § 6 - 8, kdy stačilo aby se sešla tříčlenná komise, z nichž jeden měl vyšší kvalifikaci, než se přezkušovala, oznámení na Inspektoráty práce, případně odbornové organnizace často míjeli adresáta, a tak zkoušku dle vyhl.50/78 Sb. často vykonávala pouze tato tříčlenná komise. Nemusím dál rozebírat. 
Doporučuji si nejprve přečíst tento příspěvek na www.elektrotechnici.cz/Aktuality,  viz Živnostenské společenstvo elektrotechniků - Nový zákon 250/21 Sb.2 část + komentář (elektrotechnici.cz)kde je vyznačeno mnoho nejasností, týkajících se jak přezkušování odborné způsobilosti, tak i nově zaváděná veřejná evidence Revizních techniků, a po  té zvážit účast na XVII.celostátním setkání elektrotechniků, ve dnech 19.-20.10.2021 v Praze, Aureli hotel Astra, kde budou přítomni jak zpracovatelé zákona, ( Generální inspektor SUIP Mgr.Ing.Rudolf Hahn, Ing.Ondřej Varta PhD. vedoucí odboru VTZ SUIP, Ing.Miroslav Záloha gestor elektrických zařízení SUIP,  tak i za ministerstvo práce a sociálních věcí  vedoucí odělení inspekce a bezpečnosti práce paní Mgr.Bc.Lucie Kyselová, kteří Vám odpoví nejlépe na dotazy, které zejména v dnešním příspěvku  týkající se 2.části Nového Zákona 250/2021 a  zejména  odborné způsobilosti budou vyvolávat. Na základě četných požadavků, bude vypuštěna přednáška pana Kubíčka, týkající se náležitosti revizních zpráv ( všem účastníkům zašleme tuto přednášku on-line ) a bude prodloužena doba na diskusi.  

informace a přihlášky 
https://www.elektrotechnici.cz/aktuality/55-xvii-celostatni-setkani-elektrotechniku-projektantu-reviznich-techniku-a-energetiku-cr-eltech

 
distrelec

Přehled nových článků

insio
testo
ABB
danfoss
brady

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky