Domů 5 důvodů pro pořízení multimetru s vestavěnou termokamerou

5 důvodů pro pořízení multimetru s vestavěnou termokamerou

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Pátek, 01. červenec 2016

FlukePro elektrotechnika nebo technika odpovědného za údržbu průmyslových systémů a bezpečné, efektivní a úsporné zajištění plynulého provozu, je zásadní, že čím rychleji dokáže problém najít, tím rychleji jej může odstranit. K řešení problémů a přesné diagnostice elektrických a elektronických systémů potřebuje nezbytně digitální multimetr (DMM). Někdy však může vyhledávání problémů zabrat více času, než se očekává.

Lze problematickou oblast odhalit i za pár sekund, a zároveň bez nutnosti přímého kontaktu se zařízením? Právě takové výhody přináší nový druh zařízení – termomultimetr Fluke 279 FC. Jedná se o plně vybavený profesionální digitální multimetr s integrovanou termokamerou s rozlišením 80 × 60 bodů, zahrnující podporu proudových sond iFlex® a systému Fluke Connect®. Pomocí termokamery je možné vyhledat horká místa a pak pomocí multimetru změřit napětí, proud a teplotu a diagnostikovat problém. Po dokončení oprav lze ověřit jejich úspěšnost opětovným vizuálním měřením termokamerou.

Zde je 5 důvodů, proč by měla mít termokamera místo v brašně na nářadí:

1. Umožňuje vyhledat, opravit, ověřit a protokolovat problémy s elektroinstalací, problémy na systémech HVAC i mechanické problémy, a to jedním přístrojem

Kombinace termokamery s digitálním multimetrem umožňuje rychlejší vyhledávání a zjišťování potenciálních problémů na elektroinstalaci. Nemusí se zkoušet každý jistič nebo dotahovat všechny šrouby na všech jističích. Stačí, když se pomocí termokamery rychle detekují horká místa. Po přepnutí na měření napětí a proudu lze problém diagnostikovat. Pak se provede oprava a pořízením snímku „poté“ se ověří její úspěšnost. Snímky a měření lze ukládat a odesílat do počítače nebo do úložiště Fluke Cloud™ a snadno vytvářet reporty pomocí softwaru Fluke Connect. Ušetří se čas, ale i místo v brašně na nářadí.

2. Zvýšení produktivity

Díky termomultimetru s podporou systému Fluke Connect lze obvykle vyřešit problém při jediné návštěvě, a ušetřit tak starosti se sháněním termokamery, která je většinou společná pro více pracovníků. Začne se pořízením celkového snímku zařízení, pro představu, kde k problému dochází. Jakmile se podaří odhalit horké místo, dle potřeby se použijí prostředky osobní ochrany (PPE) a pomocí digitálního multimetru se přesně vyhledají problémy. Po zjištění problému se odpojí dané zařízení od napájení a připojí digitální multimetr pro sledování příslušného obvodu. Zdokumentuje se oprava pomocí zjištěných odečtů měření a termosnímku, který lze pořídit i prostřednictvím mobilní aplikace Fluke Connect přes smartphone mimo nebezpečný prostor. Pomocí této aplikace je také možné začít připravovat report z výjezdu. Použití tohoto systému šetří čas při vyhledávání problémů, zkracuje dobu prostojů a zvyšuje efektivitu, což je přínosné jak pro pracovníka, tak pro celý provoz.

3. Snadnost použití

Používat digitální multimetr umí každý technik údržby. Termokamera v přístroji 279 FC je natolik intuitivní, že s ní lze začít pracovat okamžitě i bez zdlouhavého školení. Stačí otočit přepínač do polohy „IR Camera“ a pořídit snímek požadované oblasti. Jakmile se odhalí horký nebo studený bod určený tepelnou stopou, bude už jasné, kam je třeba připojit digitální multimetr a kde pokračovat v řešení daného problému.

4. Produdové sondy iFlex

Připojením bezdrátové proudové sondy iFlex k digitálnímu multimetru lze okamžitě rozšířit možnosti měření proudu až do 2 500 A. Proudová sonda se omotá kolem silných vodičů nebo se používá ve stísněných prostorech. Díky tomu lze na displeji vidět aktuální hodnotu naměřeného proudu a není nutné dělat žádné složité konverze. Navíc jak měřicí přístroj, tak sonda podporují systém Fluke Connect, takže stačí, když se připojí v měřicím bodu a technik se přesune mimo nebezpečný prostor. Pak můžete odečítat měření proudu na smartphonu pomocí mobilní aplikace Fluke Connect.

5. Vyrobeno pro průmysl

• Velký 3,5" (8,9 cm) barevný displej LCD usnadňuje a urychluje vyhledávání potenciálních problémů na termosnímku.

• Minimální výdrž baterie 10 hodin umožňuje pracovat celou směnu, aniž by se musela nabíjet nebo měnit.

• Díky bezpečnostní kategorii CAT IV 600 V/ CAT III 1 000 V potvrzené nezávislým testováním jde o ideální volbu pro průmyslové využití.

• Pro náročné průmyslové podmínky je určena i navržená a testovaná odolná konstrukce přístroje.

Díky všem těmto vlastnostem se termomultimetr jistě stane jedním ze základních přístrojů v brašně každého technika. Šetří místo i čas a může zvýšit produktivitu a spolehlivost, protože pomůže vyhledat, opravit, ověřit a zaprotokolovat elektrické problémy jednodušším a rychlejším způsobem.

Další informace o temomultimetru Fluke 279 FC naleznete na webové stránce: www.fluke.cz/279FC

 
distrelec

Články na podobné téma

Přehled nových článků

Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky