Domů Nový analyzátor motorů a kvality elektrické energie Fluke 438-II změří elektrický i mechanický výkon elektromotorů

Nový analyzátor motorů a kvality elektrické energie Fluke 438-II změří elektrický i mechanický výkon elektromotorů

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Pátek, 17. červen 2016

Analyzuje elektrický a mechanický výkon motorů v provozu bez použití mechanických snímačů za účelem prodloužení životnosti

FlukeMěření mechanické zátěže obvykle vyžaduje snímače zátěže, které mohou být drahé, nebo je není možné použít kvůli fyzickým omezením. Nový analyzátor motorů a kvality elektrické energie Fluke® 438-II pomocí speciálních inovativních algoritmů analyzuje kromě kvality třífázové elektrické energie také točivý moment, účinnost a rychlost a určí výkon systému a případné přetížení, takže není třeba používat snímače zátěže motorů.

Přístroj Fluke 438-II zjednodušuje analýzu výkonu a diagnostiku motorů, neboť měří elektrické a mechanické charakteristiky motorů za provozu. Analyzátor motorů a kvality elektrické energie 438-II pomocí speciálních patentovaných algoritmů měří křivky třífázového proudu a napětí, porovnává je se jmenovitými údaji a na jejich základě provede výpočet mechanického výkonu motoru. Analýza je prováděna formou jednoduchých odečtů – díky tomu je snadné měřit provozní výkon a zjistit potřebu změn, ještě než dojde k poruchám a zastavení provozu.

Analyzátor zároveň nabízí možnost měření účinnosti motoru (tj. přeměny elektrické energie na mechanický točivý moment) a mechanického výkonu v podmínkách provozní zátěže. Tato měření umožňují technikům údržby u motorů určit aktuální provozní výkon a porovnat jej se jmenovitým výkonem, aby bylo možné identifikovat přetížený či předimenzovaný motor a plýtvání energií, jenž představuje zbytečné provozní náklady.

Přístroj 438-II patří mezi třífázové analyzátory kvality elektrické energie řady Fluke 430 určené k řešení problémů v terénu a odhalování dlouhodobých trendů pro bezproblémový provoz.

Další informace o analyzátoru motorů a kvality elektrické energie Fluke 438-II naleznete na webové stránce: www.fluke.com/438

 
distrelec

Články na podobné téma

Přehled nových článků

Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky