Domů David a Goliáš ve službách elektrikářů

David a Goliáš ve službách elektrikářů

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Úterý, 16. červen 2015

Pro měření vysokých i velmi malých proudů je bezdrátový sběr dat optimální cestou

Fa3004fc_02a_ko_328x220Společnost Fluke rozšiřuje rodinu přístrojů Fluke Connect o nové klešťové přístroje pro měření vysokých a signálových proudů. Oba lze použít jak samostatně, tak i jako moduly Fluke Connect s bezdrátovým připojením k hlavní jednotce, nebo mobilnímu telefonu. Modul Fluke A3003 FC je určen pro proudy do 2000 A a modul Fluke A3004 FC pro měření signálových proudů od 4 do 20 mA.

Oba model jsou vybaveny bezdrátovým přenosem dat v rámci rodiny Fluke Connect, což znamená, že naměřené údaje lze i přes mobilní telefon ukládat do Fluke Cloudu a sdílet je s odpovědnými pracovníky v reálném čase. V případě samostatné činnosti jsou schopny na místě zaznamenat do své paměti až 65.000 údajů o měření a následně je přenést do PC pro jejich analýzu.

Proudové kleště Fluke A3003 FC Wireless 2000 DC disponují mimořádně širokými čelistmi, které lze snadno umístit na vodiče s velkým průřezem nebo pásovinu. Typické využití budou nacházet v energetice, strojírenství, železniční a lodní přepravě, v automobilovém i těžkém zpracovatelském průmyslu, kde se nacházejí velké stejnosměrné proudy nebo velké kabely.

Fa3004fc_02a_ko_328x220Proudové kleště Fluke a3004 FC Wireless 4-20mA DC jsou v rozsahu měření pravým opakem a jsou určeny pro měření malých signálových proudů, které se využívají pro řídící obvody nebo pro přenosy signálů ze senzorů. Obdobně jako předchozí model může veškeré měření přenášet bezdrátově do mobilu s Fluke Connect aplikací nebo data ukládat do interní paměti. Výhodou tohoto přístroje je, že lze malé proudy měřit i bez přerušení vedení, pouhým umístěním kleští na požadovaný vodič. V případě stísněného prostoru lze kleště od modulu odpojit, dostat je na potřebné místo a následně opět připojit k modulu. Své využití naleznou všude, kde se využívají řídící obvody a přenosy signálů v rozsahu 4-20 mA, při testování analogových vstupních a výstupních signálů, nebo při kontrole procesních indikátorů s jejich reálnou fyzickou hodnotou. Používány tak budou především v automatizované robotické výrobě, pro kontrolu výrobních procesů, ke kontrole průmyslových PLC, apod.

Další informace o přístrojích Fluke a aplikacích a pomoc s vyhledáním nejbližšího distributora lze získat na e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo na webových stránkách společnosti Fluke na adrese http://www.fluke.cz.

 
distrelec

Články na podobné téma

Přehled nových článků

insio
testo
ABB
danfoss
brady Test

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky