Domů Omnia: všemocný komunikátor, který nepustíte z ruky

Omnia: všemocný komunikátor, který nepustíte z ruky

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Středa, 17. září 2008

omnia_titlOmnia, což v latině znamená „vše“ a v arabštině „přání“, snadno spojuje vysoce výkonný obsah, stylový design, zábavu, ale i dynamické multimediální zážitky. Vybaven je operačním systémem Windows Mobile 6.1 Professional, navíc se pyšní uživatelským rozhraním TouchWiz.

omnia1

Samsung Omnia se na poli komunikátorů řadí v současné době k naprosté špičce. Díky operačnímu systému Windows Mobile 6.1 Professional, který nabízí prostor pro mnoho užitečných programů, si každý uživatel může zvolit funkce, které sám využije. Snad každého potěší sada Microsoft Office s nejčastěji využívanými programy Word, Excel a PowerPoint. Odesílání a přijímání e-mailů je možné prostřednictvím Outlooku. Díky svému 3.2 palcovému WQVGA LCD displeji zobrazujícímu video a záznamy diapozitivů s vysokým rozlišením a moderními audio funkcemi opravdu vrcholnou úroveň digitální zábavy. MultiCodec podporuje DivX, Xvid a další videoformáty a odstraňuje potíže spojené s konverzí souborových formátů. Uživatelé mají navíc jistotu prodlouženého přehrávání, kterou jim dává odpojitelná baterie dlouhodobé životnosti.

omnia2

Samsung Omnia se může pochlubit i kvalitním pěti-megapixelovým CMOS fotoaparátem, vybaveným nejnovějšími funkcemi, které zahrnují autofocus (AF), systémy pro detekci obličeje a úsměvu při focení a režim auto-panorama.
Dostatečně velká vnitřní paměť o velikosti 8 GB může být navíc navýšena díky vstupu pro microSD kartu o dalších až 16 GB.

Výčet komplexních vlastností lze uzavřít poukazem na to, že Samsung Omnia podporuje i GPS (A-GPS), včetně navigačních a geo-vyhledávacích funkcí, takže uživatelé mohou snadno zjistit svou polohu všude, kam je jejich práce nebo osobní život přivede.

omnia3

Svým vzhledem nepopiratelně dokazuje, proč má Samsung vedoucí úlohu na poli designu. Samsung Omnia vyniká plochým a elegantním vzhledem, který má styl. Přístroj je velmi tenký (12,5 mm), takže jednoduše padne uživateli do ruky. Elegantní vlasový ornament na zadní straně mobilu je třešničkou na dortu, která perfektní styl telefonu završuje.

Technické specifikace

Síť HSDPA (7.2 Mbps), EDGE / GPRS 850/900/1800/1900
OS Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional
Displej 3.2” WQVGA TFT LCD (240 x 400)
Fotoaparát 5 Megapixelová CMOS
Auto-focus, stabilizátor obrazu, geo-vyhledávání, auto-panorama
Široký dynamický rozsah (WDR), Face Detection, Smile Detection
Video DivX / XviD / H.263 / H.264 / WMV / MP4
Video-záznam
Video-editace: úprava videa („trimming“), audio-dabování, živé dabování, přidávání podtitulků, následné zpracování obrazu („image capture“)
Audio FM rádio s RDS
MP3/ AAC / AAC+ / WMA / OGG / AMR
Bluetooth stereo sluchátka(A2DP)
Funkce přidané hodnoty GPS (A-GPS)
TouchWiz UI
Prohlížeč MS Office dokumentů, pokročilé aplikace PIM, push Email,
auto-rotace, přehrávání do TV (TV-out)
Připojitelnost Bluetooth 2.0 / USB 2.0 / Wi-Fi
Paměť 8GB Flash + slot pro externí paměť : microSDHC™ (až 16GB)
Rozměry 112 x 56.9 x 12.5
Baterie 1440 mAh
 
distrelec

Přehled nových článků

insio
testo
ABB
danfoss
brady

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky