Domů Fotoelektrické snímače E71 NanoView s vysokými snímacím rozsahem naleznou uplatnění i v náročných podmínkách

Fotoelektrické snímače E71 NanoView s vysokými snímacím rozsahem naleznou uplatnění i v náročných podmínkách

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Středa, 08. leden 2014

Sensor_E71_nanoview_nahledS novou řadou fotoelektrických snímačů E71 NanoView přichází Eaton Elektrotechnika s.r.o. Snímače charakterizuje vysoký snímací rozsah, minimální rozměry pro prostorově omezené aplikace a robustní konstrukce pro využití v náročných podmínkách. Množství specifických modelů dané řady zajišťuje širokou škálu využití v různých průmyslových odvětvích a oborech, jako je strojírenství, potravinářství, obalové technologie nebo manipulace s materiálem. Modely jsou konstruovány pro vstupní napětí 10 – 30 V (DC).

 

snimac_comet

Minimální velikost 38 x 21 x 13 mm
Řada miniaturních podélných snímačů E71 NanoView je díky optimalizované velikosti vhodná pro aplikaci v prostorově omezených aplikacích. S délkou menší než 38 fmm, šířkou pod 21 mm a tloušťkou 13 mm vyžadují tyto snímače minimální montážní prostor.

Množství modelů pro širokou škálu aplikací
Senzory využívají buď viditelný červený, nebo infračervený LED paprsek k dosažení jednoho z nejlepších snímacích rozsahů i výkonů v dané produktové třídě. Díky úsporné konstrukci a množství různých modelů této řady, pokrývají snímače E71 NanoView širokou oblast aplikačního použití od strojírenství, potravinářství a obalových technologií až po manipulaci s materiálem. Snímače jsou k dostání v jednotlivých verzích jako přijímač-vysílač (1,5 – 6 m), reflexní s polarizací (2,5 m), reflexní (350 mm) a difuzní. 

Využití i v náročných podmínkách
Díky robustnímu plastovému ABS krytu s ochranou IP66 jsou snímače NanoView vhodné i pro využití v náročných podmínkách. V horní části mají umístěny dvě LED diody pro dobrou viditelnost indikátoru výkonu i provozního stavu. Všechny modely jsou konstruovány pro obvod se stejnosměrným elektrickým proudem a vstupním napětím od 10 do 30 V.

Možnost nastavení citlivosti a detekce průhledných objektů
Miniaturní senzory E71 jsou schopny detekovat i průhledné objekty (plastové lahve, skleněné objekty, různé folie) a zaručují vysokou spolehlivost i při náročnější aplikaci, např. v případě různobarevných láhví o různých tloušťkách. Potenciometr, umístěný přímo na zařízení, umožňuje nastavení citlivosti snímače vůči specifickým požadavkům dané aplikace. Viditelný LED paprsek pak zjednodušuje nastavení světelné hranice. Všechny modely jsou vybaveny výstupem pro spínání světlo/tma. V provedení s pevným paprskem a ohniskovou vzdáleností 100 mm jsou vhodné pro detekci malých objektů. 

Výkonné fotoelektrické snímače Comet
Nová řada obsahuje rovněž výkonné fotoelektrické snímače Comet s vysokým světelným výkonem, jež jsou umístěny ve válcovém pouzdře o průměru 18 mm. Tyto snímače jsou rovněž k dispozici v různých verzích pro prakticky jakoukoliv požadovanou aplikaci. Silný světelný paprsek těchto snímačů spolehlivě detekuje požadovaný objekt, dokonce i ve znečištěném prostředí. Komponenty uvnitř pouzdra jsou pevně zapečetěny v tuhé schránce pro zajištění vynikajícího výkonu v aplikacích s vysokou mírou vibrací a otřesů. Snímače Comet jsou k dispozici v provedení přijímač-vysílač, reflexní, difuzní, reflexní s širokoúhlým snímáním, difuzní s pevnou ohniskovou vzdáleností, Perfect Prox, Fine Spot Perfect Prox a optická vlákna.

Další informace naleznete na http://www.eaton.cz nebo http://www.eatonelektrotechnika.cz .

 

Články na podobné téma

Přehled nových článků

Amper
danfoss
dehn

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky