Elektrotechnický magazínNový systém Fluke Connect™ přenáší naměřená data od měřicích přístrojů do chytrých telefonů a do cloudu, zlepšuje udržování týmové komunikace, bezpečnost a produktivitu Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Zveřejněno: Pátek, 11. červenec 2014

14142553317_a2d4c01b4e_qNejvětší systém propojených měřicích přístrojů na světě

PRAHA, Česká republika, 2. června 2014 – Údržbáři dělají lepší, rychlejší rozhodnutí, když mají přístup z pracoviště přímo k záznamům o údržbě a když mohou kontrolovat měření v reálném čase a probírat ho spolu s kolegy a nadřízenými. Přesto bývají záznamy obvykle uschovány v kanceláři a členové týmu jen zřídka bývají na stejném místě ve stejnou dobu. Systém Fluke Connect™ tyto problémy řeší a zároveň zvyšuje bezpečnost techniků pracujících se zařízením pod napětím.

 
Správný tlak v každé situaci Tisk Email
Zveřejněno: Pátek, 11. červenec 2014
 
Pokročilé řízení se systémem strojového vidění dostupné všem Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 
Zveřejněno: Středa, 06. únor 2013

00V oboru strojového vidění je něco nového!Nové kamery série CV-X100 umožňují uživateli snadno implementovat složité inspekční funkce bez pomoci specializovaných odborníků. Automatizované měření, samoučící funkce a odstranění optických vad a úhlového natočení kamery jsou jen některé z inovativních funkcí kamer sérieCV-X.

 
Zvýšení bezpečnosti a úspory v investicích a při nasazení nových typů bateriových zdrojů Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 
Zveřejněno: Pondělí, 14. leden 2013

00Elektrická zařízení zajišťující požární bezpečnost staveb hrají v  době požáru významnou roli při ochraně lidských životů. A protože se jedná o zařízení činná, je pro jejich bezpečný provoz důležitý vhodný výběr napájecích zdrojů, způsob propojení napájecích zdrojů s elektrickými PBZ a v neposlední řadě ovládání PBZ signály EPS. Neméně důležitý je pak způsob realizace konkrétního požárně bezpečnostního řešení (PBŘ).

 
Jaký je současný stav v elektrotechnice? Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 9
NejhoršíNejlepší 
Zveřejněno: Neděle, 13. leden 2013

00Často slýcháme různé názory, různých „odborníků“ na současný stav elektrotechniky. Dovolil jsem se obrátit na jednoho z těch povolanějších, který elektrotechnice zasvětil, celý svůj život. Je to pan Ing. Jaroslav Melen, soudní znalec v oboru elektrotechnika, kterého znám dlouho řadu let, a který patřil také k předním elektrotechnickým odborníkům, kteří po určitou dobu také pracovali na elektrotechnické legislativě, z pozice ředitele odboru na ČÚBP v Praze.

 
Nová generácia multifunkčných prístrojov pre meranie elektrickej inštalácie - Sonel MPI-530 1. část Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 
Zveřejněno: Pondělí, 07. leden 2013

00Multifunkčné prístroje pre meranie elektrickej inštaláciezískali široký ohlas u používateľov, ktoríu prednostňujú kombináciu všetkých meracíchfunkcií v jednom zariadení. V minulosti neboli tietoprístroje malé a merania s nimi boli menej presné.

 
VN zdroje pro zkoušení rozváděčů Tisk Email
Napsal uživatel redakce   
Zveřejněno: Úterý, 10. červenec 2012

pr02_12_micronix_00Elektrická dielektrická pevnost je jednou z povinných zkoušek, k ověření charakteristik např. rozváděčů se provádí typové a kusové zkoušky. Zkoušením rozváděčů se podrobně zabývá norma ČSN EN 60439-1: Rozváděče nn – Část 1 – Typově zkoušené a částečně typově zkoušené rozváděče. Typová zkouška ověřuje, zda rozváděč splňuje požadavky dle normy. Zkouška se provádí na vzorku nebo částech rozváděčů, které byly vyrobeny podle stejného nebo podobného konstrukčního řešení.

 
Testování proudových chráničů Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel redakce   
Zveřejněno: Pondělí, 09. červenec 2012

pr_02_12_01Proudové chrániče musí být pravidelně testovány v intervalech, které předepisuje výrobce, není-li nějakým dalším nařízením tento interval zkrácen. Obvyklý testovací interval pro běžné proudové chrániče je 1 měsíc. Znamená to tedy, že alespoň jedenkrát měsíčně musí být stisknuto testovací tlačítko všech instalovaných proudových chráničů. Tato povinnost připadá na provozovatele zařízení a nelze se jí žádným způsobem právně vyhnout.

 


Stránka 1 z 3
distrelec
Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky