Domů Elektrotechnický magazín Odolná IP kamera s nočním viděním

Odolná IP kamera s nočním viděním

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

airlive_kamera_01AirLive, světová značka v oblasti networkingu a komunikačního zařízení, představila novou stropní 2Mpix IP kameru s LED přísvitem do 20 m a infračerveným filtrem. Kamera s označením AirLive OD-2050HD umožňuje efektivní noční vidění i za nepříznivých podmínek.

airlive_kamera_02

Tento model zajistí až 6× lepší rozlišení než běžné CCTV kamery. Proti nepříznivému počasí a vandalům je kamera opatřena odolným krytím IP66, které zaručuje dle mezinárodního standardu odolnost proti vniknutí jakýchkoli předmětů, prachu i tryskající vodě. Kamera podporuje kompresní formát H.264, který umožňuje přenášet obraz ve vyšší kvalitě, při nižší přenosové rychlosti (až 2× lepší kvalita při stejné velikosti než u MPEG-2). Díky tomuto formátu lze snížit velikost pořízeného souboru až o 90 %, což u původního 1 Mpix obrázku znamená kompresi na pouhých 10 KB. Uvedenou schopnost uvítají zejména uživatelé mobilních přístupů k sledovaným objektům, prostřednictvím mobilních aplikací. Právě pro účely mobilních přístupů AirLive nabízí aplikaci IPCAM Viewer, díky níž si můžete prohlédnout obrázky z několika kamer na zařízeních se systémem Android a OS X (iPhone, iPad). Kamera je vybavena PoE portem (802.3af) pro napájení elektrickou energií přes klasický síťový kabel.

Vysoké 2 Mpix rozlišení CMOS senzoru je ideální pro sledování detailů i velkých ploch. Široký a teleskopický záběr tomuto modelu zajišťuje varifokální automatický objektiv s nastavitelným proměnným ohniskem 3 až 9 mm. Široký pozorovací úhel s pokrytím od 120° do 40° a automatická uzávěrka reaguje na množství světla v objektivu a svým otevíráním, nebo přivíráním jej reguluje. Události zachycené rychlostí 30 snímků za sekundu jsou kvalitní a zřetelné. Kamera nabízí rozlišení 1 080 p (1 920 × 1 080), při širokoúhlém poměru 16 : 9, což je nejkvalitnější zobrazovací mód standardu HDTV.

Výhodou tohoto modelu je i přímé propojení s alarmem. Ke kameře lze připojit například čidlo, které reaguje na otevření dveří, rozbití výlohy, kouř, nadměrný hluk apod. U větších projektů je při instalaci možné zvolit software CamPro Professional, což je inteligentní kontrolní systém, který umožňuje i vzdálenou správu. Protože se jedná o kameru vhodnou pro náročné provozy a náročná prostředí, odolá i vandalskému přístupu. Výbavě a parametrům odpovídá i cena zařízení, kameru AirLive OD-2050HD pořídíte od 9 714 Kč. Vhodným doplňkem kamery AirLive OD-2050HD je odolný držák WMK-2056, který pořídíte zhruba za 1 000 Kč.

 
distrelec
insio
testo
ABB
danfoss
brady

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky