Domů Elektrotechnický magazín Plošný snímač FA45 Sensopart v praxi

Plošný snímač FA45 Sensopart v praxi

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

fa45_titlRádi bychom Vám - potencionálním uživatelům – představili základní technické propozice a praktické příklady použití oblíbeného a všestranného snímače FA45. Od roku 2006, kdy se tento snímač objevil na našem trhu prošel několika zdokonaleními. Tyto úpravy jsou zpětnou vazbou na tisíce úspěšně zrealizovaných aplikací po celém světě. V České a Slovenské republice, kde společnost Axima distribuuje a poskytuje technickou podporu produktů firmy Sensopart, je úspěšně zrealizováno na desítky aplikací.

V níže popsaných aplikacích bylo použito provedení FA45-Object , sloužící k rozlišení objektů, pozice a obrysu jednotlivých objektů. Tyto funkce poskytují široké možnosti využití jako například: kontrola vzorků, rozlišení a třídění, detekce vad a poškození, kontrola pozice výrobku, značky nebo komponentu na výrobku, kontrola kompletnosti výrobku, detekce značek a etiket.

Aplikace v potravinářském průmyslu

1) Detekce jedné řady tavených sýrů ve formě, jejich kompletnost a správná velikost.

Po aktivaci externím signálem (např.z optického nebo indukčního snímače) kamera pořídí snímek a následně vyhodnotí zda všechny sýry ve formě (tj.6ks) mají správnou velikost. Pro tuto kontrolu je použito funkce Contrast, kdy jsou nejprve do kamery nastaveny a uloženy vzory (všechny sýry ve formě se správnou velikostí). Detekce a vyhodnocení pak probíhá tak, že kamera porovná pořízený snímek s přednastaveným vzorem, v tomto případě poměr světlých a tmavých pixelů snímku a přednastaveného vzoru, a následně vyšle informaci o výsledku pomocí binárního výstupu nebo komunikačního rozhraní RS422.

Zaznamená-li snímač odlišnou velikost některého sýru, případně nepřítomnost ve formě, je tento kus vyřazen z výrobního procesu.

fa45_1

2) Kontrola značek na etiketovacím stroji.

V této aplikaci má snímač FA45 za úkol detekovat přítomnost a správnou pozici (natočení) značek určené na čajové krabice.

Jako v předešlé aplikaci je opět nejprve nastaven a uložen vzor tj. etiketa přítomna se správnou orientací. Tentokrát je však použito funkce Patern, pomocí které je možno porovnávat jak objekt tak i jeho pozici. Výsledek je opět možno získat za pomoci binárního výstupu nebo na komunikačního rozhraní RS422.

fa45_2

Plošné snímače Sensopart jsou nabízeny ve třech základních provedeních. Colour – rozlišení barev, Object – kontrola různorodých objektů, Reader – čtení čárových a DataMatrixových kódů. Samozřejmostí je i široká nabídka příslušenství (externí osvětlení, flexibilní upevňovací systém, I/O výstupní modul, průmyslové PC pro konfiguraci a zobrazení aktuálního stavu při práci snímače, připojovací a konfigurační kabely). Chtěli byste ve svém výrobním závodě zvyšovat kvalitu a efektivnost práce výstupní kontroly výrobků? Má Váš odběratel konkrétní požadavky na zřízení kontrolního pracoviště? Zabýváte se konstrukcí výrobních linek, jednoúčelových strojů? Neváhejte nás kontaktovat - plošný snímač FA45 Sensopart je pro Vás řešením.

Více naleznete na www.axima.cz

 
distrelec
amper 2023 Noark Electric Witty Petr Soukup PRE Kiwa Hotel Avanti Abb

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky