Domů

SCADA software Citect - 2. část

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Ing. Roman Krusberký, SCADA Servis s.r.o.   
Pátek, 03. únor 2012

scada_1_titlSCADA software Citect zná česká a slovenská odborná veřejnost z výstav, odborných seminářů, ale hlavně z rozsáhlých aplikací strategického významu. Nová verze 7.20 SCADA systému Citect nyní umožňuje integrovat ještě větší technologie než kdykoliv dříve. Uživatelé kromě nových vlastností získávají lepší bezpečnost a funkcionalitu díky podpoře OS Microsoft® Windows 7. Pro usnadnění tvorby rozsáhlých systémů byly vylepšeny on-line změny a zavedena podpora technologických klusterů. Z pohledu telemetrických aplikací má velký význam přidání detailů pro technologické proměnné. Pokračování článu.

Rozšířené vlastnosti proměnných

Každá proměnná má nově sadu prvků s podrobnými informacemi. Každý prvek obsahuje hodnotu, údaj o kvalitě a časovou značku.

Údaj o kvalitě umožňuje lépe vyhodnotit důvěryhodnost získaných dat, časová značka poskytuje přesnější informaci o vzniku hodnoty v systému. Všechny proměnné dostanou časovou značku na IO serveru, přičemž u protokolů přenášejících časovou značku (jako je např. DNP3 nebo OPC), se využije časová značka z nižší úrovně. Využití údajů o kvalitě a časových značek pomáhá k lepšímu přehledu o tom, jak se systém chová a umožňuje tak rozhodovat na základě lepších informací.

Systém v reálném čase zobrazí u proměnných ty informace, které nejlépe vystihují aktuální stav procesu. Uživatel ale má možnost použít jednotlivé detailní informace a ty přímo zobrazit. Například když OPC Server poskytuje údaj o špatné kvalitě (BAD quality), může být také zobrazena poslední správná hodnota (s příznakem – GOOD quality) a čas kdy byla tato správná hodnota získána.

V této sadě prvků s podrobnými informacemi je také prvek s označením override, který umožňuje operátorovi v případě poruchy měření nebo komunikace přejít do režimu override a zadat hodnotu nahlášenou lokální údržbou. Další prvek Control inhibit zakáže provádět jakékoliv změny (včetně skriptů),a tak chránit kritické systémové informace zabráněním možnosti zápisu do vybraných proměnných.

Nové šablony

Citect V7.20 zavádí v šablonách novou sadu aplikačních ikon které zobrazují klíčové funkce software více intuitivně. Dále byly přidány šablony pro podporu širokoúhlých monitorů s možností nabídky záložkového stylu s nejčastějšími uživatelskými funkcemi. Tato zlepšení společně pomáhají zkrátit čas potřebný pro vývoj aplikací.

Nové menu poskytuje moderní vzhled podobný nejnovějším aplikacím a je zcela uživatelsky konfigurovatelné v rámci projektu a podprojektů. Položky hlavní nabídky – menu, jsou reprezentovány záložkami pod horní nabídkovou lištou. Druhá úroveň nabídky je zobrazena pomocí ikon v záložce. Třetí a čtvrtá úroveň je reprezentována rozbalovací nabídkou poskytující jednoduchou uživatelsky konfigurovatelnou, čtyř úrovňovou nabídku – menu.

Další zlepšení byla provedena u alarmních šablon a šablon nástroje Process Analyst, což je učinilo pružnější, výkonnější a jednodušší k používání.

scada_1_2

Grafická vylepšení

Metadata poskytují grafickým objektům jednoduchý seznam vnitřních proměnných použitelných virtuálně pro jakoukoliv informaci, například asociace se super genii, jednoduché receptury, operačními parametry či další neomezený rozsah použití.

Pojmenovaná asociace stránky začíná odstraněním potřeby pamatovat si, které číslo ukazuje na kterou proměnnou a dokonce přidává podporu pro výchozí a chybové hodnoty.

Kombinace metadat a pojmenovaných asociací zcela eliminuje potřebu kódu pro zobrazení super geniů včetně těch nejsložitějších, které umí zpracovat nedefinované proměnné.

Tato grafická vylepšení dovolují výkonnější a jednodušší údržbu systému a jeho vytvoření v kratším čase.

Výhody na první pohled

  • Optimalizace majetku, zdrojů a výroby
  • Získáte lepší celkový obrázek vašich procesů
  • Zajistí zlepšenou kvalitu výroby, bezpečnost a podporu.
  • Umožní lepší informované rozhodování
  • Zvýší bezpečnost majetku a efektivitu operátorů.
  • Sníží čas, risk a náklady na vývoj.

scada_1_3


SCADA Servis s.r.o.
obchodně podnikatelský areál č.314/52
742 51 Mošnov
tel.: +420 595 176 473
fax: +420 595 176 881
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
internet: www.scadaservis.cz

 
distrelec
Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky