Domů

Nové komponenty a přístroje v nabídce společnosti GMC - měřící technika, s.r.o. Blansko

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Ing. Vladimír Ševčík, GMC - měřící technika, s.r.o.   
Čtvrtek, 23. červen 2011

gmc_1_titl

Nové komponenty a přístroje:

  • - EDS-CAM - zobrazovací jednotka pro univerzální měřicí jednotku silnoproudých veličin SINEAX CAM
  • - EMMOD206 - modul pro měřicí přístroje SINEAX A210, A220, A230s, A230
  • - Aplus pro měření, hlídání a analýzu kvality sítě v silnoproudých sítích

EDS-CAM - zobrazovací jednotka pro univerzální měřicí jednotku silnoproudých veličin SINEAX CAM

EDS-CAM je zobrazovací jednotka pro vizualizaci měřených dat základního přístroje SINEAX CAM. Je připojena k SINEAX CAM čtyřžilovým kabelem a je z něj též napájena. Příkon základního přístroje se při připojeném EDS-CAM zvýší o cca 1 VA. Na předním panelu není třeba provádět žádné silové připojení; montáž je velmi jednoduchá, pomocí dvou šroubů.

EMMOD206 - modul pro měřicí přístroje SINEAX A210, A220, A230s, A230

Modul EMMOD206 umožňuje odečítat prostřednictvím protokolu M-Bus hodnoty spotřeby energie a okamžité hodnoty. Obsahuje digitální vstup pro přepnutí tarifu nebo synchronizaci zúčtovacích intervalů. Rozšiřovací modul EMMOD206 se jednoduše nasadí na zadní stranu wattmetrů A210, A220, A230 nebo A230s a je z nich také napájen. Parametrizaci základních přístrojů lze provádět prostřednictvím tlačítek na samotném přístroji nebo přes M-Bus. Měřené hodnoty, které lze přenášet protokolem M-Bus, mohou být sestaveny z následujících veličin: elektroměr činné energie odběr / dodávka, elektroměr jalové energie odběr / dodávka nebo induktivní / kapacitní, střední hodnoty činného výkonu (odběr) a jalového výkonu (odběr), okamžité hodnoty napětí, proudu, výkonu, účiníku a kmitočtu.

Aplus pro měření, hlídání a analýzu kvality sítě v silnoproudých sítích

APLUS je kompletní přístroj pro univerzální měření, kontrolu a síťovou analýzu v silnoproudých sítích. Doplňuje portfólio zobrazovacích silnoproudých měřicích přístrojů o novou, špičkovou variantu. Přístroj je koncipován pro použití při distribuci energie, v silně zkreslených sítích v průmyslovém prostředí a v automatizaci budov. Pro svoji vysokou výkonnost je vhodný pro náročné úlohy ve zkušebnách. Lze jej přímo připojit na napětí až 692 V. Propojení s procesním okolím je možné buď pomocí rozhraní Modbus, přes digitální V/V nebo analogové výstupy. V základním provedení přístroje je vždy obsaženo rozhraní Modbus, jedno relé a jeden digitální vstup a výstup.

gmc_1_1

Přístrojová „šestka":

  • 1 přístroj ve formátu 96x96 mm pro každé použití: bezvýpadkové, odolné proti rušení, vysoce přesné měření, například 0,1% U/I, 0,5% pro činnou energii.
  • 2 tarify pro 12 standardních elektroměrů a až 7 libovolných impulzních elektroměrů pro centrální získávání a ukládání externích údajů o spotřebě energie.
  • 3 počitadla provozních hodin vhodná do provozních prostředků ve vztahu k servisnímu intervalu nebo provozním hodinám při přetížení.
  • 4 potvrzované alarmy se zobrazením stavů a textů přímo na přístroji, zjištěné až z 12 mezních hodnot nebo jiných logických stavů.
  • 5 funkčních tlačítek pro intuitivní obsluhu přístroje. Čtyři různé, také volně konfigurovatelné, módy zobrazení pro optimální přizpůsobení požadavků v místě použití.
  • 6 volitelných vstupních/výstupních kanálů (analogové výstupy a/nebo digitální vstupy/výstupy) a 2 relé pro připojení k řídicím systémům a elektroměrům, jakož i pro účely hlášení alarmů.

V letošním roce jsou přístroje Aplus vybaveny též pamětí pro dlouhodobé ukládání měřených dat. Teprve nyní se tak zdůrazní výhody Aplus proti jiným přístrojům. Dlouhodobým uložením průběhů měření, alarmů a událostí, jakož i odečtů stavů elektroměrů se otevírají možnosti pro prakticky neomezené nasazení v systémech sběru dat, energetického managementu a kontrolních aplikacích. Pomocí aktualizované verze software CB-Analyzer je možné využít nové funkce přístroje a vyhodnocovat enormní množství získaných dat.

Dalším krokem k plnohodnotnému nasazení Aplus v řídicích systémech a propojených měřicích jednotkách je rozhraní Profibus, vyvinuté na přání zákazníků a aplikované v tomto roce.

 

GMC – měřicí technika, s.r.o.
Fügnerova 1a
678 01 Blansko                                                                 
tel.: +420 516 482 623
fax: +420 516 410 907
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
internet: www.gmc.cz

 
distrelec
Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky