Domů

Poznejte rozdíl s RAVIOLI

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Jiří Jakl, Schmachtl CZ s.r.o.   
Úterý, 02. září 2008

ravioli_titlV oblasti ovládání jeřábů a zdvihací techniky si společnost SCHMACHTL CZ vytvořila za posledních 15 let na českém trhu pevnou pozici. Velké množství spokojených zákazníků a realizovaných aplikací jsou dokladem úspěšné spolupráce obchodní firmy a významných tuzemských výrobců jeřábů.

Aktuálně je na český trh uváděna nabídka italské firmy RAVIOLI S.p.A. I přes shodu jména firmy s názvem tradičních těstovin jde o renomovaného italského producenta ovládacích a řídících prvků pro zdvihací a manipulační techniku.

ravioli_1
obr. 1 – Závěsné ovladače LADY

Významným zástupcem výrobkové řady jsou závěsné ovladače série LADY (obr. 1) a STILO. Obě řady jsou určeny pro ovládání pomocných obvodů jeřábových rozvaděčů. K dispozici je celá řada kontaktních jednotek a dalšího příslušenství. Mechanická a chemická odolnost, včetně stupně krytí IP65 umožňují bezproblémový provoz i v těžkých podmínkách například stavebních provozů.

Standardně jsou k dispozici skladem sestavené ovladače LADY s počtem 2 až 8 tlačítek v běžných konfiguracích. Na přání je možné sestavit ovladače až do počtu 12 tlačítek v zákaznickém uspořádání. Dostatečný sortiment základních náhradních dílů a jejich skladová dostupnost pro naše zákazníky je samozřejmostí.

ravioli_2
obr. 2 – Vřetenové koncové spínače

Dalším důležitým prvkem z nabídky firmy RAVIOLI jsou vřetenové koncové spínače FCN a FCR (obr. 2) používané pro omezení horní a dolní meze zdvihu. Základní rozsah převodového poměru je 1:25 až 1:400. Pro speciální aplikace je možné dodat doplňkové příslušenství: flexibilní nebo oboustrannou hřídel, nestandardní ovládací vačky, vestavbu potenciometru nebo enkodéru. Jednoduché nastavení vaček vřetenových koncových spínačů ulehčuje určení spínacího bodu při montáži a nastavení zdvihacího zařízení.

ravioli_3
obr. 3 – Ovladač STILO a ovládací pult COMPACT

Křížové ovladače MC a MW a ovládací pulty COMPACT (obr. 3) jsou voleny pro složitější nebo vícestupňové pohyby. Kompletní zařízení je obvykle specifikováno podle přání zákazníka a jeho konkrétních požadavků. Masivní provedení a vysoký stupeň krytí (IP65) ovládacích pultů pozitivně přispívají k dlouhé životnosti celého zařízení.

Posledním výrobkem pro jeřábovou oblast, které chceme na tomto místě představit jsou kroužkové sběrače (obr. 4) Rozsah přenášeného proudu je v rozmezí 20 až 50 A, sběrací kartáče je možné volit jako uhlíkové nebo jednodušší listové ze speciální slitiny. Pro použití u venkovních věžových jeřábů je dodávána řada PMS s krytím IP55. Na přání lze doplnit kroužkové sběrače kroužky pro přenos datových signálů nebo vytvořit kombinaci přenášející současně elektrický proud a tekutá nebo plynná média. V nabídce naleznete také kroužkové sběrače dle směrnice ATEX, určené pro použití v prostředích s nebezpečím výbuchu.

ravioli_4
obr. 4 – Kroužkové sběrače

Druhou částí nabídky jsou zařízení pro manipulační a úklidovou techniku – nízko- a vysokozdvižné vozíky, zametací a čistící stroje a podobně. Do této oblasti spadá nabídka výkonových TWIN konektorů (obr. 5) s proudovým zatížením 80, 160 a 320 A. Všechny konektory jsou vybaveny kódovacím kolíkem s uvedením příslušného napětí trakční baterie (až 96 VDC). Zvláštní skupinu tvoří konektory se systémen Air-tech určené pro kombinované připojení napětí a stlačeného vzduchu.

ravioli_5
obr. 5 – TWIN konektory

DC kontaktory (obr. 6) slouží jako spínací prvky silového trakčního okruhu vysokozdvižných vozíků nebo jiných podobných zařízení. Nabídka sortimentu kontaktorů zahrnuje také spínací prvky pro reverzaci chodu motoru a montážní příslušenství.

ravioli_6
obr. 6 – DC kontaktory

Ucelená nabídka firmy RAVIOLI přináší nové a kvalitní produkty, které jistě najdou uplatnění ve výše zmiňovaných aplikacích.

Velice rádi vám zodpovíme veškeré dotazy, poskytneme potřebné materiály nebo informace nebo pomůžeme s návrhem a realizací vašeho záměru.

ZKUSTE POZNAT ROZDÍL S RAVIOLI

 
distrelec
Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky