Domů

OEM Automatic nabízí řídicí a kontrolní techniku Crouzet

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Tomáš Hynek, OEM Automatic, spol. s.r.o.   
Čtvrtek, 23. únor 2012

oem_1_titlOEM Automatic zastupuje na domácím trhu přes 30 světových výrobců komponent pro automatizaci. Jedním z klíčových dodavatelů je i francouzská firma Crouzet, uznávaný specialista na elektromechanické a elektronické technologie. Z celého sortimentu Crouzet jsou to právě prvky pro mikrořízení, které tvoří základní pilíř našeho portfolia. Do této kategorie lze zahrnout širokou škálu časovačů a počítadel na panelu i na DIN lištu, kontrolní relé pro monitorování provozních podmínek aplikací a konečně i malé programovatelné automaty Millenium 3.

Tyto produkty naleznou své uplatnění v odvětvích jako jsou průmyslová automatizace, vytápění a klimatizace „HVAC" (heating, ventilation and air conditioning), řízení přístupu osob (recepce), medicínské systémy (peristaltické pumpy), řízení čerpadel, řízení výtahů a manipulace s předměty, úprava vody, obnovitelné zdroje energie, a pod.

oem_1_2

Kontrolní relé jsou zařízení pro sledování elektrických nebo fyzikálních veličin. Jejich úkolem je informovat o nestandardních stavech a odchylkách dříve než dojde k havárii zařízení, znamenající obvykle nemalé finanční náklady a přerušení provozu. Poslední řada kontrolních relé Crouzet má označení C-Lynx. Tato relé v sobě sdružují několik různých funkcí, což přináší zjednodušení kabeláže i zprovoznění stroje. Měřena je efektivní hodnota elektrických veličin, tedy spolehlivá funkce je zaručena i v sítích, kde je sinusový průběh těchto veličin zdeformován. Kontrolní relé C-Lynx mají univerzální napájecí napětí, proto je racionalizován počet různých typů a díky standardním velikostem 17,5 a 35 mm jsou i sníženy nároky na prostor.

Kontrolní relé C-Lynx lze dle funkce rozdělit na kontrolu třífázových sítí (sled a výpadek fází, napětí, asymetrie), napětí v jednofázových sítích, proudu, kmitočtu, výšky hladiny, otáček, teploty (ve výtahových strojovnách), čerpadel (přetížení, běh na prázdno).

Řídicí systém Millenium 3, který je řazen mezi malé programovatelné automaty, je určen pro řízení jednoduchých, spíše autonomních, automatizačních aplikací. Automat se vyrábí ve dvou řadách – ekonomické Essential a s bohatší výbavou Smart. Obě řady Smart i Essential jsou dostupné v kompaktní a rozšířitelné variantě s účelně odstupňovaným počtem vstupů a výstupů (6 vstupů/4 výstupy až 30 vstupů/20 výstupů). Výstupy jsou dle potřeby reléové nebo polovodičové a samozřejmostí jsou i analogové 10ti bitové vstupy. Obě řady jsou dostupné s integrovaným operátorským panelem nebo bez (blind), případně úplně bez krytu pro snazší integraci do zařízení. Pro nejnáročnější aplikace je zde verze kompletně zalitá v pryskyřici, která bez problému odolá i drsnějším klimatickým podmínkám či velkým vibracím.

Základním produktem firmy Crouzet se však stává Millenium 3 Smart. Z důvodu lepší čitelnosti je vybaveno modře podsvětleným displejem s bílým textem. Má větší počet paměťových slotů pro speciální funkce (specifická kategorie funkcí) a to 76, což je o 12 více než řada Essential. Celkový maximální počet funkčních bloků, bez ohledu na jejich kategorii, může být v jednom programu až 700. Disponuje i vylepšenou odolností proti vysokým provozním teplotám a to až do 70 °C.

oem_1_1

Řada Smart dále nabízí více unikátních funkcí pro snazší adaptaci do aplikace. Je to například přímé měření teploty z NTC snímače (bez nutnosti externího převodníku na 0–10 Vss), funkce pro sledování polohy Slunce (dle zeměpisné polohy a roční doby), funkce pro ekvitermní řízení, posuvný registr a další.

Nová vylepšená verze uživatelsky příjemného vývojového prostředí AC7 v2.5, nyní kompatibilní i se 64-bit Windows 7, posouvá ještě dále efektivitu graficky orientovaného programování. Vytvoření nového projektu pro automatizační řízení je snazší, rychlejší – záložky s funkčními bloky jsou řazeny více logicky dle kategorie použití. Vlastní Makro je možné uložit přímo do nástrojové lišty pro pozdější využití v jiných programech a k dispozici je i šest prázdných přejmenovatelných záložek pro nejpoužívanější funkční bloky.

Millenium 3, v kombinaci s některým z mnoha přídavných modulů a doplňků, posouvá pomyslné hranice malých automatů ještě dále. S analogovým modulem XA04W lze řešit úpravu vody a to až s 12ti bitovým rozlišením měřených parametrů (teplota, Redox, Ph, vodivost). Komunikační moduly Modbus a Ethernet (Modbus TCP), či GSM modem přináší možnosti i mimo autonomní systémy. Lze připojit škálu různých externích panelů, kde například dotykový panel série MTP umožňuje tvorbu sofistikovanějšího menu a komfortnějšího ovládání. Millenium si výborně rozumí i s brushless motory (bez komutátoru), které jsou ovládány PWM signálem a s elektromagnetickými ventily, což jsou další zařízení z výrobního programu Crouzet.

oem_1_3

Závěrem lze říci, že i přes svůj charakter malého automatu je Millenium 3 při efektivním využití dostupných hardwarových i softwarových prostředků schopno posloužit i v náročnějších aplikacích, kde by využití vyšších řídicích systémů přineslo komplikovanější realizaci i vyšší pořizovací náklady.

 

OEM Automatic, spol. s.r.o.
Baarova 3a
140 00 Praha 4
tel.: +420 241 484 940
fax: +420 241 484 941
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
internet: www.oem-automatic.cz

 
distrelec
Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky