Domů

Nová generace systému pro automatizaci technických zařízení budov

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel redakce Etm   
Neděle, 31. květen 2009
desigo_titlUniverzální systém Desigo od společnosti Siemens nabízí velmi efektivní využití energie. Nová generace tohoto systému, který je určen pro automatizaci a řízení technických zařízení budov, se vyznačuje širokými možnostmi použití, velmi hospodárným využitím energie v budovách a větší dostupností a spolehlivostí. Systém se snáze uvádí do provozu, lze jej pohodlněji ovládat a jeho kompatibilita je zajištěna použitím nejnovější verze protokolu BACnet a podporou nových operačních systémů pro PC. Stávající řadu produktů doplňuje nová generace výrobků na automatizační úrovni a na úrovni modulů I/O.

Nová generace systému Desigo označovaná jako V4 nabízí zcela přepracovanou koncepci. Všechny funkce systému nyní odpovídají nejnovějším technologickým trendům v oboru. Komunikační protokol BACnet je zaveden ve své nejnovější verzi, tj. podle revize 1.5, která obsahuje nové objekty a umožňuje snadnou a spolehlivou integraci přístrojů jiných výrobců. Desigo nyní také podporuje operační systém Windows Vista, což pro uživatele znamená menší náklady na údržbu výpočetní techniky a ochranu vynaložených investic.
desigo_1

Řídicí centrála Desigo Insight nabízí prostředí usnadňující práci operátora při uvádění systému do provozu i při jeho následném užívání. Nová funkce „Scopes“ umožňuje uživatelům třídit systémové informace podle jejich potřeb a přístupových práv, v závislosti na typu zařízení. Nový způsob zálohování dat ochrání systém v případě výpadku hardwaru či softwaru.

Nové vývojové prostředí Desigo XWorks plus je optimalizováno tak, aby vyhovovalo potřebám různých skupin uživatelů, kteří se na projektu podílejí. Mezi jeho pokročilými funkcemi je mimo jiné i simulace funkce modulů I/O a příslušné řídicí podstanice. Výsledkem je snazší ovládání, širší použitelnost a vyšší provozní spolehlivost systému.

Systém Desigo V4 rovněž obsahuje nové řídicí algoritmy z oboru vytápění, větrání a klimatizace (HVAC), které byly speciálně vyvinuty s cílem využít řídicí techniku k lepšímu hospodaření s energií. Byly implementovány např. postupy používající tepelně aktivní konstrukce budov (Thermally Active Building Structures – TABS) a prediktivní řízení otopných soustav.

Řídicí systém Desigo V4 dále přináší novou generaci přístrojů na automatizační úrovni a na úrovni modulů I/O. Do této skupiny patří zejména nové modulární procesní podstanice s větším výkonem, nové adaptabilní systémové regulátory pro integraci podřízených regulátorů jednotlivých místností (LonMark), nové moduly řady TX-I/O pro odporové snímače teploty a moduly TX-I/O OPEN pro integraci přístrojů jiných výrobců. Součástí nabídky je také modul pro prodloužení modulové sběrnice TX-I/O, který umožňuje vytváření vzdálených decentralizovaných řad modulů I/O.
 
distrelec
Brož MaR

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky