banner zse

Etm.cz - elektrotechnika on-line

Středa
15. 07. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů Chytrý rozváděč - průlom na trhu chytrého bydlení

Chytrý rozváděč - průlom na trhu chytrého bydlení

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Neděle, 23. prosinec 2012

00Společnosti SUP-TECHNIK spol. s r.o. a Insight Home, a.s. se spojily a vyvinuly nový koncept pro domácí automatizaci – „Chytrý rozváděč“. Jedná se o typizovaný domovní a bytový rozváděč, který je sériově vyráběný a ovládaný z moderní vizualizace. Jedná se o bezkonkurenčně nejlevnější produkt na trhu v oblasti chytrého bydlení, zcela komplexní a přitom dostatečně modulární tak, aby si klient mohl zvolit jen tu funkcionalitu, kterou využije.

 

V současné době jsou všechny realizace chytrého bydlení řešeny individuálně, což je celkem přirozeně poměrně finančně i časově náročné. Přitom zájem o chytré bydlení má čím dál tím více lidí. V Evropě je kolem 40 % nových nemovitostí na domácí automatizaci připraveno. V Čechách je to zatím jen kolem 2 %. Jedná se tedy o trh, který má enormní možnost růstu.

03

01Vezmeme-li si příklad z automobilového průmyslu, tak auta byla dříve také vyráběna ručně, což sice umožňovalo individuální přístup, ale k masovému rozšíření došlo, až když Henry Ford v roce 1913 spustil pásovou výrobu. Podobný koncept má i Chytrý rozváděč. „Mnoho let společně s firmou Insight Home realizujeme domácí automatizaci a všechnu zkušenost jsme právě vložili do Chytrého rozváděče. Na stránkách www.ChytryRozvádec.cz si klient vybere jeden ze tří typizovaných rozváděčů dle velikosti nemovitosti, přidá moduly funkcí, které chce dále integrovat, a my dodáme stavbě hotový rozváděč. Ten se pomocí svorek připojí k systémové elektroinstalaci a rázem se dům nebo byt stane ‚chytrým‘, a přitom v základní verzi představuje navýšení o pouhých 40 000 Kč oproti konvenčnímu rozváděči.“ říká Libor Ruchař, produktový manažer společnosti SUP-TECHNIK. Chytrý rozváděč není přínosem jen pro koncového uživatele, ale i příležitostí pro elektromontážní firmy,které mohou svým zákazníkům nabídnout něco více, než jen konvenční elektroinstalaci.

„Možnosti domácnosti postavené na Chytrém rozváděči jsou opravdu velké. Pomocí tabletu nebo chytrého telefonu můžete ovládat vytápění, osvětlení nebo zásuvky, stínění a v neposlední řadě zabezpečovací nebo kamerový systém, a to i když nejste doma.“ Říká Jan Průcha, předseda představenstva společnosti Insight Home. „Řízení je postaveno na technologii inHome, která umí řídit i rozsáhlé rezidence.“ dodává.

Chytrý rozváděč je navíc dobrou investicí – díky až 30% úsporám za topení je návratnost v řádu několika let. To je i jeden z důvodů, proč Chytrý rozváděč prezentuje společnost Pražská energetika, a.s. ve svém Centru energetického poradenství (Jungmannova 28, Praha 1). „Na Chytrém rozváděči oceňujeme jak jeho úspory, tak i to, že je postaven na vysoce kvalitních komponentách, které jsou plně certifikované a homologované.“
Říká Miloslav Kloz, vedoucí Centra energetického poradenství PRE.

SUP-TECHNIK, spol. s r.o.
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Tel.: +420 241 00 44 44

www.ChytryRozvadec.cz


 

Přehled nových článků

tepla podlaha deti online seminar
mepax 300x300
brady 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
banner_eltech

zbrojovka

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky